9406 відвідувачів онлайн
14 530 25

У Швеції вбили чеченського опозиційного блогера Абдурахманова, який критикував Кадирова

абдурахманов,тумсо

Про це повідомляє "Радіо Свобода" із посиланням на інформацію соратників блогера, передає Цензор.НЕТ.

Опозиційний Кадирову рух "Адат", що виступає "проти геноциду чеченського народу, за його об'єднання і деокупацію Чечні", повідомив, що чутки про смерть Абдурахманова виявилися правдивими.

"Ми протягом кількох днів вели і ведемо своє внутрішнє розслідування про вбивство Тумсо. Спочатку ніяк не могли повірити в те, що трапилося, але на нинішньому етапі ми, як побажав Всевишній Аллах, маємо достатньо інформації, що підтверджує його загибель, а його брат, Мухаммад, був схований спецслужбами", - ідеться в повідомленні руху в Телеграм-каналі.

Правоохоронні органи Швеції цю інформацію поки що не коментували.

Тумсо Абдурахманов і його брат, правозахисник Мухаммад Абдурахманов, які живуть у Швеції, перестали виходити на зв'язок, про що стало відомо 2 грудня. Тоді ж з'явилися повідомлення, що блогера могли вбити. Непідтверджена інформація про вбивство Тумсо Абдурахманова з'явилася в одному з телеграм-каналів прихильників невизнаної Ічкерії. У публікації наводиться листування з користувачкою інстаграма, яка повідомила про це, з її слів випливає, що вона є сусідкою Абдурахманова.

Останній наразі запис Тумсо Абдурахманова в його телеграм-каналі було опубліковано ввечері 30 листопада.

У лютому 2020 року на Тумсо Абдурахманова було скоєно замах у його квартирі у Швеції. Блогер зумів обеззброїти нападника і викликати поліцію. Вирок у справі було винесено в січні 2021 року. Засуджені - громадяни Росії, отримали по 10 років ув'язнення. Конкретних замовників злочину встановлено не було, але прокурор на суді заявляв, що "сліди вказують на Грозний".

Після винесення вироку у справі про напад на Тумсо Абдурахманова було викрито замах на його брата Мухаммада в Німеччині. За словами правозахисника, організацію його вбивства було доручено Парудді Едельгерієву, якого називають двоюрідним братом Рамзана Кадирова.

Топ коментарі
+41
Рамзанка Диров-мерзенний серливий шакал...
показати весь коментар
05.12.2022 10:16 Відповісти
+28
жесть,только недавно смотрел интервью этого человека,где он создавал в Европе политическую партию Свободной Ичкерии...
показати весь коментар
05.12.2022 10:15 Відповісти
+26
Позор западным спецслужбам, это уже не первое убийство, а они не чешутся. Ведь известно об угрозах, плюс идет война в Украине.
показати весь коментар
05.12.2022 10:18 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
жесть,только недавно смотрел интервью этого человека,где он создавал в Европе политическую партию Свободной Ичкерии...
показати весь коментар
05.12.2022 10:15 Відповісти
Рамзанка Диров-мерзенний серливий шакал...
показати весь коментар
05.12.2022 10:16 Відповісти
R.I.P.

"рашка є альтернативою спонсора терроризму"
Е.Блінкин
показати весь коментар
05.12.2022 10:18 Відповісти
Позор западным спецслужбам, это уже не первое убийство, а они не чешутся. Ведь известно об угрозах, плюс идет война в Украине.
показати весь коментар
05.12.2022 10:18 Відповісти
Совсем размякли на соссийских дотациях, мЯкушки вареные. Рабсианские любители шпилей чувствуют себя в Европа как дома.
показати весь коментар
05.12.2022 10:21 Відповісти
а, я его знаю, я его часто в тиктоке видел.

кадыровцы убили.

а имеют ли право кадыровцы убивать человека на территории другой страны, гражданина швеции.

пусть нам швеция ракеты передаст, мы по кадырову запустим.
показати весь коментар
05.12.2022 10:19 Відповісти
Дуже погано працюють спецслужби Швеції які дозволили цьому статися.
показати весь коментар
05.12.2022 10:22 Відповісти
Таке враження, що шведи болт забили на безпеку. У них тут 10 років пара кацапських шпигунів жила, крали військові технології, і тільки недавно арештували їх. І це далеко не один такий скандал🙁
показати весь коментар
05.12.2022 10:37 Відповісти
Ось у цьому і є перевага терористів, вони можуть вбивати людей у будь-якій країні, незважаючи на світову реакцію на ці теракти. Може вже час відкрито створити підрозділи спеціальніх завдань по знищенню ворогів по усьому світові та використати у цьому досвід Ізраїлю?
показати весь коментар
05.12.2022 10:36 Відповісти
Кілька виродків тероризують увесь світ, чому спецслужби просто не знищать їх??
показати весь коментар
05.12.2022 10:39 Відповісти
Первое типа спецподразделение по политическим убийствах за бугром было создано в дохлом Сссре ещё при Феликсе Дзержинском незадолго до его внезапной смерти в 1926 году...
показати весь коментар
05.12.2022 10:41 Відповісти
Неїмовірно хілий Запад..Нікого не взмозі захистити. Напустив к собі рф-террорістів. Скільки вони вже вбили людей в них!!Говорливі Голови . Вони навіть поляків не взмозі захистити. Україні зараз і на майбутне планомірно роблять снарядно-ракетний голодомор. Діти і наши Захисники гінуть по їх жадібності і торгашескому відношенні до кремляі. Спонсіруют кремль доллярами,щоб війна була вічною...
показати весь коментар
05.12.2022 10:47 Відповісти
Нагадаю, що попередній невдалий замах був здійснений за допомоги молотка коли Тумсо спав. Взагалі не русіш швайне метод...
показати весь коментар
05.12.2022 10:47 Відповісти
Жаль Тумсо. Умный и смелый был человек. Шайтан Кадыров должен за это ответить.
показати весь коментар
05.12.2022 10:47 Відповісти
З великої літери ???.
Він овцейоб - кадирка
показати весь коментар
05.12.2022 12:45 Відповісти
Ахмет Закаев прилетал из Британии недавно в Киев...,неосторожно в общем то...,крысы путлера лезут во все щели и дыры...
показати весь коментар
05.12.2022 10:50 Відповісти
Швеція пішла на поступки туркам з приводу захисту інакомислячих, через вступ у НАТО. Туркам насамперед важливі були курдськи організації, але рикошетом вдарило і по іншим правозахисним напрямам. Скористались цім спецбанди москвабаду. Можливо будуть інші сумні новини.
показати весь коментар
05.12.2022 11:10 Відповісти
Кадирівські овцей@би в Швеції змогли провернути свої справи? Та ну нах.Чи Європа зовсім деградувала,чи це схоже на операцію прикриття.
показати весь коментар
05.12.2022 11:39 Відповісти
Имеем на лицо полный провал европейских спецслужб. Всякая сволочь шастает как у себя дома.
показати весь коментар
05.12.2022 11:45 Відповісти
а что ты сделаешь если среди тех же тысяч беженцев с кавказа куча засланных спящих консерв
показати весь коментар
05.12.2022 14:36 Відповісти
гниди тільки так убивати вміють
показати весь коментар
05.12.2022 12:53 Відповісти
Чечнцам надо бы Чечню освободить от кацапов , пока арки дохнуть в Україні .
показати весь коментар
05.12.2022 13:05 Відповісти
вот уроды кадыровские - правильный нохче был
показати весь коментар
05.12.2022 14:35 Відповісти
в одному з телеграм-каналів прихильників невизнаної Ічкерії
агов! редактори, ким не невизнаної? виправляйте!
показати весь коментар
05.12.2022 16:17 Відповісти