7423 відвідувача онлайн
64 524 449

Контрнаступ планували за підручниками НАТО, 4 місяців мало б вистачити, щоб зайти до Криму та воювати там, - Залужний

залужний

Сили оборони України під час контрнаступу мали б просуватися зі швидкістю 30 км на день, прориваючи російські оборонні лінії.

Про це йдеться у статті Залужного для The Economist, передає Цензор.НЕТ.

"Якщо ви подивитеся на підручники НАТО і на математику, яку ми робили (плануючи контрнаступ. - Ред.), то чотирьох місяців мало б вистачити на те, щоб ми дійшли до Криму, повоювали в Криму, повернулися з Криму і знову пішли туди і повернулися", - зазначив Залужний.

Водночас, зазначається в матеріалі, війська та техніка застрягли на мінних полях на підступах до Бахмуту на сході, а техніку, поставлену із Заходу, розстрілювала російська артилерія і безпілотники. Така ж історія розгорнулася і на головному напрямку наступу, на півдні, де новостворені і недосвідчені бригади, попри те, що були оснащені сучасним західним спорядженням, одразу ж зіткнулися з проблемами.

"Спочатку я подумав, що щось не так з нашими командирами, тому змінив деяких з них. Потім я подумав, що, можливо, наші солдати не придатні для виконання завдань, тому в деяких бригадах я "перемістив" солдатів", - пояснив Залужний.

Коли ці зміни не принесли результату, командувач наказав своїм підлеглим відкопати книгу, яку він колись бачив, бувши студентом військової академії в Україні. Вона називалася "Прорив укріплених ліній оборони". Вона була опублікована в 1941 році радянським генерал-майором П. С. Смірновим, який аналізував битви Першої світової війни.

"І ще до того, як я прочитав її до середини, я зрозумів, що це саме те місце, де ми знаходимося, тому що, як і тоді, рівень нашого технологічного розвитку сьогодні вводить в ступор як нас, так і наших ворогів", - додав головнокомандувач.

Ця теза, за словами Залужного, підтвердилася, коли він побував на лінії фронту в Авдіївці, також на сході, де росія нещодавно просунулася на кілька сотень метрів за кілька тижнів, перекинувши туди дві свої армії: "На екранах наших моніторів того дня, коли я був там, ми бачили 140 російських машин, які згоріли у вогні протягом чотирьох годин після того, як потрапили в зону досяжності нашої артилерії".

Тих, хто втікав, переслідували FPV-дрони, дистанційно керовані і з вибуховими зарядами, які їхні оператори просто спрямовували у ворога. Така ж картина розгортається, коли українські війська намагаються просунутися вперед. Генерал Залужний описує поле бою, на якому сучасні сенсори можуть виявити будь-яку концентрацію сил, а сучасна високоточна зброя може її знищити.

"Простий факт полягає в тому, що ми бачимо все, що робить ворог, а він бачить все, що робимо ми. Для того, щоб вийти з цього глухого кута, нам потрібно щось нове, на кшталт пороху, який винайшли китайці і яким ми досі вбиваємо один одного", - сказав він.

Цього разу, однак, вирішальним фактором буде не один новий винахід, а поєднання всіх технічних рішень, які вже існують, каже він. У статті Залужний закликає до інновацій у сфері безпілотників, радіоелектронної боротьби, протиартилерійських засобів і засобів розмінування, в тому числі нових робототехнічних рішень.

"Ми повинні використовувати силу, закладену в нових технологіях", - підсумував генерал.

Топ коментарі
+86
Я не стратег, але чомусь мені здається, що щоб воювати по "підручниках НАТО", то в України мала б бути у наявності та в належній кількості уся техніка, авіація та ракети, якими володіє НАТО.
показати весь коментар
02.11.2023 11:42
+39
Контрнаступ планували по підручниках НАТО ?

тобто, нато воює без повітряної підтримки, в нашому випадку, ф- 16?
показати весь коментар
02.11.2023 11:43
+32
Нет. Просто потому что никто в здравом уме не сдаст территорию размером с среднюю европейскую страну, а потом будет пытаться её отвоевать. Будут учиться на том как мы сдали Юг, а не на том как мы его возвращаем.
показати весь коментар
02.11.2023 11:52
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 5 з 5
помилка. з 21.7.21
показати весь коментар
02.11.2023 21:41 Відповісти
Давайте згадаємо основні принципи наступу: перевага у піхоті 1:3, перевага у повітрі, потужна артпідготовка, яка зносить захисні рубежі противника, розчищення замінованих ділянок. У нас із цього майже нічого не було, тоді для чого звинувачувати ЗСУ??? Треба запитати союзників і ******** де ці усі складові, де забезпечення????
показати весь коментар
02.11.2023 21:31 Відповісти
використовувати силу, закладену в нових технологіях

ТЕПЕР з впевнінестю можна стверджувати що сценаристами цієї війни є КИТАЙ а пуйло просто згодився бути головним героєм цього сценарію

Цих КИТАЙських курв в 2014 красиво зловили за руку під час КРАДіжки передових ТЕХГОЛОГІЙ, а далі США і ЄС поступово почали перекривати Китаю доступ до нових технологій.
Китай образився, а після COVID тим паче зрозумів, що відсталий в технологіях, от і запустив сценарій, як технологічно обікрасти передові країни

Війна - це найпростіший шлях здобути передові технології


Китаю потрібні мізки і технології з США і ЄС - от що відбувається!
показати весь коментар
02.11.2023 21:41 Відповісти
Шойгу зустрівся з очільником оборонного відомства Китаю Лі Шанфу - Індія
Очільник оборонного відомства Китаю Лі Шанфу в Росії

100% Обговорювали доступ Китаю до воєнних Артефактів що отримані в результаті війни в Україні

ПЕРЕКРИЙТЕ Китаю
доступ доступ до

+Артефактів (просто розносьте в друзки сильно пошкоджену перодову воєнну техніку)
+Прибутку на дронах комплектуючих і т д (повна переореєнтація на постачальників з США і ЄС)

і війна завершиться через пів року
показати весь коментар
02.11.2023 22:28 Відповісти
> Водночас, зазначається в матеріалі, війська та техніка застрягли на мінних полях на підступах до Бахмуту на сході, а техніку, поставлену із Заходу, розстрілювала російська артилерія і безпілотники.

Як несподівано. Росіяни поробили мінні поля. Хто б міг подумати. Як непередбачувано.

> Така ж історія розгорнулася і на головному напрямку наступу, на півдні, де новостворені і недосвідчені бригади, попри те, що були оснащені ******** західним спорядженням, одразу ж зіткнулися з проблемами.

Ніхто не дивиться чому хлопців навчили і чи знають вони щось взагалі.

> Коли ці зміни не принесли результату, командувач наказав своїм підлеглим відкопати книгу, яку він колись бачив, бувши студентом військової академії в Україні. Вона називалася "Прорив укріплених ліній оборони". Вона була опублікована в 1941 році радянським генерал-майором П. С. Смірновим, який аналізував битви Першої світової війни.

А це взагалі щось з чимось. Тобто вони там нічого не знають і нічому не вчилися?

Складається враження це якась ідіотія або клоунада. Не думали що будуть мінні поля, не думали що будуть укріпення, не думали про артилерію, не думало про БПЛА і про все інше.
показати весь коментар
02.11.2023 21:43 Відповісти
русня за 2 дні просунулась на півдні так, що ніяка армія НАТО і не мріялаб, завдяки зрадникам у високих кабінетах а потім ще і дали їй час окопатись. Нічого не заважало наймати будувати лінії оборони підприємців як це робить русня, ніщо не забороняло робити не розведення і розмінування а укріплення замість укладки асфальту. Поки зелені крали - русня готувалась. Всі ці жертви на руках у зелених гандонів і їх виборців.
показати весь коментар
02.11.2023 21:46 Відповісти
все же с 14 го года. а так - да. мирныйплан не сработал а других почему-то не думали. хотя ничего не мешало.
показати весь коментар
02.11.2023 21:50 Відповісти
Чого з 2014? З 2000го як мінімум
показати весь коментар
03.11.2023 00:22 Відповісти
з 14 року було звільнено більше половини і щодня було просування вперед метрами, паралельно будувалась армія, робилось все діаметрально протилежне до того, що відбулось після 2019!
показати весь коментар
03.11.2023 14:22 Відповісти
Не совсем так...
В 14м НАРОД : добробаты, армия укомплектованная добровольцами (добровольно мобилизированными) и волонтеры - осуществлял сопротивление кацапам и освобождал ВОПРЕКИ власти Украину. А потом порох начал сц@ть и ср@ть в штаны - заключив кучу "минских", отдав на на растерзание "армию"... ( Иловайск, ДАП-досмотр кацапезолами через их блок посты, Дебальцево.... ЕГО ВЕЧНОЕ "не стрелять - наблюдайте"... Приказ на нуле задать док.боекомпоек... Попытка демилитаризации Широкинского участка - путем вывода наших войск... И т.д.

Так что что ТОГДА, что СЕЙЧАС Украиной правят сцыкуны, барыни и предатели!
показати весь коментар
04.11.2023 19:19 Відповісти
Пану Залежному книжки не давались раніше? Чи він вивчав лише Герасимова? По книжкам НАТО, то НАТО винне, а де власний розум? Чому Кривонос та Червінський не залучені до захисту держави? Валєра, ти на своєму місці чи випадковий спостерігач та аналітик?
показати весь коментар
02.11.2023 22:04 Відповісти
Ты его не понял... Он о том, что готовили и планировали но стандартам НАТО... НО(!) Украина не обладает ВСЕМИ ресурсами НАТО и столкнулась с реальностью, в котором этот план просто не сработал... Но подчеркнул, что даже при таком раскладе - Украина имела лучший результат за короче время, чем те же кацапы на участке Бахмута за дольший срок...
показати весь коментар
04.11.2023 19:23 Відповісти
Как говорила в таких случаях моя учительница в школе, начинается "детский лепет на лужайке". Учебники НАТО, тасование солдат и их командиров. The Economist задвигаем тезис, что русские оказались нечувствительны к боевым потерям... Кто бы мог предположить такую засаду?

It has also undercut General Zaluzhny's assumption that he could stop Russia by bleeding its troops. "That was my mistake. Russia has lost at least 150,000 dead. In any other country such casualties would have stopped the war." But not in Russia, where life is cheap and where Mr Putin's reference points are the first and second world wars, in which Russia lost tens of millions.

Правда-матка от главнокомандующего.
показати весь коментар
02.11.2023 22:12 Відповісти
Всі ці розмови про неприйнятні втрати якась дурня. Достатньо лише порівняти з чисельністю населення і з чисельністю армії. Гадаю що на даний момент в нас 150 тисяч загиблими а в РФ більше. І загине ще більше людей. І це нікого не зупинить.
показати весь коментар
02.11.2023 22:50 Відповісти
BBC

Залужний публічно озвучив те, про що вже багато часу говорили в Україні та світі - літній наступ у вигляді великої операції прориву та звільнення територій завершився. І перейшов у форму позиційної окопної боротьби, де ЗСУ звільняють територію у важких боях за кожну посадку і кожен метр.

Залужний відверто каже про причини, чому так сталось і ЗСУ не вдалось реалізувати стратегію прориву та виходу до Криму та Азовського моря. Він дає свій непростий рецепт, що треба зробити, що вийти із фактичного "глухого кута" на фронті.

Доля війни, як виходить зі слів Залужного, залежить від позиції та поставок Заходу, але багато чого, як можна прочитати між рядків, залежить і від політичного керівництва України.
показати весь коментар
02.11.2023 22:17 Відповісти
Гудеріан в мемуарах описав наступну ситуацію. Взимку 1941 року його ТГ отримала оперативний план (чорновик) Барбароси для обговорення. В розмові із своїми підлеглими штабістами він сказав, що це невдала стратегія, бо одночасний удар в трьох напрямках по цілям, які розходяться, до перемоги не приведе. Потрібно бити кулаком а не розчепіреними пальцями.
А тут шапіто відкрило свої карти. Втягнути ЗСУ одночасно з наступом на Мелітополь в мясорубку в Горлівці. Потім звинуватити Генштаб, зняти Генерала і поставити іншого, який має звязки в Москві і погодитись на мирняк на умовах х..... І все з рефреном -союзники нас бросілі,Запад нас прєдал. Усьо по хотєлкам Кремля.
показати весь коментар
02.11.2023 22:20 Відповісти
- После непродолжительной военной панихиды… - начал Залужный.

- …контрнаступ был предан земле, - закончил генерал
показати весь коментар
02.11.2023 22:26 Відповісти
показати весь коментар
02.11.2023 22:49 Відповісти
Параллели истории: как затяжная война привела к краху Российской Империи

Страна-агрессор может оказаться в ситуации, аналогичной Первой мировой.

Из-за поражения путинской армии на украинском фронте россияне готовятся к новой волне мобилизации.

Столетие назад Россия уже проходила нечто подобное - при мобилизации на войну 1914 года: нежелание солдат идти на фронт из-за непонимания целей войны, негодное питание и экипировка, некомпетентность командования.

Тогда всё это закончилось массовым дезертирством и революцией.

…..

https://crime-ua.com/node/30999
показати весь коментар
02.11.2023 22:30 Відповісти
Боюсь, эти параллели для нашей ситуации недостаточно параллельны. Тогдашняя раша потеряла огромные территории + миллионы людей и сильно обнищала. Нынешнюю войну стараются держать в рамках крупного регионального конфликта, а не тотальной войны (по крайней мере до "выборов" путина), никакие территории не потеряны, населению пока живётся вполне сносно.

Хотелось бы верить, но, пока у них заиграет "Лебединое озеро", как бы у нас чего не вышло.
показати весь коментар
02.11.2023 22:56 Відповісти
Погятно, что только наличие в первую очередь достаточного количества мощного оружия может нам помочь.

И, конечно, было бы лучше, если нам его дали в самом начале...

И еще бы не с построения дорог надо было начинать, а с подготовке к войне
Но хотелось же прославить себя любимого...Вот тогда все и пошло не по тому пути
Вот и пришли...Спасибо Слугам. Уж услужили народу
показати весь коментар
03.11.2023 00:58 Відповісти
Генерал усе правильно розумів, потрібно щось нове. Не м'ясні штурми, а, ну, наприклад, армія роботів. Як програміст скажу що це цікава задача для будь-якого програміста-самородка, яких, по причині відсутності освіти як такої у нас просто масса. І це проста ж задача! На рівні станції Юних Техніків. Але для цього потрібна виробнича база, потрібна політична воля (а з цим тяжко - жоден політик ще не розвивав виробництво). Потрібно відпустити програмістів з окопів принаймні в конструкторські бюро (яких в нас тупо нема).

Для початку... Потрібне бачення що невмотивовані чоловіки яких половили посеред вулиці бусом то неминучий програш і шлях до погибелі нації.... Це ФІАСКО, тому штурм і не відбувся. Чия була ідея ловити люей? Цензор мене кілька раз за це забанив, ну, живіть тепер з цим, я у США виїхав!
показати весь коментар
02.11.2023 22:41 Відповісти
То припинити мобілізацію? В РФ всі вмотивовані і нікого не примушують? Потрібно більше муштри і хороші командири.
показати весь коментар
02.11.2023 22:55 Відповісти
Ідіотизм не лікується, це для загального розвитку вам інформація.
показати весь коментар
02.11.2023 23:41 Відповісти
Згоден! Тому ми не в НАТО, тому не в ЄС, тому зруйновані заводи, тому ми не виробляємо зброї для самооборони. В нас, як і в москалів, усього дві біди - дороги і ці хлопці...

показати весь коментар
03.11.2023 02:11 Відповісти
Потрібна мотивація і чіткий план, у супротивника мотивація бабками і сильно розвинене діди воювали, у нас нема чим мотивувати особовий склад і чесно кажучи особовому складу так пойух аж стидно особливо коли це мобілізовані не за власним бажанням
показати весь коментар
03.11.2023 03:12 Відповісти
Ну такое 50к и 120 к , это тем кто на боевом дежурстве и ноль соответсвенно, и то это суммы пропорционально проведенным дням платятся , голая зп у тыловиков и прочих 20к, за такие бабки пойдут служить те кто на граждане не больше 10к имел, а это извиняюсь хроны подзаборные . Раньше писал в комментах что 20к +- имеет на гражданке охранник в Атб (Я как менеджер по продажам на гражданке в инет магазине получал 30+ и леваки, так что мне сейчас моя военная зп не вставляет аж никак
показати весь коментар
03.11.2023 06:21 Відповісти
Не знаю звідки ви такі беретеся. З того що бачу довкола себе, то більшість працює тисяч за 10 а 15 тисяч і вище це вже шикарна ЗП. Як би там не було українці в масі своїй бідні і живуть від ЗП до ЗП, то 50 тисяч гривень для більшості це хороші гроші.
показати весь коментар
05.11.2023 11:19 Відповісти
То я озвучив Київську зп промовчу про всяких встанови шиндовс за 1000 гр
показати весь коментар
05.11.2023 12:13 Відповісти
Цим повинні займатися командири. І це така особливість масових армій. Не думаю що росіяни прямо горять бажанням йти вбивати українців.
показати весь коментар
05.11.2023 11:16 Відповісти
У нас можна мотивувати теж грошима і національню ідеєю по знищенню РФ чому ми не культивували свого діди воювали або давайте зробимо Українську колоніальну імперію, бо ми народ такий убогий який не хоче створювати власної імперії колонізуючи інші землі і народи
показати весь коментар
05.12.2023 19:51 Відповісти
Щось в інших країнах де також немає освіти - "самородки" нічого не створили.
так ви тепер в США створите армію роботів?
начебто всі умови є: самородок, виробництво, на стартап з радістю дадуть кошти, а в разу успіх - політики допоможуть

"тому штурм і не відбувся" - скоріш за все причина у відсутності достатньої кількості та адекватної зброї, та поставка "капельно" та пізно.

для порівняння
союзники для "буря в пустелі" проти регіональної армії за книгами НАТО, за 2 місяці зібрали 2000 літаків, 4000 танків, 3700 гармат, 170 кораблів - з місяць бомбили тільки ракетами та літаками, потім наземний наступ, через 4 дня - перемога

а яка допомога, всіх країн НАТО, проти другої армії, з якою вони готовулись за потреби воювати все життя
за 18 місяців "капельно" передано, радянського та нової зброї
гармат+рсзо = 1205 (в 3 рази менше ніж проти ірака)
літаків = 49 (в 40 раз менше)
танків = 592 (в 3.5 рази менше)
показати весь коментар
03.11.2023 11:04 Відповісти
Каку таку тАфту?
показати весь коментар
02.11.2023 23:44 Відповісти
Заради справедливості звертаю увагу на те що цитування не точне і дещо змінює смисли. В оригіналі до тексту "Якщо ви подивитеся на підручники НАТО і на математику, яку ми робили (плануючи контрнаступ. - Ред.), то чотирьох місяців мало б вистачити на те, щоб ми дійшли до Криму, повоювали в Криму, повернулися з Криму і знову пішли туди і повернулися" є приписка що Залужний казав це уїдливо а тут її немає а тут скаладається враження що він це все на повному серʼйозі.
показати весь коментар
02.11.2023 23:01 Відповісти
Записки пацієнта дурдома. Уся шмарката шобла однакова.
показати весь коментар
02.11.2023 23:12 Відповісти
Дайте йому космічних бластерів.
показати весь коментар
02.11.2023 23:16 Відповісти
Кому йому?
показати весь коментар
02.11.2023 23:23 Відповісти
Поки Маркарова є послиця в Америці ніякого лендлізу не буде, вона зайнята своїм рестораном Ruta і квартирою в Вашингтоні, своїми бізнесами і маєтками в Україні і за кордоном(їх кількість можна побачити в її відкритій декларації). Для неї війни в Україні немає. Тому її і не видно і не чути. Пане Президент, якщо не хочете програти війну змініть посла в USA на патріота України а не своїх прибутків.
показати весь коментар
02.11.2023 23:36 Відповісти
Які я зробив свої суб'єктивні висновки : 1 неготовність до масштабного вторгнення (більшисть не вірило у таке попри попередження) але військові мають бути готові до будь чого. 2 а друге це наслідок від першого, почали готуватися по факту вторгнення резерви бригади зброя..і втрата стратегічного часу,ворог за цей час не сидів склавши руки,а будував укріплення як у тій книжі по досвіду 1світової,чисельні мінні поля, укріпрайони ітд.
показати весь коментар
03.11.2023 00:16 Відповісти
Ок, а кукарекать с каждого утюга . где и как будет этот потужный контрнаступ , тоже по учебникам НАТО учат??
показати весь коментар
03.11.2023 00:25 Відповісти
Щоб воювати як НАТО-треба бути в НАТО, або мати МО НАТО, або зовсім його не мати. Або мати державний устрій НАТО, або зовсім не мати Слуг Народа
показати весь коментар
03.11.2023 03:08 Відповісти
Це про сомалійських піратів в підручнику
показати весь коментар
03.11.2023 06:10 Відповісти
На самом деле, периоды когда война превращалась и позиционной в манёвренную и обратно бывали не раз. Первая мировая война положила конец прорывам кавалерии при помощи пулемётов. Потом появились танки. И сейчас такая ситуация и понятно, что появится дальше. Это беспилотники. Воздушные, надводные и подводные уже есть. Нужны наземные, бронированные. Они позволят одновременно наступать и отражать атаку.
показати весь коментар
03.11.2023 07:00 Відповісти
https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/vapro-50365390.html Без України: Палата представників США схвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю на $14,3 млрд (https://www.ukr.net/source/nv-2347.html NV )
показати весь коментар
03.11.2023 07:20 Відповісти
так є 5 млрд (майже 20% від того що надали за 18 місяців), котрі адміністрація не бажала використати до 01.10.2023
можна надати зброю на всю суму до нового року - може навіть буде результат

також можете підтримати республіканців, котрі намагаються подовжити лендліз на 1 рік, котрий урізали демократи до 01.10.2023, та надати зброю згідно лендліза
+ не треба буде просити кошти у Конгреса
+ не будете дразнити республіканців, коли пропонуєте голосувати пакетом
+ не буде питань про збільшення державного борга, тому що надається наява зброя,
котра по документах залишається на балансі США
+ Україна звільнена від сплати за ремонт та відновлення втраченої техніки, а згідно довідки та пояснень конгресменів - консультації по лендлізу, щодо фінансової частини відкладені на 2072 рік
https://www.cbo.gov/system/files/2022-04/s3522.pdf

це якщо мета - допомогти Україні, та зменшити "хаос" у світі
показати весь коментар
03.11.2023 11:20 Відповісти
ну да, кацапи - це той вірус, який див ще до створення вірусології і отрави до вірусів, його ******* не бере.
показати весь коментар
03.11.2023 07:59 Відповісти
Сторінка 5 з 5