12597 відвідувачів онлайн
3 597 44

Україна та Польща домовилися знайти спільне рішення в питанні експорту зерна, - Мінагрополітики

зерно

Міністр аграрної політики Микола Сольський провів телефонну розмову зі своїм польським колегою Робертом Телусом.

Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства, інформує Цензор.НЕТ.

"Міністри обговорили ситуацію, а також пропозицію України щодо її врегулювання, та домовились знайти рішення, яке враховує інтереси обох країн. Сторони підтвердили тісні та конструктивні відносини, які ними багаторазово демонструвались та погодили, з урахуванням цього, виробити найближчим часом варіант взаємодії з питань експорту", - йдеться у повідомленні.

В найближчі дні сторони проведуть наступні переговори. Польська сторона вивчить до того часу український план експорту та підготує свої пропозиції.

Нагадаємо, 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС, попри наполягання урядів Польщі та Угорщини.

Після цього Польща, Угорщина та Словаччина оголосили про рішення блокувати імпорт української агропродукції в односторонньому порядку. Польське інфрмагентство РАР таож повідомило, що ці країни припинили участь у Координаційній платформі, яка була створена під егідою Єврокомісії для вирішення цього питання.

У відповідь Україна подала вимоги про проведення консультацій із Словаччиною, Польщею та Угорщиною, відповідно до правил та процедур вирішення спорів в рамках Угоди про заснування Світової організації торгівлі (СОТ). Крім того, Україна попередила Польщу та Угорщину про запровадження обмежень на імпорт сільгосппродукції з цих країн.

Топ коментарі
+22
Досить срачів!!!Історично так склалося що коли Україна та Польще сварилися,на цьому завжди вигравала Московія,так що потрібно зав'язувати з цим ділом
показати весь коментар
21.09.2023 13:18 Відповісти
+19
А нельзя было с этого начать?
показати весь коментар
21.09.2023 13:16 Відповісти
+14
І це треба було виносити на трибуну ООН? Придурок. Ні, ярий ворог України.
показати весь коментар
21.09.2023 13:20 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А нельзя было с этого начать?
показати весь коментар
21.09.2023 13:16 Відповісти
І це треба було виносити на трибуну ООН? Придурок. Ні, ярий ворог України.
показати весь коментар
21.09.2023 13:20 Відповісти
А чому у тебе горить срака? Від того, що увесь світ побачив, яка польська влада огидна розв'язуючи торгову війну з країною, яка її захищає від бомб і ракет!
показати весь коментар
21.09.2023 14:04 Відповісти
Він правду написав ,потрібно мати клепку в голові , що морозити ротом , тим більше потрібно мати розум виносити на загал те що мало бути врегульовано дипломатичними та іншими шляхами (особистим спілкуванням з Дудою наприклад та інш.

Вже з шашликами доморозився .
показати весь коментар
21.09.2023 14:19 Відповісти
А що кацапи вже об'явили СВО полякам?
показати весь коментар
21.09.2023 14:28 Відповісти
Зелені підсрачника отримали?
показати весь коментар
21.09.2023 13:16 Відповісти
Та ні. Це поляки порахували скільки їм прийдеться заплатити Україні після рішення міжнародного арбітражу, як це було у 2019 році з рашистським газпромом.
показати весь коментар
21.09.2023 13:29 Відповісти
Дурня такі суди тривають роками й покажіть хоч одне рішення де були сплачені штрафи, суперечка з Газпромом немає ніякого відношення до СОТ.
показати весь коментар
21.09.2023 14:46 Відповісти
https://www.wto.org/english/tratop_e/dispu_e/dispu_status_e.htm
показати весь коментар
21.09.2023 14:49 Відповісти
До чого тут зелені? Українська сторона весь цай час пропонувала домовлятися, порпонувала всякі плани. А поляки все це відкидали. А тепер після розголосу і позовів до суду вирішили до суду не доводити (як ви думаєте чому?) а домовлятися.
показати весь коментар
21.09.2023 13:30 Відповісти
Скорі Моравецький,від дорослих дядьок,),
показати весь коментар
21.09.2023 14:15 Відповісти
це вже цивілізований підхід. надіюсь благорозум переможе.
показати весь коментар
21.09.2023 13:17 Відповісти
пиньздець, що таке "благорозум"?
показати весь коментар
21.09.2023 13:45 Відповісти
це антонім тупорозуму, убогому розуму, дубовому розуму... надіюсь ти зрозумів?
показати весь коментар
21.09.2023 14:02 Відповісти
новослів - виправдання для ***@нів *)
втямив?
показати весь коментар
21.09.2023 17:05 Відповісти
"новослів" - такеж слово як і "благорозум", одне скорочене від "новослів,я" інше від "блогорозум,я", але тупим розумом, убогим і дубуватим ***@нам, щось втямити, не позволено природою... не виправдуйся, ераще смокчи...
показати весь коментар
21.09.2023 19:40 Відповісти
пдр ватяний, не пнися зі руснявою розкладкою)))
*** будеш?
показати весь коментар
21.09.2023 20:29 Відповісти
Досить срачів!!!Історично так склалося що коли Україна та Польще сварилися,на цьому завжди вигравала Московія,так що потрібно зав'язувати з цим ділом
показати весь коментар
21.09.2023 13:18 Відповісти
100%
показати весь коментар
21.09.2023 13:29 Відповісти
от бачите, і ви прекрасно розумієте, що хтось диригує, а хтось втілює ці срачі нашого жиддя...
показати весь коментар
21.09.2023 14:24 Відповісти
Просто не треба себе вважати найрозумнішими і дотримуватися обіцянок. Якщо зерно їде в порт, то воно має доїхати в порт, а не на польський елеватор.
Бо цивілізовані країни тому й цивілізовані що виробили механізми боротьби з такими хитрозадими.
показати весь коментар
21.09.2023 13:24 Відповісти
на польський елеватор ми його запихуємо?, чи поляки намагаються на нашому зерні робити гешефт?
показати весь коментар
21.09.2023 13:27 Відповісти
Ні, поляки облави ставлять на дорогах і силою заганяють фури на елеватори.
показати весь коментар
21.09.2023 13:29 Відповісти
Так у тому і справа, що польща не дотрималася обіцянки і не зняла обмеження на український агроекспорт з 15 вересня
показати весь коментар
21.09.2023 14:05 Відповісти
Бггг Ось шо позов до СОТ робить І не так вже полякам на нього і похєр, як виявилося. А як співали . Хоча може польськім гопнікам хтось ще додатково по сраці дав.
показати весь коментар
21.09.2023 13:28 Відповісти
А що СОТ зробить з заявою Польщі, що вона припиняє військову допомогу Україні?
показати весь коментар
21.09.2023 14:08 Відповісти
А яку військову допомогу зараз надає Польша?
показати весь коментар
21.09.2023 14:09 Відповісти
Уряд Польщі заявив про намір https://focus.ua/uk/*******-novosti/594005-teper-ozbroyuyemo-polshu-varshava-pripinila-postachannya-zbroyi-v-********-moraveckij припинити постачання озброєння в Україну . Як саме варто розуміти ці слова, у https://www.pap.pl/aktualnosci/rzecznik-rzadu-polska-realizuje-wylacznie-uzgodnione-wczesniej-dostawy-amunicji-oraz-0 коментарі виданню PAP 21 вересня пояснив державний секретар Канцелярії прем'єр-міністра Польщі Пйотр Мюллер.

"У контексті питань щодо постачань озброєння повідомляю, що Польща виконує лише попередньо узгоджені постачання *********** та зброї, включно з тими, що випливають із підписаних з Україною контрактів", - сказав він.

https://focus.ua/uk/*******-novosti/594145-polshcha-pripinyaye-postachannya-snaryadiv-i-zbroji-v-ukrajinu-v-uryadi-poyasnili-svoye-rishennya
показати весь коментар
21.09.2023 14:17 Відповісти
Бггг, тобто вони порушать на додаток ще і контракти на постачання ***********? За які гроші плочені?
Але цього звичайно не буде. То польська гопота обісралася, але продовжує робити вигляд, шо вони дʼАртаньяни.
показати весь коментар
21.09.2023 14:23 Відповісти
І це шоб ви не переймалися: https://censor.net/ua/news/3444803/bryussel_na_slova_moravetskogo_pro_zbroyu_dlya_ukrayiny_pidtrymka_yes_zalyshayetsya_tverdoyu_v_usih
показати весь коментар
21.09.2023 14:38 Відповісти
Дурня такі суди тривають роками.
показати весь коментар
21.09.2023 14:47 Відповісти
Цікавий погляд на ці події дає Віталій Портников: https://www.youtube.com/watch?v=DojyNpaoB6U
показати весь коментар
21.09.2023 13:34 Відповісти
Тут за цього вже кажуть що Портников, ледве не аХенткремля,),
показати весь коментар
21.09.2023 14:18 Відповісти
Как дети малые. Без подзатыльников никак.
показати весь коментар
21.09.2023 13:52 Відповісти
Якщо порахувати, які фінансові і економічні втрати отримає польща від програшу в суді Україні, то їм виявилося значно дешевше дати задню
показати весь коментар
21.09.2023 14:01 Відповісти
Чому Польща з маленької літери? Вони вже не наші стратегічні партнери?
показати весь коментар
21.09.2023 14:42 Відповісти
Польша перестала поставлять Украине оружие, занявшись вместо этого оснащением собственных вооруженных сил. Об этом заявил премьер Матеуш Моравецкий в эфире Polsat, пишет Dziennik.
показати весь коментар
21.09.2023 14:13 Відповісти
Не даром Хмельницкий перешел к кацапам. Как говорится шило на мыло...
показати весь коментар
21.09.2023 14:20 Відповісти
Ось і маємо те кацапське лайно, що маємо.
показати весь коментар
21.09.2023 14:41 Відповісти
Польское дерьмо ароматней ?
показати весь коментар
21.09.2023 16:53 Відповісти
Вам видніше.
показати весь коментар
21.09.2023 17:31 Відповісти
https://www.youtube.com/@Bereza_Boryslav Борислав Береза
https://www.youtube.com/post/Ugkxza2HeycUcKU94e4Qzp-u0Hq6nT8Udc4K ...
А зразу так не можна було?
Заздалегідь не змогла чи і не захотіла наша влада провести перемовини і всі питання вирішити? До речі, я це радив. А зараз все залишається, як є, будуть шукати рішення, але залишився присмак сварки та скандалу. І нахіба це було робити? Де тут перемога? Я казав, що все можна вирішити перемовинами і не погіршувати стосунки між країнами, а звернення до СОТ надовго відкладе рішення і не допоможе нам. Але якщо у владі, в переважній більшості, лояльні невігласи, то іншого чекати не треба. Тим більше, що у нас народ любить, коли бикують. А результат тоді не важливий. Шоу важливіше.
показати весь коментар
21.09.2023 14:40 Відповісти
В Україні йде війна
Треба було менше пшениці засівати і не було б проблем
Для внутрішніх споживачів вистачить
Це питання фермерів знали що будуть перешкоди в експорті зерна але багато площ засіяли
Для чого це ?
Для того щоб
Зеленського спонукати до зернових угод і потім його звинувачувати ?
Менше треба садити тоді не було б і проблем під час війни
показати весь коментар
21.09.2023 16:32 Відповісти
ПОЛЯКАМ

Ще як були ми козаками,

А унії не чуть було,

Отам-то весело жилось!

Братались з вольними ляхами,

Пишались вольними степами,

В садах кохалися, цвіли,

Неначе лілії, дівчата.

Пишалася синами мати,

Синами вольними... Росли,

Росли сини і веселили

Старії скорбнії літа...

Отак-то, ляше, друже, брате!

Неситії ксьондзи, магнати

Нас порізнили, розвели,

А ми б і досі так жили.

Подай же руку козакові

І серце чистеє подай!

І знову іменем Христовим

Ми оновим наш тихий рай.

T. Шевченко
показати весь коментар
21.09.2023 16:35 Відповісти