3629 відвідувачів онлайн
5 380 45

Україна домовляється про купівлю в Болгарії російських ядерних реакторів, - Галущенко

галущенко

Про це заявив на пресконференції міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"Я можу сказати, що йдуть перемовини. У нас зараз немає в системі Запорізької АЕС, але є високий рівень готовності третього блоку на Хмельницькій станції. Відповідно, це дало б нам можливість пришвидшити генерацію додатково в систему", - сказав Галущенко.

За його словами, встановлення реакторів планується під час війни спільно з американською компанією Westinghouse.

"Ми не залежні від Росії вже зараз і не будемо залежати в будь-якому технічному обслуговуванні", - додав Галущенко.

Раніше The Wall Street Journal повідомляв, що Україна близька до укладення угоди з Болгарією щодо купівлі двох ядерних реакторів російського виробництва та іншого критично важливого енергетичного обладнання. Очікується, що болгарська державна енергетична компанія NEK продасть українській атомній держкомпанії "Енергоатом" обладнання з недобудованої АЕС "Белене" щонайменше за 600 млн євро.

Топ коментарі
+9
купити 2 б/у росреактори щоб потім Росатом їх ліцензував і обслуговував....за геніальністю схеми,відчувається рука геніального зе-переговорника Давіда Хламідії-Агрохімії....він такого міг навчитися тільки в одному місці,сухумських університетах....
показати весь коментар
12.07.2023 15:11 Відповісти
+8
Чергова перемога Зе-шобли .
Щоб кацапія ще більше завдавала ударів по енергетичних об єктах України - тоді Україна ще більше російських реакторів купить.
показати весь коментар
12.07.2023 15:04 Відповісти
+5
І російських "спеціалістів", які їх будуть встановлювати..
показати весь коментар
12.07.2023 15:07 Відповісти

Завантаження...