4819 відвідувачів онлайн

ЗАЕС вдалося підключити до резервної лінії електропередачі, - Гроссі (оновлено)

заес,аес,запорізька

Вперше за чотири місяці Запорізьку АЕС вдалося підключити до резервної лінії електропередачі.

Про це повідомив Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на сайт МАГАТЕ.

"Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) було знову підключено до єдиної доступної резервної лінії електропередач через чотири місяці після втрати доступу до неї. Однак ситуація з енергопостачанням на майданчику залишається надзвичайно крихкою через збройний конфлікт, що триває", - зазначив Гроссі.

Зазначається, що з'єднання з останньою з шести резервних ліній було порушено в березні через бойові дії.

Гроссі наголосив,що підключення ЗАЕС до лінії 330 кВ є вкрай важливим, оскільки останні місяці ЗАЕС покладалася на єдину магістральну лінію 750 кВ для зовнішньої електроенергії, яка необхідна для охолодження реакторів та функціонування інших систем. До початку вторгнення станція мала чотири таких лінії. 

"Хоча повторне підключення резервної лінії електропередач є позитивним зрушенням, зовнішнє електропостачання станції залишається дуже нестабільним, що робить очевидною хиткість ситуації з ядерною безпекою на майданчику", - резюмував Гроссі.

Укренерго підтвердило цю інформацію. "Ремонтні бригади кілька місяців чекали на можливість доступу до цієї лінії для проведення відновлювальних робіт. Проте постійні ворожі обстріли не давали можливості нашим фахівцям розпочати роботи", - йдеться в повідомленні. 

За час війни ЗАЕС сім разів повністю втрачала зовнішнє електропостачання, і станцію живили аварійні генератори. 

Топ коментарі
+19
Який збройний конфлікт??!! Це війна!! Напад кацапів на Україну!! Гроссі не в курс?!!!
показати весь коментар
03.07.2023 16:32 Відповісти
+10
Пане Гроссі! Ви та ваші колеги хоча би на камери поменше обміналися та цілувалися із рашистами на ЗАЕС. Тримали б інтригу, запроданці рашистські хєрові
показати весь коментар
03.07.2023 16:30 Відповісти
+5
гросі пукнув, мабуть путін дозволив
показати весь коментар
03.07.2023 16:25 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
гросі пукнув, мабуть путін дозволив
показати весь коментар
03.07.2023 16:25 Відповісти
Після цього Гроссі має вимагати від рашистів повністю заглушити і охолодити останній працюючий реактор ЗАЕС.
показати весь коментар
03.07.2023 16:28 Відповісти
ЗАЭС полностью погашена с начала мая.
показати весь коментар
03.07.2023 17:02 Відповісти
Не погашена, работает на минимальную мощность, погашена она будет когда будет извлечено ядерное топливо
показати весь коментар
03.07.2023 19:22 Відповісти
Все реакторы в состоянии холодной остановки.
показати весь коментар
03.07.2023 19:24 Відповісти
Пять реакторов в холодной остановке, а шестой, в горячей, что есть не
хорошо в нынешней ситуации.
показати весь коментар
03.07.2023 19:33 Відповісти
Для особостойких - Украинское энергетическое агентство Энергоатом заявило, что на Запорожской АЭС остановлен последний ядерный реактор.
https://www.golosameriki.com/a/russia-ukraine-nuclear-plant-reactor-dam-flooding/7131477.html
показати весь коментар
03.07.2023 19:36 Відповісти
Ты, что читаешь между строк? Еще раз для очень одаренных,
он остановлен, но только остановка не холодная, а горячая: Это
значит, что он выдает энергию.
показати весь коментар
03.07.2023 19:46 Відповісти
Дай бль, ссыль на инфу.
показати весь коментар
03.07.2023 19:54 Відповісти
Куда он выдает энергию если все ЛЭП соединяющие с системой повреждены и только сегодня восстановили одну ЛЭП-330 ? ----------------------------------------------------------------------------------------------
Остановка реактора произошла из-за резкого снижения уровня воды в водохранилище, используемом для охлаждения АЭС, а также из-за обстрела, повредившего линии электропередач, соединяющие станцию с энергосистемой Украины.
показати весь коментар
03.07.2023 19:59 Відповісти
Эта фраза принадлежит мне, я ее запустил на Спорт. юа в 2009 году, только она звучит не "для очень одаренных", а "особо одаренных", цитируйте классиков без отсебятины.
показати весь коментар
03.07.2023 22:13 Відповісти
Реакция идет один хрен
показати весь коментар
03.07.2023 19:36 Відповісти
Украинское энергетическое агентство Энергоатом заявило, что на Запорожской АЭС остановлен последний ядерный реактор.
показати весь коментар
03.07.2023 19:33 Відповісти
Топливо никто извлекать не буде если оно не отработаны, просто в активную зону реакции вводят поглощающие стержни и до полного прекращения Яд Реакции.
показати весь коментар
03.07.2023 19:45 Відповісти
Отсутствие охлаждения приведет к перегреву реакторов даже если они в режиме холодной остановки
показати весь коментар
03.07.2023 19:47 Відповісти
І это просто твели расправляться. Да, ЗАЕС уже нельзя будет использовать вообще, но взрыва вроде не будет.
показати весь коментар
04.07.2023 00:10 Відповісти
Пенсіонери скажуть що їм пофіг бо бізнесу нема, а те що з за цього здорощає хліб і ковбаса(не стану перераховувати все інше), то винні "спекулянти"
показати весь коментар
03.07.2023 16:28 Відповісти
Пане Гроссі! Ви та ваші колеги хоча би на камери поменше обміналися та цілувалися із рашистами на ЗАЕС. Тримали б інтригу, запроданці рашистські хєрові
показати весь коментар
03.07.2023 16:30 Відповісти
Який збройний конфлікт??!! Це війна!! Напад кацапів на Україну!! Гроссі не в курс?!!!
показати весь коментар
03.07.2023 16:32 Відповісти
В курсі,але йому пох#й. Як і іншим курвам,які беруть в кацапів гроші.
показати весь коментар
03.07.2023 19:17 Відповісти
А війна не збройний конфлікт?
показати весь коментар
03.07.2023 19:25 Відповісти
Неначе макака з рубильником-то вмикає то вимикає...
показати весь коментар
03.07.2023 16:52 Відповісти
резервна лінія електропередачі буде замінована кацапнею через 3 години....
і кацапи вже спіймали ту українську дрг, яка в синіх тапках і візітки Яроша розбрасує, коли тихенько просувається...
показати весь коментар
03.07.2023 19:12 Відповісти
И что предлагаешь? Стать ядерными террористами как кацапы? А ты часом не москальский провокатор, выпердыш?
показати весь коментар
03.07.2023 19:27 Відповісти
Кацапський "хід конем". Зараз підірвуть там щось і сажуть: "то укри, ми же підключили до живлення та все робили щоб аварії не було."