10788 відвідувачів онлайн
6 009 19

Нацроумінг для абонентів "Київстар" тимчасово заблоковано за запитом СБУ, - Держспецзв’язку

київстар

Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій тимчасово заблокував послугу національного роумінгу для абонентів "Київстар" за запитом Служби безпеки України.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку).

У повідомленні нагадується, що 12 грудня на інформаційні системи ПрАТ Київстар було здійснено потужну кібератаку. ЇЇ результатом стало блокування роботи основних сервісів технологічної мережі компанії, що призвело до перебоїв із наданням послуг користувачам.

"Фахівці Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, що діє при Держспецзв’язку, разом з колегами з СБУ та представниками телеком-оператора працюють над дослідженням кіберінциденту.

Для уникнення перевантаження мереж інших операторів, за запитом СБУ, Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій видав розпорядження про тимчасове блокування послуги національного роумінгу для абонентів Київстар", - йдеться у повідомленні.

Також нагадується, що відповідальність за здійснення кібератаки взяло одне з російських угрупувань, діяльність якого пов’язують з головним управлінням генштабу збройних сил РФ (колишнє гру). Це вкотре підтверджує використання росією кіберпростору як одного з доменів війни проти України.

Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО закликав громадян зберігати спокій та максимально користуватися Wi-Fi мережами, а громадські заклади - зробити власні мережі Wi-Fi доступними для всіх користувачів.

Раніше в СБУ повідомили, що сьогодні розпочнеться запуск мобільного зв’язку та інтернету від компанії "Київстар".

Нагадаємо, зранку 12 грудня, в роботі оператора мобільного "Київстар" стався масштабний збій.

У "Київстарі" заявили про потужну хакерську атаку.

СБУ розслідує кібератаку. Розглядається версія про причетність спесцлужб РФ.

Топ коментарі
+7
Навіщо було тоді запроваджувати роумінг, який потрібно виключати, аби не створювати "перевантаження мереж інших операторів"? Яка від такого роумінгу практична користь? Схоже на армійський анекдот часів срср: "Товаріщ прапорщік, можна посмотрєть телєвізор?.. Можна... Только нє включайтє!"
показати весь коментар
13.12.2023 14:11 Відповісти
+5
Тю, коли були відключення світла, то цей роумінг працював. Ну так, з мобільним нетом були трабли, адле хоча б дзвінки йшли...
показати весь коментар
13.12.2023 13:59 Відповісти
+2
тому що роумінг не пердбачає що вся мережа одного з операторів пійде до інших, це реально велике навантаження.
показати весь коментар
13.12.2023 14:15 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Тю, коли були відключення світла, то цей роумінг працював. Ну так, з мобільним нетом були трабли, адле хоча б дзвінки йшли...
показати весь коментар
13.12.2023 13:59 Відповісти
Київстар зробив подарунок на Різдво конкурентам.
Вчора та сьогодні у дилерів мтс та лайфсел гарний виторг.
показати весь коментар
13.12.2023 14:09 Відповісти
Навіщо було тоді запроваджувати роумінг, який потрібно виключати, аби не створювати "перевантаження мереж інших операторів"? Яка від такого роумінгу практична користь? Схоже на армійський анекдот часів срср: "Товаріщ прапорщік, можна посмотрєть телєвізор?.. Можна... Только нє включайтє!"
показати весь коментар
13.12.2023 14:11 Відповісти
тому що роумінг не пердбачає що вся мережа одного з операторів пійде до інших, це реально велике навантаження.
показати весь коментар
13.12.2023 14:15 Відповісти
Роумінг не для такого ф-мажора,хочете *ефект доміно*.
показати весь коментар
13.12.2023 14:18 Відповісти
менее чем за сутки на лайф и воду %40минимум киевстаровцев уже подключилось/начали активно пользоваться и пр. - и не упали.Какое нахрен домино, меньше в сказки написаные для марафона верьте.
показати весь коментар
13.12.2023 14:43 Відповісти
%40минимум киевстаровцев уже подключилось/ - откуда данные? Сами придумали?
""меньше в сказки написаные для марафона верьте. - тут не надо верить тут надо знать как сети работают, вы не знаете этого
показати весь коментар
13.12.2023 14:51 Відповісти
ну конечно ,конечно
Данные со спутника
Лайф и вода сейчас полугодовую прибыль и наращивание базы за 3дня сделают, а многие местячковые провы год закроют с базой 30%+
Ты с села наверное
показати весь коментар
13.12.2023 14:56 Відповісти
т.е. сами придумали, ну ок, вот и ответ.
А ты без мозга?
показати весь коментар
13.12.2023 14:57 Відповісти
коли прибиральна машина вивозить сміття, а начальник цього комунального підприємства злодій то його та бугалтерію можна арештувати чи перевірити не арештовуючи машину
бо *****, під будинками буде смердіти..
як що питання до керівництва київстар, то накуя блокувати роботу надання послуг???
директор школи вкрав на ремонті гроші!!!
закрийте школу накуй, дітей на канікули до кінця слідства...
показати весь коментар
13.12.2023 14:14 Відповісти
наше СБУ таке потужне , що розбирається в потужностях операторів ЛАйф, Водафон . І "жаліючи" їх видає запит вимкнути роумінг Київстару. Походу хтось всрався і розповідає казочки
показати весь коментар
13.12.2023 14:40 Відповісти
вчера п....и совсем другое
итого - по одному поводу за сутки ДВА противоречивых заявления.
показати весь коментар
13.12.2023 14:41 Відповісти
ну "не проканало - вычеркиваем", якось так.
показати весь коментар
13.12.2023 14:42 Відповісти
ну якось так, піпл мацают на рівень дебелізму, поки проканує.
показати весь коментар
13.12.2023 14:45 Відповісти
Ну піпл промацали на рівень дебілізму ще в 2019 році. Зараз ніхто нічого вже не "мацає".
показати весь коментар
13.12.2023 15:54 Відповісти
Ну шо київстар обісрався по повній програмі,не займалися ні безпекою ні захистом тільки піднімали тарифи,шахраїв розвели у своїй сіті,на якість звязку плювати хтіли і т.д так шо я за те що вас так провчили,може вже своею кривою мордою повернитеся до споживачів.
показати весь коментар
13.12.2023 15:48 Відповісти
Буде як з електроенергією, піднімуть ціни бо потрібно
" ремонтувати" все знищене .
показати весь коментар
13.12.2023 15:56 Відповісти