9405 відвідувачів онлайн
1 918 18

Найгірше в ситуації з електроенергією позаду, але розслаблятися не варто, - "Укренерго"

світло

Завдяки покращенню протиповітряної оборони та "зниженню можливостей Москви завдавати ударів" по критичній інфраструктурі найгірше в ситуації з електроенергією, ймовірно, позаду, але "розслаблятися не варто".

Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Економічну правду.

За словами Кудрицького, наближення кінця зими принесе полегшення, незважаючи на те, що Росія продовжує наносити ракетні удари та використовувати безпілотники для ураження об'єктів інфраструктури.

"Противник значною мірою втратив здатність завдавати значної шкоди", - сказав він в інтерв'ю в середу.

Голова "Укренерго" високо оцінив протиракетну обороноздатність України, а також швидкий ремонт електромереж, проведений його підлеглими, пише Bloomberg.

"Тим не менш, не варто розслаблятися і вважати, що російська кампанія повітряних ударів закінчилася", - підкреслив Кудрицький.

За його словами, прямі збитки, завдані українській енергосистемі, сягатимуть "сотень мільйонів доларів", а економічні втрати - "мільярди". Попередня оцінка збитків буде оприлюднена протягом найближчих тижнів.

Кудрицький також заявив, що українські ремонтні бригади скоротили час, необхідний для заміни трансформаторів, на чверть порівняно з осінню.

"На даний момент ми вийшли на плато - подальшої деградації не відбувається. Ми можемо відновлювати з тією ж швидкістю, з якою відбувається руйнування, а іноді навіть швидше", - розповів він.

"Весна і літо будуть непростими, - сказав Кудрицький. "Якщо обстріли припиняться і нам буде надана можливість відновлюватися без перерв, ми, ймовірно, досягнемо довгострокового періоду без дефіциту, але ми не можемо на це покладатися", - розповів глава "Укренерго".

Він висловив упевненість, що Україна накопичить достатній запас автотрансформаторів до наступної зими, як вітчизняного виробництва, так і від іноземних донорів. Він відмовився уточнити, скільки їх потрібно.

"Перемога в енергетичному питанні ще не досягнута", - резюмував Кудрицький.

Топ коментарі
+5
Та позакривайте *******! Невже не зрозуміло що про таке краще мовчати?
показати весь коментар
16.02.2023 17:57 Відповісти
+3
Не збили ракети з балістичною траекторією, у яких точність півкілометра і бойова частина більше комулятивної дії направлена вниз, щоб пробивати авіаносець. Відповідно нею вклучити у об'єкт критичної інфраструктури результативно - досить складно. Але збивати їх ще довго буде нема чим. Декілька Patriot Samp/t проблему з ними не вирішать, тим паче, якщо будуть знаходитися далеко від місць входу в наш повітряний простір цих ракет.
показати весь коментар
16.02.2023 18:41 Відповісти
+1
Слава Енергетикам!!!! Героям Електрикам Слава!!!
показати весь коментар
16.02.2023 18:09 Відповісти

Завантаження...