Музей Булгакова в Києві позбавлять статусу пам’ятки національного значення, - Мінкульт
Як інформує Цензор.НЕТ, із посиланням на Еспресо, про це заявив тимчасовий виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв у телемарафоні.
Зазначається, що музей може отримати статус пам'ятки місцевого значення.
За словами Карандєєва, 13 пам'яток, які раніше мали статус національного значення, можуть вилучити з реєстру національного значення: "Деякі пам'ятки національного значення, які, можливо, мають не тільки ідеологічне забарвлення, але й справді є пам'ятками мистецтва й історії, можуть змінити свій статус із національного на місцевий".
"Будинок Булгакова на Подолі у місті Києві занесений до реєстру саме як місце, де проживав письменник Булгаков. Він очевидно має лишитися в реєстрі пам'яток, як приклад історичної архітектури Києва кінця ХІХ сторіччя. Без сумніву, ми будемо розглядати виключення цього об'єкту з реєстру пам'яток національного значення з можливим перенесенням до реєстру об'єктів місцевого значення", - додав Карандєєв.

Боротьба за цю будівлю на Андріївсткому узвозі іде вже багато років. І ось нарешті рейдери отримали, що хотіли, під патріотичними гаслами.
І національне питання тут геть ні до чого.