Росія призупиняє постачання газу в Данію

Російський монополіст Газпром оголосив про призупинення з 1 червня постачання газу данській компанії Orsted, які відмовилася від оплати в рублях.
Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляється в заяві Газпрому.
"Данська компанія "Ерстед" (Orsted Salg & Service A/S) повідомила ТОВ "Газпром експорт", що не має наміру здійснювати платежі за газ, що поставляється, в рублях відповідно до Указу президента РФ №172 від 31.03.2022 р. і згідно зі схемою, запропонованою "Газпром експортом", - сказано в повідомленні.
Термін оплати за постачання газу у квітні, передбачений контрактом, як сказано в заяві компанії, завершується 31 травня.
"У зв'язку з цим "Газпром експорт" повідомив "Ерстед" про призупинення постачання газу з 1 червня 2022 року і до моменту здійснення оплати відповідно до порядку, встановленого згаданим вище Указом", - наголосили у Газпромі.