5901 відвідувач онлайн
2 581 28

Україна почала експортувати електроенергію до Європи

електрика

Перший експорт пішов в напрямку Румунії. Держава зможе заробляти на цьому понад 70 млдр грн на рік.

Про це пише у телеграмі очільник уряду Денис Шмигаль, інформує Цензор.НЕТ.

"Сьогодні з першої години ночі такий експорт пішов у напрямку Румунії. Початковий обсяг складає 100 МВт. Енергетичний безвіз із ЄС, який запрацював у березні цього року, дає свій дуже осяжний та практичний результат. Лише за перший день державне підприємство "Укренерго" заробило 10 млн грн на продажі доступу до міждержавного перетину", - написав він.

Шмигаль зазначив, що потенціал експорту української електроенергії в Європу складає до 2,5 ГВт. Це, за його словами, дозволить державі отримувати понад 70 млрд грн на рік.

"Після перемоги України у війні це дозволить суттєво збільшити інвестиції в галузь та модернізувати її до найкращих європейських стандартів. Енергетика стане одним із драйверів відновлення нашої економіки, як уже стала драйвером нашої інтеграції в ЄС", - підсумував Шмигаль.

Топ коментарі
+16
Так можем, виявляється! Навіть в умовах війни! А нафіга тоді зелений Герус у рашки енергію купував?
показати весь коментар
30.06.2022 11:49 Відповісти
+10
Кто кроме тебя, лаптеногий, заговорил о веерных отключениях? )))

Какие ж вы убогие там на расее )
показати весь коментар
30.06.2022 12:12 Відповісти
+10
У нас тільки 40% економіки працює. Нахєра надлишок електрики, якщо можна заробити в бюджет?
показати весь коментар
30.06.2022 12:15 Відповісти

Завантаження...