11182 відвідувача онлайн

Російські окупанти піддавали катуванню українських військовополонянок, - Денісова

полон,звільнені

Як інформує Цензор.НЕТ, про це омбудсмен написала  в телеграмі.

Вона зазначила: "Продовжують надходити нові шокуючі свідчення про порушення РФ Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Серед 86 визволених з російського полону військовослужбовців були жінки, які у неволі були піддані катуванням та жорстокому поводженню.

Жінок вивезли на територію Білорусі, а потім до СІЗО в Брянську (РФ), де жінки піддавалися катуванню та погрозам.

Полонених роздягали догола в присутності чоловіків, змушували присідати, обрізали волосся та постійно проводили допити, намагаючись зламати морально.

Декого з жінок-військовополонених примушували брати участь в зйомках пропагандистських сюжетів, вимагаючи перейти на російську мову.

Такі дії з боку РФ є порушенням статті 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, в якій наголошується на гуманному поводженні з військовополоненими. Вони завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насилля чи залякування, а також від образ та цікавості публіки.

Закликаю Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення Росії в Україну та експертну місію, створену державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці порушення прав військовополонених громадян України"

Топ коментарі
+17
Дівчатка-ми вас любимо,ми вам вклоняємось! Ви і є сама Україна!
показати весь коментар
05.04.2022 20:28 Відповісти
+11
Щоб кров і катування українців були не марними, Україна має бути в НАТО з Кримом і донбасом!.. Зеля, не буть зрадником! Не підписуй капітуляцію!
показати весь коментар
05.04.2022 20:30 Відповісти
+10
Мне еще об этом знакомые из Донецка, которые выехали рассказывали, как там такими же методами у них "русский мир" устанавливали, что у нас такое же будет от этих нацистов ненавидящих украинцев другое вряд ли можно было ожидать.
показати весь коментар
05.04.2022 20:26 Відповісти

Завантаження...