9251 відвідувач онлайн

Російські техніки могли навмисне пошкодити винищувачі МіГ-29, які Словаччина передала Україні, - міністр оборони Надь

літак,винищувач,міг29

Російські технічні фахівці могли навмисно пошкодити словацькі винищувачі МіГ-29 радянського виробництва. До минулого року росіяни були присутні на авіабазі Сляч.

Про це заявив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Euractiv.

Нещодавно Словаччина вирішила передати Україні радянські винищувачі МіГ-29, які  перебували на озброєнні армії з 1993 року. Однак словацькі військові не використовували їх з серпня 2022 року. 

Вони могли літати, але це не означає, що вони були боєздатними. Українці приїхали до Словаччини за тиждень до їхнього відльоту, привезли запчастини та оглянули літаки", - пояснив Надь після того, як опозиція на чолі з партією Smer-SD колишнього прем'єр-міністра Роберта Фіцо різко розкритикувала уряд за відмову від винищувачів.

Міністр оборони зазначив, що в літаках виявили несправності. Які, як припустив Надь, могли навмисно спричинити російські технічні спеціалісти.

"Навіть поліція проводила розслідування на основі наших підозр. У двигунах літака були частини, до яких мали доступ словацькі фахівці, а були частини, до яких мали доступ лише російські фахівці. Дефекти з'явилися тільки в тих частинах, до яких мали доступ росіяни", - сказав Надь.

Хоча розслідування не довело навмисних ушкоджень, Міноборони Словаччини "відчуло втрату довіри до російських техніків у Слячі, тому що помилки продовжували з'являтися в місцях, до яких могли дістатися тільки вони", додав міністр.

Генерал-лейтенант Любомир Свобода, колишній пілот найвищого рангу, також припустив, що росіяни навмисне пошкодили літаки.

"Ми взяли у них двигун, який мав працювати 350 годин. І в результаті налітав лише 70 годин. Який висновок ми можемо зробити з цього? Можливо, там була неякісна робота, скажімо так. Я не знаю", – сказав він.

Топ коментарі
+63
еще в прошлом году, кацапня обслуживала НАТОвские истребители? ок, пошел я на хер ...
показати весь коментар
07.04.2023 11:47 Відповісти
+36
А вы говорите про какой то мир с рашистами. Они даже делают диверсии в странах с которыми официально не воюют. Где еще рашисты что то помогали строить или ремонтировать? Например в Венгрии которая и страна НАТО и ЕС рашисты строят АЕС. И никто особо об етом не задумывается что они там настроят
показати весь коментар
07.04.2023 11:48 Відповісти
+28
там де з"являються кацапи, там завжди підлість та ганьба!
показати весь коментар
07.04.2023 11:49 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
еще в прошлом году, кацапня обслуживала НАТОвские истребители? ок, пошел я на хер ...
показати весь коментар
07.04.2023 11:47 Відповісти
до речі, москальня досі обслуговує парашу на МКС
показати весь коментар
07.04.2023 12:20 Відповісти
нє понял?
сама себе обслуговує?
показати весь коментар
07.04.2023 13:30 Відповісти
Згоден. Сказати "Охереть", це нічого не сказати.
показати весь коментар
07.04.2023 14:10 Відповісти
А вы говорите про какой то мир с рашистами. Они даже делают диверсии в странах с которыми официально не воюют. Где еще рашисты что то помогали строить или ремонтировать? Например в Венгрии которая и страна НАТО и ЕС рашисты строят АЕС. И никто особо об етом не задумывается что они там настроят
показати весь коментар
07.04.2023 11:48 Відповісти
ніхто ?

В марте 2019 года https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%98%D0%94_%D0%92%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B8 МИД Венгрии заявил об окончании процесса получения разрешений на строительство АЭС от https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%81%D0%BE%D1%8E%D0%B7 Евросоюза https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%AD%D0%A1_%D0%9F%D0%B0%D0%BA%D1%88#cite_note-4 [4
показати весь коментар
07.04.2023 11:55 Відповісти
там де з"являються кацапи, там завжди підлість та ганьба!
показати весь коментар
07.04.2023 11:49 Відповісти
Оце так новина, Окуєваю.
показати весь коментар
07.04.2023 11:50 Відповісти
Ожидаемая неприятность. В ЕС проходной двор по безопасности. Пускай немцы еще спасибо скажут, что кацапы просто тупые орки. Если бы воевали против нас, все их терминалы СПГ были бы давно уничтожены, а все бункеры и газгольдеры продырявлены дронами с самодельной взрывчаткой. Там действительно проходной двор и презумпция невиновности, закинул дрон за пазуху и все никто не тронет. И они бы действительно замерзли.

Конечно кацапы если добрались, то повредили самое ценное. Достаточно взять один болторез и подрезать крыльчатку, что приведет к полному выведению из строя самолета, а запчастей может не быть. Изготовить новую скорее всего невозможно, завод скорее всего на россии, к тому же это самолет со сложными сплавами, которые требуют особых условий (высокие температуры, аргоновая или вакуумная среда сварки, автоматы роботизированные, там же не просто абы как, а сложный профиль и внутрь есть капиллярные каналы для циркуляции охлаждающей жидкости, такое не изготовишь никак).

Поэтому пора на Ф-16 и хорнеты. Все. Там и все заводы в США, и запчасти есть, и кацапов нету.
показати весь коментар
07.04.2023 13:03 Відповісти
Могли просто через жопу зробити, як завжди. Детальку на жвачку присобачити. Це ж мскалі.
показати весь коментар
07.04.2023 11:51 Відповісти
кацапи , кацапи кругом одні кацапи...
показати весь коментар
07.04.2023 11:53 Відповісти
кацапи як кацапи...

вот коли ось тут виявляться "дефекти", то Європі буде не переливки:
АЭС «Пакш» (https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA венг. Paksi Atomerőmű) - единственная действующая https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%8D%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F атомная электростанция в Венгрии. Станция построена по https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%8D%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8 советскому проекту , все 4 реактора - типа https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%92%D0%AD%D0%A0-440 ВВЭР-440 . Планируется постройка двух реакторов https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%92%D0%AD%D0%A0-1200 ВВЭР-1200 .
8 декабря 2014 года РФ и Венгрия подписали документы на постройку пятого и шестого блоков АЭС «Пакш» с реакторами по российской технологии

насьрбаються мадяри ядрьоного гуляшу
показати весь коментар
07.04.2023 11:53 Відповісти
Мда ... Непорядочные кацапы. Толи дело наш Богуслаев (Мотор Сич). Продавал в РФ вертолетные двигатели в идеальном состоянии. А в Мотор Сичи сидел целый штатный отдел СБУ и спокойно за этим наблюдали получали доляху за молчание.
показати весь коментар
07.04.2023 11:56 Відповісти
це повний піздєц-позвати росіян обслужити літаки,які повинні передати для війни з росією.ох і налітають вони...думаю-їх потрібно розібрати до останнього винтика,витрусити з них всі маячки і закладену вибухівку.
показати весь коментар
07.04.2023 12:00 Відповісти
дивні люди..., а хто ж іще...
показати весь коментар
07.04.2023 12:01 Відповісти
Альо людоньки росія готувала цю війну майже 20 років, вони викуповувалди знищували склади х ************ у всіх східно європейських країнах, за роки до початку війни, потім 8 років готуючись йти далі вони залякували всі країни які могли продати потім щось україні з радянських зразків, якщо русня не могла викупити одразу все, згадайте інтервью болгар і тд, ВОНИ НЕ ІДІОТИ! вони все продумали і все реалізовували, і ви думаєте там їбанати сидять, які не прорахували що всілякі словаки чехи яких не вдалося залякати, не передадуть Техніку? кєк!
показати весь коментар
07.04.2023 12:05 Відповісти
омайбог, вони готувалися купу років, будували плани с захоплення галактики, а потім обісралися під Бахмутом
показати весь коментар
07.04.2023 12:18 Відповісти
хорошо сказал ))
показати весь коментар
07.04.2023 13:58 Відповісти
Така доля в підерації - майоріли про політ до Альфа-Центавра, але рогозіну розірвало жопу в "данєцкє".
показати весь коментар
07.04.2023 14:22 Відповісти
вот эта новость, где рашисты в 2022 году обслуживают истребители страны НАТО, официально номинированна для пробитие дна ... ЕС выставляет достойного конкурента отечественным яйцам по 17 грн.
показати весь коментар
07.04.2023 12:20 Відповісти
Так, це такий собі "Закон Гейденберга" з квантової механіки - Як тільки свинособака щогось торкається - воно зразу стає гівняним шматком якоїсь х*йні!
Викидайте...
показати весь коментар
07.04.2023 12:23 Відповісти
Це очікувано та відомо нашим українським технікам...зрозуміло, що в такій ситуації українці зробили б те саме, щоб паРашкінці не літали нормально...
показати весь коментар
07.04.2023 12:30 Відповісти
Я бы очень удивился, если бы украинцы так сделали. Хотя так надо было бы сделать, чтобы навредить врагу. Но вот эта странная ассиметричная шляхетність иногда просто шокирует. Как в плане соблюдения режимов прекращения огня и "перемирий" начиная с 2014, так в отношении к пленным. Они пришли убивать, а ты им папироску - "курите пацаны"...
показати весь коментар
07.04.2023 12:57 Відповісти
Это война и техники всегда за своих пилотов.Перемирие надо было соблюдать для Западных партнеров, чтобы очевидные нарушения паРашкой перемирий помогали формировать антирусские настроения в Европе и мире...
показати весь коментар
07.04.2023 13:02 Відповісти
Ну это вообще ни в какие ворота.
показати весь коментар
07.04.2023 12:46 Відповісти
до кацапів жодних питань. істоти, як істоти, роблять те, що добре вміють робити: гадити.

питання до тих людей, які допустили обслуговувати кацапів техніку, на якій, можливо навіть самим словакам, потрібно буде воювати проти кацапів. це як? як можна потенційного ворога залучати до ремонту та обслуговування своєї військової техніки?
показати весь коментар
07.04.2023 12:47 Відповісти
Если там такой ресурс, эти МиГи можно использовать как тяжёлые крылатые ракеты большой дальности.
Желательно чтобы их транспондер отвечал: я свой, ***, шо, плохо видно нах ?
показати весь коментар
07.04.2023 13:09 Відповісти
Це словацьке наіпалово України називається-"На Тобі Боже,що мені не гоже"
показати весь коментар
07.04.2023 13:15 Відповісти
Гадаю словаки не знали що кацаби там натворили...бо ганьбитися вони б не стали...
показати весь коментар
07.04.2023 14:05 Відповісти
вони вже зганьбилися,без гадання.
показати весь коментар
07.04.2023 14:10 Відповісти
Передали неисправные самолеты. Скажите просто извините, мы мудаки. Нет, надо изворачиваться. Кто их передавал, кто их принимал. Детский сад.
показати весь коментар
07.04.2023 13:19 Відповісти
Ага. Тому-то Україні їх і віддали Кому війна а кому можливість обзавестись новою технікою.
показати весь коментар
07.04.2023 13:57 Відповісти
наши конечно починят всё и не такое чинили... но в целом допускать туда рашистов, это надо уметь )
показати весь коментар
07.04.2023 13:57 Відповісти
Ще великий Тарас Григорович Шевченко вказав хто такі москалі...гнила,підла та завидюща нація...
показати весь коментар
07.04.2023 14:04 Відповісти
Тут клістрони виламували, там мотори портили... і скрізь склади підривали. Дранг нахт вест готували. Голубі міра, однако. Але оскал бабуїна не сховати.
показати весь коментар
07.04.2023 14:12 Відповісти
или русская жопорукость