10049 відвідувачів онлайн
8 076 36

У Луцьку ввели карантин через американського білого метелика і амброзію

У Луцьку ввели карантин через американського білого метелика і амброзію

У Луцьку запроваджується карантинний режим у зв'язку з поширенням амброзії полинолистої та американського білого метелика.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє пресслужба Волинської ОДА.

"У зв'язку з виявленням на території м.Луцька шкідливих організмів - амброзії полинолистої та американського білого метелика, з 16 вересня 2021 року в обласному центрі Волині запроваджується карантинний режим", - йдеться в повідомленні.

Відповідне розпорядження № 563 підписав голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко 15 вересня 2021 року.

Отже, з 16 вересня 2021 в межах міста Луцька загальною площею 4 023,1717 га запроваджується карантинний режим щодо амброзії полинолистої (Ambrósia artemisiifólia) і американського білого метелика (Hyphantria cunea).

Відповідним розпорядженням голови області затверджені заходи щодо локалізації та ліквідації зазначених регульованих шкідливих організмів.

Детально з карантинними заходами можна ознайомитися за посиланням: http://npa.voladm.gov.ua/2021/563.zip

Топ коментарі
+7
Амброзия это программа президента - миллиард деревьев.
показати весь коментар
17.09.2021 11:52 Відповісти
+4
Гыгыгы, американская бабачк стой раз два? Нуну.

Когда я был малым при единичных случаях зараженная ветка срезалась, обливалась керосином и сжигалась.

Сейчас всем уже пох - американская бабочка целиком сжирает американский клён. Тоже, кстате, расплодившийся без меры.
показати весь коментар
17.09.2021 11:57 Відповісти
+3
Це все від того шо комунальні служби не хочуть косити траву. Я на дачі постійно косю траву і постійно через неділю другу вилазять паростки амброзії. Якби я не косив постійно то в мене б теж була така як на фото і з бабочками
показати весь коментар
17.09.2021 11:55 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Амброзия это программа президента - миллиард деревьев.
показати весь коментар
17.09.2021 11:52 Відповісти
Це все від того шо комунальні служби не хочуть косити траву. Я на дачі постійно косю траву і постійно через неділю другу вилазять паростки амброзії. Якби я не косив постійно то в мене б теж була така як на фото і з бабочками
показати весь коментар
17.09.2021 11:55 Відповісти
З коренем виривать не пробував амброзію? Нескладно виходить - у неї стрижневий корінь! Я сам - алергік Але в радіусі 100 м коло мого дому нема ні одного паростка - просто я гуляючи вранці і бачачи паростки їх висмикую
показати весь коментар
17.09.2021 12:12 Відповісти
Я все рівно через неділю-півтори тримером проходжу в дворі та біля двору. І в мене її немає. Ну хіба що там якесь вилізе сантиметрів на 3-4 за неділлю. Але з каждим роком все меншає і меншає. Так шо ходити навмисно виривати немає потреби.
показати весь коментар
17.09.2021 12:52 Відповісти
Ну - якщо тобі вигідніше раз у тиждень витрачать час і електроенергію (чи пальне) і витрачать ресурс газонокосилки - будь ласка А у мене наце ніяких витрат не пішло - просто два роки прогулянок і ні амброзії ні циклахени нема! Їх просто нема - висіваться нема звідки
показати весь коментар
17.09.2021 12:57 Відповісти
Расскажи еще секрет, как на даче вырвать всю траву и не косить потом все лето
показати весь коментар
17.09.2021 13:12 Відповісти
Ти вирішив "виї**нуться"? Тобі вдалося ... Я - "оцінив"...
показати весь коментар
17.09.2021 13:15 Відповісти
Я так подумал тоже, когда прочитал твое сообщение об экономии времени и электроэнергии (топлива).
показати весь коментар
17.09.2021 13:22 Відповісти
Думай і далі... Колись розуму додасться ... Якщо не помреш передчасно...
показати весь коментар
17.09.2021 13:31 Відповісти
Спасибо, но секрет так и не был раскрыт. Значит умру глупым (
показати весь коментар
17.09.2021 13:38 Відповісти
Співчуваю...
показати весь коментар
17.09.2021 13:41 Відповісти
спасибо (
показати весь коментар
17.09.2021 14:50 Відповісти
Так ростеж не тільки амброзія Хош не хош, а косити всерівно треба
показати весь коментар
17.09.2021 13:46 Відповісти
У амброзії (навіть скошеної відразу після цвітіння) - насіння визріває прямо у волотях Крім того при зрізанні центрального стебла від кореня відростають гілочки що ростуть паралельно землі і дають насіння Так що твоє "скошування" ніякої користі не дає!
показати весь коментар
17.09.2021 14:06 Відповісти
Ну хАрАшо... Не дає так не дає... Зато в мене її немає , а ящо і є то її серед скошеної трави не видно...
показати весь коментар
17.09.2021 16:16 Відповісти
Ти її під скошеною травою не бачиш
показати весь коментар
17.09.2021 16:33 Відповісти
Гыгыгы, американская бабачк стой раз два? Нуну.

Когда я был малым при единичных случаях зараженная ветка срезалась, обливалась керосином и сжигалась.

Сейчас всем уже пох - американская бабочка целиком сжирает американский клён. Тоже, кстате, расплодившийся без меры.
показати весь коментар
17.09.2021 11:57 Відповісти
Дайте мне тех бабочек...этот американский клен уже задолбал...

Где "вертолетик" упал там и пророс...спилить просто так нельзя...сразу поросль и куст..еще хуже..только корчевать или выжигать...

И на дрова дерьмо...тепла нет...
показати весь коментар
17.09.2021 12:13 Відповісти
Ждите, скоро будет. На югах уже повально выедают, до последнего листика, на севере пока мало.
показати весь коментар
17.09.2021 12:17 Відповісти
На півночі повно омели.
показати весь коментар
17.09.2021 12:39 Відповісти
Гліфосатом протрави.
показати весь коментар
17.09.2021 13:13 Відповісти
Когда мой папа был маленьким, то колорадских жуков собирали и сдавали за деньги.
показати весь коментар
17.09.2021 16:42 Відповісти
Какой-то дурацкий повод!
показати весь коментар
17.09.2021 12:09 Відповісти
Деревьям не везет, то вырубают то бабочки пожирают.
показати весь коментар
17.09.2021 12:18 Відповісти
так вот кто Карпаты сожрал, а я на бабочку... тьфу - нашего "бубочку" думал......
показати весь коментар
17.09.2021 12:32 Відповісти
В этом году на Херсонщине было нашествие этой белой бабочки, дождливая весна, жаркое лето, пик вроде 16 летнего цикла их развития. Это детка природа.
показати весь коментар
17.09.2021 12:38 Відповісти
теперь начнут поголовно прививать и от этой х@рни
показати весь коментар
17.09.2021 12:53 Відповісти
только антивакцеров для профилактики.
показати весь коментар
17.09.2021 13:14 Відповісти
Про амброзію давно знаємо, а от про цю білу ********* щойно прочитав.

...поліфаг, що пошкоджує понад 300 видів різних трав'янистих, кущових та деревних культур. Найулюбленішими культурами є шовковиця, клен американський, айва, бузина, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня.

Якщо повністю зхом'ячує клен (!), то це дійсно сувора насікома...

Виглядає теж кріпово, до речі:

показати весь коментар
17.09.2021 13:49 Відповісти
У нас ця потвора за кілька днів знищила всі самшити. І це при тому, що приходив садовник та обробляв хімією. Зараз самшити виглядають наче з фільмів жахів.
показати весь коментар
17.09.2021 14:05 Відповісти
ух ти!
показати весь коментар
18.09.2021 06:34 Відповісти
Це та хрінь, що повністю вкутує дерева павутинням і листя вижирає? Так років з 20 назад бачив цілу посадку кленову вижрату.
показати весь коментар
18.09.2021 06:37 Відповісти
Там біла бабочка, тут зелений бубочка. Біда та й годі.
показати весь коментар
17.09.2021 14:05 Відповісти
Эта бабочка - реально страшне дело, точнее её гусеницы. Жрут ВСЁ, включая грецкий орех. Ночью идёшь по дороге - слышен шелест без ветра. Это гусинь деревья вдоль дороги жрёт. Счастье, что как массово появилась вдруг, так на следующий год практически пропала. Но зимы были холодные....
показати весь коментар
17.09.2021 16:45 Відповісти
страшные вещи рассказываете....тепер как буду идти ночью , через лес, да без фонарика и услышу хруст жующих челстей бабочки все подряд.. прям не бабочки а лангольеры какие-то!
показати весь коментар
17.09.2021 18:01 Відповісти
У этой бабочки челюсти смотри: