9458 відвідувачів онлайн
2 084 18

Ухвалено рішення про цілодобовий доступ до укриттів у Києві, - Кличко

укриття

Сьогодні під час засідання столичної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалено рішення про цілодобовий доступ до укриттів, воно обов’язкове до виконання всім установам і закладам.

Про це повідомив у телеграм-каналі мер Києва Віталій Кличко, інформує Цензор.НЕТ.

За його словами, це рішення також обовʼязкове для контролю всіма відповідальними службами.

"Також до контролю за доступом буде долучена громадськість. Всі небайдужі можуть доєднатися і стати інспекторами громадського контролю. Звертатися потрібно до Департаменту муніципальної безпеки. Патрульна поліція, і ми за це вдячні, допоможе перевіряти доступність укриттів під час повітряної тривоги в комендантську годину", - йдеться у повідомленні.

Також Київрада на найближчому позачерговому засіданні, яке відбудеться 8 червня, звернеться до парламенту щодо встановлення відповідальності, зокрема, приватних власників приміщень укриттів, - за недопуск людей та неналежну роботу укриттів.

"Хочу звернутися до мешканців столиці. Ворог зараз обстрілює столицю балістичними ракетами. Коли тривога може пролунати за лічені хвилини. Якщо ви розумієте, що так швидко не дійдете до укриття, дотримуйтеся правила двох стін у помешканні. Міська влада посилює контроль за роботою укриттів, так, питання є. І будемо працювати. Також ми продовжуємо дбати про життєзабезпечення столиці. Підтримувати місто в належному стані. І навіть в умовах воєнного стану, робити столицю гарним і комфортним містом", - резюмує очільник столиці. 

Як повідомлялося, в ніч на 1 червня 2023 року під час ракетної атаки російських окупантів у столиці загинуло троє людей, серед яких 9-річна дитина. Мешканці намагалися потрапити до укриття поліклініки у Деснянському районі, але двері були зачинені. За словами мера Києва Віталія Кличка, до поліклініки в Деснянському районі виїхали фахівці департаменту муніципальної безпеки і на місці з’ясовують, чому не було доступу до укриття в поліклініці.

Раніше один з місцевих мешканців говорив, що розбудив охоронця в укритті після того, як пролунав вибух, - за його словами, той мав ознаки сп'яніння.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом закритого доступу до укриття під час повітряної тривоги. У прокуратурі заявили, що у поліклініці, де не відчинили укриття, тривають слідчі дії. А охоронця поліклініки повезли на освідування щодо можливого сп’яніння.

Згодом влада Києва повідомила, що укриття в столиці будуть постійно відчиненими.

Президент Володимир Зеленський заявив, що конкретні люди відповідатимуть за те, що у Києві під час повітряної тривоги було зачинене укриття і біля нього загинули та були поранені мешканці міста.

Топ коментарі
+9
Вообще-то это зона ответственности Попко и он уже рассказывал об этом в мае. Все накинулись на Кличка, хотя он тут побоку.
показати весь коментар
02.06.2023 11:38 Відповісти
+9
Взагалі-то в нас війна, обстріли, воєнний стан... Тобто, мають бути військові патрулі, в кожному сховищі має бути чергування МНС та поліції, відповідальні з цивільної оборони... А тут нарешті рішення комісії, курва? В кожного сховища має бути цілодобово відповідальний! Не п`яний сторож поліклініки, а відповідальний! З ключами, зв`язком, засобами надання першої допомоги, із запасом води, їжі... ****, та отямтесь вже нарешті! Рахунок загиблих нікому нічого не каже? Уряд в нас є? Міністерство оборони, МВС ще існує, пілять? Чи то все для відосіків і ляпання язиками на ********** марафоні?
показати весь коментар
02.06.2023 11:49 Відповісти
+8
... Основні завдання військової адміністрації: готувати місто до оборони, забезпечувати громадський порядок та безпеку цивільного населення, здійснювати контроль правового режиму воєнного стану та забезпечувати життєдіяльність міста...

Попков та всі голови РГА призначені Боневтіком з лав СН. Всі питання йому.
показати весь коментар
02.06.2023 11:41 Відповісти

Завантаження...