10694 посетителя онлайн
5 289 45

Украина договаривается о покупке у Болгарии российских ядерных реакторов, - Галущенко

галущенко

Украина ведет с Болгарией переговоры о покупке двух ядерных реакторов российского производства и другого энергетического оборудования.

Об этом заявил на пресс-конференции министр энергетики Герман Галущенко, сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Укринформ.

"Я могу сказать, что идут переговоры. У нас сейчас нет в системе Запорожской АЭС, но высок уровень готовности третьего блока на Хмельницкой станции. Соответственно, это дало бы нам возможность ускорить генерацию дополнительно в систему", - сказал Галущенко.

По его словам, установка реакторов планируется во время войны совместно с американской компанией Westinghouse.

"Мы независимы от России уже сейчас и не будем зависеть в каком-либо техническом обслуживании", – добавил Галущенко.

Ранее The Wall Street Journal сообщал, что Украина близка к заключению соглашения с Болгарией по поводу покупки двух ядерных реакторов российского производства и другого критически важного энергетического оборудования. Ожидается, что болгарская государственная энергетическая компания NEK продаст украинской атомной госкомпании "Энергоатом" оборудование из недостроенной АЭС "Белене" не менее чем за 600 млн евро.

Топ комментарии
+9
купити 2 б/у росреактори щоб потім Росатом їх ліцензував і обслуговував....за геніальністю схеми,відчувається рука геніального зе-переговорника Давіда Хламідії-Агрохімії....він такого міг навчитися тільки в одному місці,сухумських університетах....
показать весь комментарий
12.07.2023 15:11 Ответить
+8
Чергова перемога Зе-шобли .
Щоб кацапія ще більше завдавала ударів по енергетичних об єктах України - тоді Україна ще більше російських реакторів купить.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:04 Ответить
+5
І російських "спеціалістів", які їх будуть встановлювати..
показать весь комментарий
12.07.2023 15:07 Ответить
Комментировать
Сортировать:
НАкуя ? Щоб дали Петріоти ?
показать весь комментарий
12.07.2023 15:02 Ответить
Чергова перемога Зе-шобли .
Щоб кацапія ще більше завдавала ударів по енергетичних об єктах України - тоді Україна ще більше російських реакторів купить.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:04 Ответить
Тобто-якщо на Хмельницькій АЕС зараз працює 2 реактори, а потім запрацює 4-то це як мінімум вдвічи більше буде приманювати кацапські ракети ? )
показать весь комментарий
12.07.2023 15:28 Ответить
Об'єкти енергетичної інфраструктури - це не тільки АЕС. Це- ТЕЦи, гідроетектростанції, теплоелектростанції і т.д...
От тепер в росії буде ще більше стимулів руйнувати цю інфраструктуру.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:36 Ответить
Троль, сходив би труби ведмедчуку почистив, набрид.
показать весь комментарий
12.07.2023 16:03 Ответить
Видно тобі уже прочистили....Не рівняй по собі всіх, істеричка.

показать весь комментарий
12.07.2023 16:17 Ответить
Тож давай тоді без кацапських ракет піднімемо ручки вгору та самі зупинимо наші АЕС, ТЕЦ, а трансформатори здамо на мідь ? У кацапів і без зайвих енергоблоків достатньо стимулів руйнувати нашу інфраструктуру-вони ракети та шахіди не припиняють запускати. З Франції, можливо, цього не видно, але українці це відчувають на собі. І дефіцит електроенергії усі також чудово пам'ятають, як електрики по півдня не було, а в багатьох-і по декілька діб підряд.
показать весь комментарий
12.07.2023 16:29 Ответить
Для того, щоб хоч якось компенсувати можливу втрату Запорізької АЕС (майже усі говорять про те, що при відході орки її якщо не підірвуть-то можуть пошкодити до стану непрацюючої)-це ж очевидно.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:31 Ответить
В Болгарії завялялись два реактора?
Чи це Бе-Ушні?
показать весь комментарий
12.07.2023 15:04 Ответить
вони будували собі АЕС, недобудували
показать весь комментарий
12.07.2023 15:08 Ответить
Будова АЄС - це чіткий план... там черга на реактори...
Це або брєд, або зрада...
показать весь комментарий
12.07.2023 15:14 Ответить
Вони вже були привезені і встановлені там, просто Болгарія відмовилась від продовження будівництва.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:23 Ответить
Поцікавлюсь... бо такі проекти на 30-50 років плануються... відмовитись - втратити міль'ярди...
показать весь комментарий
12.07.2023 15:28 Ответить
І російських "спеціалістів", які їх будуть встановлювати..
показать весь комментарий
12.07.2023 15:07 Ответить
Потчти статью - За його словами, встановлення реакторів планується під час війни спільно з американською компанією Westinghouse.
показать весь комментарий
12.07.2023 16:02 Ответить
Чудова новина, на ЗАЕС було 6 таких реакторів, тепер якщо ці 2 поставити на Хмільничині, ми хоча б два з 6 компенсуємо.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:09 Ответить
Мутна якась історія. Схожа на клістрони: потрібні, але самі не робили, вимушені були діставати з росії.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:09 Ответить
купити 2 б/у росреактори щоб потім Росатом їх ліцензував і обслуговував....за геніальністю схеми,відчувається рука геніального зе-переговорника Давіда Хламідії-Агрохімії....він такого міг навчитися тільки в одному місці,сухумських університетах....
показать весь комментарий
12.07.2023 15:11 Ответить
А на Хмельницькій АЕС 2 штуки ВВЕР-1000 якого виробництва стоять і 2 яких ще планувалося встановлювати ? Невже марсіанського ?
показать весь комментарий
12.07.2023 15:23 Ответить
Ключове слово - ПланувалОСЬ. Колись. Зараз змінилися обставини.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:30 Ответить
"4 квітня 2019 р. Президент України Петро Порошенко видав указ, яким доручив Кабінету міністрів невідкладно внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про проєктування та будівництво енергоблоків № 3 і № 4 Хмельницької АЕС. 12 лютого 2021 року на Хмельницькій АЕС під головуванням керівника «Енергоатому» Петра Котіна відбулася нарада з питань будівництва 3 та 4 енергоблоків. Розглядалися питання обстеження конструкцій недобудованих блоків, визначення частки внутрішнього обладнання необхідного для добудови, джерела фінансування та залучення державних підприємств.22 листопада 2021 року державна компанія https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BC «Енергоатом» і американська електротехнічна компанія https://uk.wikipedia.org/wiki/Westinghouse_Electric «Westinghouse Electric» підписали угоду про будівництво двох нових атомних енергоблоків для Хмельницької АЕС"
Це було не колись, а останні роки. Із можливою втратою Запорізьскої АЕС це процес може навпакаи пришвидшитися для часткової компенсації втрачених потужностей.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:39 Ответить
Так що, Вестінгауз російські блоки нам планувала побудувати?
показать весь комментарий
12.07.2023 16:18 Ответить
Вестінгауз давно постачає нам своє ядерне паливо для наших реакторів, замість кацапського, якщо ти не в курсі. А також займається виготовленням, модернізацією та обслуговуванням реакторів. Тому вона і збиралася нам допомогти добудувати 2 енергоблоки на Хмельницькій АЕС ще до початку повномасштабної війни.
показать весь комментарий
12.07.2023 16:41 Ответить
Та я в курсі. Але ж допис починався з того що Болгарія продає нам РОСІЙСЬКІ реактори. Навіщо нам російські, виходячи з реалій?
показать весь комментарий
12.07.2023 16:43 Ответить
Якщо енергоблоки проектувалися і побудовані саме під цей тип реакторів і Вестінгауз вміє їх обслуговувати та модернізувати-чому б і ні ? Ми ж у Болгарії їх купуємо, а не у кацапів, а Болгарія за них з оркостаном розрахувалася вже усе одно.
показать весь комментарий
12.07.2023 16:48 Ответить
Я просто не в курсі хто потім відповідальний за обслуговування. Наприклад, літаки Боінг ремонтує та сертифікує Боінг, літаки Ербаса його технічні спеціалісти. Турбіни Сіменс іженери корпорації. А російські блоки буде хто?
показать весь комментарий
12.07.2023 16:53 Ответить
Ніколи Вестингауз не пропонував нам добудувати два енергоблоки на ХАЕС! Повна херня!
показать весь комментарий
12.07.2023 18:11 Ответить
А це тоді що ? Херня ?

https://www.radiosvoboda.org/a/news-enerhoatom-westinghouse-budivnytstvo-enerhoblokiv-khmelnytska-aes/31573233.html «Енергоатом» підписав угоду з Westinghouse про будівництво двох енергоблоків для Хмельницької АЕС 22 листопада 2021

https://interfax.com.ua/news/general/894333.html Westinghouse висловила підтримку Україні 27.02.2023
показать весь комментарий
12.07.2023 18:44 Ответить
чому ти вирішив що вони "б/у" ? Чому ти вирішив що потрібно ліцензування росатому? чому ти вирішив що українські спеціалісти не в змозі їх обслуговувать так само, як роблять це зараз з іншими реакторами? Чому своє невігластво ти пафосно демонструєш на широкий загал? Ти так самостверджуєшся чи в тебе така робота- розганяти зраду будь де?
показать весь комментарий
12.07.2023 17:32 Ответить
це щоб, якщо росія захопить, то зразу б приступили до роботи.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:13 Ответить
Коли ведуться перемовини - потрібно про це менше пи*діти, щоб їх не зірвати.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:14 Ответить
До лютого 2022 року зелені полудурки зупиняли реактори АЕС та рекомендували використовувати атомну енергетику "для дабичі біткоінав". 100% якийсь схєматоз. Чекаємо ще один відосик, як позачерговий "сліга народу" буди викидати з подвіря долари.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:23 Ответить
показать весь комментарий
12.07.2023 15:24 Ответить
Российских реакторов не существует, есть советские. Но на мой дилетантский взгляд это прошлый век, почему бы не купить современные реакторы, и не советские, а более надежные западные?
показать весь комментарий
12.07.2023 15:28 Ответить
Блін! То так ми хочемо покінчити з усім кацапським в Україні? Навіщо купувати морально і технічно устарівший кацапських мотлох, щоб через півроку ще й на його модернізацію викинути купу грошей? ''Скупий платить двіччі''!
показать весь комментарий
12.07.2023 15:31 Ответить
Як завжди. Казали американські реактори будуть встановлювати, а встановлять російські. І сміх і гріх.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:31 Ответить
А звільнити ЗАЕС ні?
показать весь комментарий
12.07.2023 15:34 Ответить
Це вже в нас війна закінчилася що можна мільярди на реактори витрачати? Чи це продовження політики зелених розпускати гроші будь-куди аби тільки не на армію. Кацапські ракети по всій Україні літають, можуть і на ці недобудовані реактори прилетіти.
показать весь комментарий
12.07.2023 15:37 Ответить
Зато какой откат на двух ЯР, охренеть!
показать весь комментарий
12.07.2023 16:07 Ответить
Арахамия договаривался или праститутка ермака?
показать весь комментарий
12.07.2023 16:26 Ответить
А почему не у России,ведь реакторы разработка России? Смысл через вторые руки покупать как сейчас газ и невтепродукты и сать людям в уши