Україна домовляється про купівлю в Болгарії російських ядерних реакторів, - Галущенко

Про це заявив на пресконференції міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.
"Я можу сказати, що йдуть перемовини. У нас зараз немає в системі Запорізької АЕС, але є високий рівень готовності третього блоку на Хмельницькій станції. Відповідно, це дало б нам можливість пришвидшити генерацію додатково в систему", - сказав Галущенко.
За його словами, встановлення реакторів планується під час війни спільно з американською компанією Westinghouse.
"Ми не залежні від Росії вже зараз і не будемо залежати в будь-якому технічному обслуговуванні", - додав Галущенко.
Раніше The Wall Street Journal повідомляв, що Україна близька до укладення угоди з Болгарією щодо купівлі двох ядерних реакторів російського виробництва та іншого критично важливого енергетичного обладнання. Очікується, що болгарська державна енергетична компанія NEK продасть українській атомній держкомпанії "Енергоатом" обладнання з недобудованої АЕС "Белене" щонайменше за 600 млн євро.
Щоб кацапія ще більше завдавала ударів по енергетичних об єктах України - тоді Україна ще більше російських реакторів купить.