Росія намагається обходити західні санкції за допомогою "танкерів-привидів", - ЗМІ

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Euractiv.
"Москва використовує судна сумнівного походження для транспортування своєї нафти на великі відстані після того, як G7 запровадила максимальну ціну на російську нафту, а ЄС і Велика Британія ввели ембарго на імпорт російської сирої нафти морським шляхом", - пише видання.
"Протягом останніх шести місяців з’явилася велика кількість судноплавних компаній, про які ми практично нічого не знаємо. Ми не отримуємо інформації про екіпаж або стан і вік суден, оскільки вони не заходять у європейські порти", - розповіла постійний доцент кафедри морського транспорту Талліннського технологічного університету Улла Тапанінен.
Також читайте: Сусідам Росії треба будувати нові економічні зв’язки без РФ, - прем’єр Латвії Каріньш
Крім того, зазначає видання, такі кораблі створюють загрозу для судноплавства та екології у регіоні. Якщо станеться аварія, розлив нафти може завдати серйозної шкоди Фінляндії та Естонії.
Лейтенант берегової охорони Фінської затоки Туомас Луукконен так прокоментував це: "За нашими оцінками, деякі з цих суден мають екіпаж, який, можливо, раніше не плавав у цьому районі. Це створює ризик аварії". Також видання наголошує на тому, що скоріше за все ці "танкери-привиди" перебувають у поганому технічному стані. Це також підвищує ризик аварії.