11397 відвідувачів онлайн
6 199 19

Нацроумінг для абонентів "Київстар" тимчасово заблоковано за запитом СБУ, - Держспецзв’язку

київстар

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку).

У повідомленні нагадується, що 12 грудня на інформаційні системи ПрАТ Київстар було здійснено потужну кібератаку. ЇЇ результатом стало блокування роботи основних сервісів технологічної мережі компанії, що призвело до перебоїв із наданням послуг користувачам.

"Фахівці Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, що діє при Держспецзв’язку, разом з колегами з СБУ та представниками телеком-оператора працюють над дослідженням кіберінциденту.

Для уникнення перевантаження мереж інших операторів, за запитом СБУ, Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій видав розпорядження про тимчасове блокування послуги національного роумінгу для абонентів Київстар", - йдеться у повідомленні.

Також нагадується, що відповідальність за здійснення кібератаки взяло одне з російських угрупувань, діяльність якого пов’язують з головним управлінням генштабу збройних сил РФ (колишнє гру). Це вкотре підтверджує використання росією кіберпростору як одного з доменів війни проти України.

Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО закликав громадян зберігати спокій та максимально користуватися Wi-Fi мережами, а громадські заклади - зробити власні мережі Wi-Fi доступними для всіх користувачів.

Раніше в СБУ повідомили, що сьогодні розпочнеться запуск мобільного зв’язку та інтернету від компанії "Київстар".

Нагадаємо, зранку 12 грудня, в роботі оператора мобільного "Київстар" стався масштабний збій.

У "Київстарі" заявили про потужну хакерську атаку.

СБУ розслідує кібератаку. Розглядається версія про причетність спесцлужб РФ.

Топ коментарі
+7
Навіщо було тоді запроваджувати роумінг, який потрібно виключати, аби не створювати "перевантаження мереж інших операторів"? Яка від такого роумінгу практична користь? Схоже на армійський анекдот часів срср: "Товаріщ прапорщік, можна посмотрєть телєвізор?.. Можна... Только нє включайтє!"
показати весь коментар
13.12.2023 14:11 Відповісти
+5
Тю, коли були відключення світла, то цей роумінг працював. Ну так, з мобільним нетом були трабли, адле хоча б дзвінки йшли...
показати весь коментар
13.12.2023 13:59 Відповісти
+2
тому що роумінг не пердбачає що вся мережа одного з операторів пійде до інших, це реально велике навантаження.
показати весь коментар
13.12.2023 14:15 Відповісти

Завантаження...