Україна придбає 130 французьких електротягів Alstom для потреб Укрзалізниці

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України, інформує Цензор.НЕТ.
"Це не просто домовленість на постачання локомотивів — це інтеграція України у економічну систему та транспортну мережу Євросоюзу", — зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
Зазначається, що проєкт є частиною пакету макрофінансової підтримки Французької Республіки для України, яка передбачає цільове пільгове кредитування. Завдяки цьому Україна найближчим часом зможе оновити парк вантажних локомотивів, що є одним з пріоритетів програми "Велике будівництво".
За умовами, казначейство Франції та банківський консорціум нададуть фінансову позику у розмірі 85% від вартістю контракту на термін 14 років.
"У разі успішної реалізації намірів, українські залізничники зможуть отримати 130 нових електротягів, з них 50 електротягів, які працюють на змінному струмі і 80 двосистемних (які можуть працювати і на змінному, і на постійному струмі)", - інформує міністерство.
Перемовини щодо цієї угоди почалися ще в 2018 році, тривали три роки і завершились минулого року підписанням відповідної міжурядової угоди.
Як зазначав раніше координатор програми "Велике будівництво", заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, оновлення вантажного і пасажирського рухомого складу Укрзалізниці є завданням програми.
Пока что я вижу как Зеля банкует за счет наших детей и внуков, плодя без остановки долги.