4976 відвідувачів онлайн
2 932 12

Авіакатастрофа на Житомирщині: ДБР розглядає кілька версій, серед них - технічна несправність

житомирщина

Державне бюро розслідувань вивчає три версії подій, які призвели до зіткнення на Житомирщині двох навчально-бойових літаків L-39 і, як наслідок, загибелі трьох льотчиків. 

Про це в ефірі телемарафону заявила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ

"Раніше зазначалося, що попередня кваліфікація - це порушення правил польотів або підготовки до них, і за це у кримінальному кодексі дійсно є покарання. Але загалом слідство буде розглядати такі версії, як технічна несправність літаків, помилка пілотів і порушення при організації і здійсненні польотів", - заявила вона.

До розслідування будуть залучатися фахівці з Генштабу ЗСУ і з командування Повітряних сил. За попередньо встановленими обставинами, катастрофа відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту.

"Це важливо. Ми отримали від слідчих свіжу інформацію, яка доповнює наш інформаційний простір", – наголосила радниця ДБР.

Але для того, щоб довести одну з цих версій, потрібно провести чимало експертиз, які не робляться за один день.

"Це будуть судово-медичні експертизи, експертизи з дешифрації "чорних скриньок", а також комплексна судова авіаційно-технічна експертиза. Розраховуємо на те, що саме ці експертизи дадуть розуміння слідству, як це відбулося", - зазначила Сапьян.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, 25 серпня 2023 року на Житомирщині сталася жахлива авіакатастрофа. Під час виконання бойового завдання у небі зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39. Повітряні сили оприлюднили імена загиблих пілотів. Серед них - легендарний Андрій Пільщиков із позивним Джус.

Топ коментарі
+4
Політ парою на малій висоті це складний вид польоту. У Джюса був другий клас, а в другому літаку сидів полковник з третім класом. Полковник 3 клас Карл! Це все що треба знати про рівень підготовки. 30 років нищити основи льотної школи України, а потім задавати питання чому так?
показати весь коментар
28.08.2023 13:49 Відповісти
+3
в небі зіткнулися два літаки
до чого тут несправність???
другі дві версії......
а третя, чи не було підготовки до якоїсь показухи???
показати весь коментар
28.08.2023 14:26 Відповісти
+2
Чіво, ***: "технічна несправність" - у мізках розслідувачів.
Що, відразу у двох літаках, і така що вони зіштовхнулися?
Ясно, що регламент диспетчири порушили або недогледіли.
показати весь коментар
28.08.2023 13:41 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Якшо знали шо літаки технічно несправні -- ім вже за 60р. -- а це вже такии вік - як не одне шось в літаку накриється то друге -- то якого беника вони летіли крило в крило
показати весь коментар
28.08.2023 13:39 Відповісти
Чіво, ***: "технічна несправність" - у мізках розслідувачів.
Що, відразу у двох літаках, і така що вони зіштовхнулися?
Ясно, що регламент диспетчири порушили або недогледіли.
показати весь коментар
28.08.2023 13:41 Відповісти
Перший розворот після взльоту завжди небезпечний
Тепер ви навічно на сторожі нашого неба, побратими ((((
показати весь коментар
28.08.2023 13:41 Відповісти
Політ парою на малій висоті це складний вид польоту. У Джюса був другий клас, а в другому літаку сидів полковник з третім класом. Полковник 3 клас Карл! Це все що треба знати про рівень підготовки. 30 років нищити основи льотної школи України, а потім задавати питання чому так?
показати весь коментар
28.08.2023 13:49 Відповісти
Загинули 2 майора, крім Джуса (оф. інформація)
показати весь коментар
28.08.2023 14:03 Відповісти
На фото погано видно, пишуть що мойори. Но це суть справи не міняє, видно що возрастні, за 40 років. В кінці 90х ЧернігівськеВВАУЛ курсантів випускало з рівнем підготовки 3 клас, а зараз майори такі.
показати весь коментар
28.08.2023 14:26 Відповісти
Все банально. Хлопці гралися в таран.
показати весь коментар
28.08.2023 14:06 Відповісти
https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9B-39%D0%9C1#:~:text=%D0%92%202021%20%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D1%83%20%D0%B1%D1%8B%D0%BB%20%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD,%D0%B0%D1%8D%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%20%D0%9E%D0%B7%D1%91%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B5%20%D0%B2%20%D0%96%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9%20%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8. "У 2021 році було модернізовано один Л-39М, який було офіційно передано до військ 6 грудня 2021 року на аеродромі Озерне у Житомирській області."
показати весь коментар
28.08.2023 14:08 Відповісти
тобто версію, де одного із найдосвідченіших пілотів і лобіста передачі Україні Ф16 вбили, татарово-єрмаківське де-бе-ер навіть не розглядає, вірно?
показати весь коментар
28.08.2023 14:21 Відповісти
в небі зіткнулися два літаки
до чого тут несправність???
другі дві версії......
а третя, чи не було підготовки до якоїсь показухи???
показати весь коментар
28.08.2023 14:26 Відповісти
Яка показуха, да і всі свята скінчились.
показати весь коментар
28.08.2023 14:33 Відповісти
Ну, якщо за розслідування взялись ДБР, тоді все ясно. 😡