9188 відвідувачів онлайн
5 205 61

В УГКЦ не благословлятимуть одностатеві пари, декларація Папи Франциска не стосується Східних Церков, - глава церкви Святослав

святослав

Затверджена Папою Римським Франциском декларація Fiducia Supplicans, яка дозволяє благословляти одностатеві пари, не має правової сили для вірян УГКЦ.

Вона стосується латинської, а не східних католицьких церков, заявив глава УГКЦ блаженніший митрополит Святослав, передає Цензор.НЕТ.

"Декларація не розглядає питання католицької віри чи моралі, у ній не подаються жодні приписи Кодексу канонів для Східних Церков та не згадуються східні християни", – зазначив він.

За його словами, поняття "благословення" в УГКЦ та латинській церкві є відмінними. У візантійському обряді воно означає схвалення, дозвіл чи навіть наказ.

"Очевидно, що благословення з боку священнослужителя завжди має євангелізаційний і катехитичний вимір, тому в жодному разі не може суперечити вченню Католицької Церкви про сім’ю як вірний, нерозривний і плідний союз любові між чоловіком та жінкою", – йдеться у заяві.

Також митрополит Святослав вважає, що треба уникати "двозначних жестів, висловлювань і понять", які "можуть викривити чи спотворювати Боже слово та вчення церкви".

Топ коментарі
+18
Це інформація для тих, хто вважає, що УГКЦ не є самостійною Церкою з власними традиціями і цінностями. Ще раз - УГКЦ - плоть від плоті українська церква, з українською традицією, українською мовою, українськими національними цінностями, очолювана сильним, авторитетним, патріотичним Главою.
показати весь коментар
24.12.2023 00:33 Відповісти
+15
і коли вже кацапи навчаться писати грамотно кацапською ?
" по сути" пишеться роздільно, бєстолочь рашиська !
показати весь коментар
24.12.2023 00:27 Відповісти
+13
Слава Богу! Той ,,папа" вже давно на деменцію хворий!
показати весь коментар
24.12.2023 00:19 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
С требуют марксистскую повесточку по уменьшению населения и разрушению традиционной семьи. Это неомарксизм. С пролетариатом у выродков не вышло. Они пошли другим путем.
показати весь коментар
24.12.2023 00:07 Відповісти
при чому тут ззменшення населення, якщо гомосеки не ******* жінок/чоловіків, то для чого їм ромножуватись?
показати весь коментар
24.12.2023 09:35 Відповісти
Поражает циничность и наглость, благославлять они видите ли не хотят, а посути то религия - это мошенничество и обман слабых умов
показати весь коментар
24.12.2023 00:16 Відповісти
і коли вже кацапи навчаться писати грамотно кацапською ?
" по сути" пишеться роздільно, бєстолочь рашиська !
показати весь коментар
24.12.2023 00:27 Відповісти
Ще й частку "то" чомусь окремо, а не через дефіс пише ця "бєстолочь".
показати весь коментар
24.12.2023 01:17 Відповісти
тебе хтось вірувати примушує? Ні, то помовч, кацапе.
показати весь коментар
24.12.2023 01:57 Відповісти
Ватикан-це курятник з дірявими.
показати весь коментар
24.12.2023 00:19 Відповісти
Слава Богу! Той ,,папа" вже давно на деменцію хворий!
показати весь коментар
24.12.2023 00:19 Відповісти
марксіський папа, друг куйла та кідарів
показати весь коментар
24.12.2023 00:25 Відповісти
Ватикан вже давно потребує реформи.
Аби усіх задовільнити,то треба обирати окремого Папу для геїв, Маму для лесбів і так далі.
показати весь коментар
24.12.2023 00:31 Відповісти
Я вам, ребяты, на мозги не капаю,
Но вот он, перегиб и парадокс:
Ковой-то выбирают римским папою -
Ковой-то запирают в тесный бокс.

Там все места - блатные расхватали и
Пришипились, надеясь на авось, -
Тем временем во всей честной Италии
На папу кандидата не нашлось.

Жаль, на меня не вовремя накинули аркан, -
Я б засосал стакан - и в Ватикан!

Церковники хлебальники разинули,
Замешкался маленько Ватикан, -
Мы тут им папу римского подкинули -
Из наших, из поляков, из славян.

Сижу на нарах я, в Наро-Фоминске я.
Когда б ты знала, жизнь мою губя,
Что я бы мог бы выйти в папы римские, -
А в мамы взять - естественно, тебя!

Жаль, на меня не вовремя накинули аркан, -
Я б засосал стакан - и в Ватикан!
показати весь коментар
24.12.2023 09:37 Відповісти
Це інформація для тих, хто вважає, що УГКЦ не є самостійною Церкою з власними традиціями і цінностями. Ще раз - УГКЦ - плоть від плоті українська церква, з українською традицією, українською мовою, українськими національними цінностями, очолювана сильним, авторитетним, патріотичним Главою.
показати весь коментар
24.12.2023 00:33 Відповісти
Виходячи з цієї логіки - Бог в ній теж мабуть українець.
показати весь коментар
24.12.2023 00:44 Відповісти
Хм. Цікаао, як ви до такого висновку дійшли? 🤔 Хоча можливо, хоча самі того не підозрюєте, але таки ваша і правда? Адже зворотнє ніхто не довів? Тепер серйозно. Вам напевне не відомо, що церкаи бувають національні, як Грузинська, чи Аірменська, і вселенські, як Римо-католицька чи РПЦ, яка є панівною у Білорусі. От у тій самій Білорусі національної церкви нема.
показати весь коментар
24.12.2023 00:52 Відповісти
если вы верующий, объясните как Бог допустил до того, что кацапы творят в Украине? им за это ничего нет, сытно кушают, спят хорошо, а куча уродов (почти пол-мира), либо их поддерживают, либо закрывают глаза, либо приглашают на олимпиады, выставки и конференции. То где ваш Бог во всей этой истории?
я всегда говорю "що сльози котилися б навіть у демона зла", глядя на все это. Но только не у Бога.
показати весь коментар
24.12.2023 01:30 Відповісти
На подібні питання відповіді немає і, як на мене, не віруючого, не може бути.
показати весь коментар
24.12.2023 03:42 Відповісти
хлопчику, див. нижче
показати весь коментар
24.12.2023 09:15 Відповісти
Поясню. Справа в тому, що ґгосподь створиа людей по свїй подобі, тобто дав їм волю і право вибору. Вбору мід добром і злом, вибору між вірою і безвір'ям, між дотриманням заповідей нехтувпнням ними. Тобто доки людство перебувало у Едемському Саду (образно), тобто не було намтільки розвинутим, щоб свідомо чинити безчинства, Господь безпосередньо опікувався ним, чк дорослий власними дітьми. Після того, як людство стало дорослим, вкусивш плід з Дерева пізнання (умовно), Господь дав їм самостійність і право вибору. Чи винен Господь, що більшість людец вибали е Його, не його вчення і заповіді? Очевидно, що ні. Для того, щоб аін опікувався людством, воо у більшості своїй пояинно знову прийняти Його. Чи втрутитьсч Господь, якщо людство стпн на шлях самознищення? Сподіваюся - так. Але це буде сташний момент, бо очеаидно, шо вілступники будуть покарані, тобто знищені. І таких буде більшість. Але вочевидь Господь дає нам шанс вирішити все самим. Поки що. Так розумію це я. Ви маєте вільний вибір і вільний розум розуміти все по іншому. Роль Господа не в тому, щоб керувати людьми, а в тому щоб дати їм вчення, як правильни існувати. Тобто, коли люди дотримуватимуться Запоаідей, їхнє життя буде безпроблемним. Чи готові люди до цього?
показати весь коментар
24.12.2023 09:09 Відповісти
Гарна відповідь. Дякую, брате.
показати весь коментар
24.12.2023 09:56 Відповісти
"... коли люди дотримуватимуться Запоаідей, їхнє життя буде безпроблемним."

Тобто, всі люди, які гинуть на фронті і в тилу не дотримуються Заповідей?
Чи це про майбутнє, яке ніколи не настане, коли всі люди без винятку будуть дотримуватись Заповідей? Безпрограшна позиція.
показати весь коментар
24.12.2023 11:08 Відповісти
Маніпулюєте, шаовний. 😊 Якби заповідей дотримувалися всі, то воєн не було б. Людина - соцвальна істота, тому існує для людей колективна відповідальність. Не можна дити на вулиці злодіїв і нп бути обікраденим. Ми виживемо лише разом. Одна людина вижити, як вид не може. І погодьтеся, це не чесно стосовно інших звертатися до Господв зі мловпми "я хороший, врятуй мене, а внші нехай гинуть" 😊 Це лукавство і відмова від праці навернення інших. Фішка в тому, що ми або загинемо разом, або вижевемо разом. Вважайте це умовою Господа людству. «Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх… (Іоана 15:13)» - каже нам Святе Письмо. І цю заповідь виконав Воїн України. Він віддав своє життя, щоб жила наша Україна, а решиа мали шанс звільнити Землю від тих, хто сіє війну.
показати весь коментар
24.12.2023 12:13 Відповісти
"що ми або загинемо разом, або вижевемо разом".
поки гинуть сотні тисяч ні в чому не повинних українців, в той час як кацапи в шоколаді і далі зазіхають на всю Україну. То де тут Бог?
Завтра звичайний робочий день. Коли таке було, щоб не святкувалося Різдво? Кого він наказав - нас чи їх? отже Богу все одно, чи буде воно тут, чи ні. Інакше б він давно знайшов способи, шоб цей жах справделиво завершися.
показати весь коментар
24.12.2023 16:05 Відповісти
У Нього є спсіб це припинити - обнулити цей світ. Ви справді цього хочете? В першу чергу уе все припинити повинні самі люди. А вони не хочуть. То що має робити Він?
показати весь коментар
24.12.2023 16:12 Відповісти
а що маємо робити ми, коли сили непорівняні і допомогти немає кому?? що робити нам??!
показати весь коментар
24.12.2023 16:26 Відповісти
Вірити! Вірити, що ми не самв, що Він з нами і головне - не боятися і не впадати у розпач. Віра, Надія, Любов - не прсто біблейські імена - це символи. Християнське вчення вчить головного - е боятися. Ні смерті, ні ворога. А смерть задля рідних і близьких - це і є Любов. Жертовна. Де жертва - власне життя. І віруючий чоловік знає, що за це буде нагорода. А невіруючий впеанений, що після його смерті не буде нічого, навіть праху. І тому потрібно робити те, що можеш зробити добре, і коли це робитимуть всі поряд з тобою - тоді Господь і допоможе. Навіть якщо ворог буде в рази сильніший. Тобто допомога є тим, хто робить все необхідне для досягнення результату. Я розумію так. Тому мені легше. Я не допускаю думки, що ми програємо. І це правда.
показати весь коментар
24.12.2023 18:31 Відповісти
Якщо Він називає себе добрим батьком, то і діяти має, як добрий батько. Якщо чийсь син валяється по притонах на грані передоза, а в його батька в руках купа ресурсів, хіба він не спробує все можливе, щоб врятувати сина? А якщо він плюне і, як ви пишете, обнулить сина, який же він батько?
У Бога в руках всі ресурси, але Він мовчки спостерігає. Він знає, що ми не можемо вирулити ситуацію самі, бо такими слабкими Сам нас і створив. Іноді немає сили вчасно закрити рот під час сварки з дружиною. То про які геополітичні процеси взагалі може йти мова?
показати весь коментар
24.12.2023 17:55 Відповісти
😊 Цякаві речі кояться з людьми:кол Його треба прийняти - воно людям не теба, а коли біда - то "Боже, допоможи!". Ми, люди, стали дорослими і відмовились від батьків. Тому або треба визнат, що ми безпомічні ґ беззастережно почати виконувати Божі заповіді хоча б, або вирішувати свої проблеми без Нього.
показати весь коментар
24.12.2023 18:22 Відповісти
Ви пишете класичну апологетику: вішай всіх собак на людей - погано молитеся, погано каєтеся, погано жертвуєте десятину і т.д. Так само думали і давні люди, які приносили жертви своїм деревяним ідолам, щоб на їхній врожай пішов дощ. А дощу все не було. І люди приносили ще більше жертв, а потім ще більше, поки не здогадалися: а може діло не в нас?
показати весь коментар
24.12.2023 19:15 Відповісти
Коли я згадую, що Бог не завадив нацистам безкарно убивати мільйони євреїв - свій власний вибраний народ! - тоді питання його зацікавленості в якихось українцях відпадає саме по собі
показати весь коментар
24.12.2023 18:09 Відповісти
Легко.
Бо Бога забули.
Бо "а какая разніца" і "Бога нєт".
Бо матюччям прокляли простір навколо себе...
...
показати весь коментар
24.12.2023 09:13 Відповісти
Саме так! А потім претензії: "А чого Господь не допомагає"? Бо як можна допомагати тому, хто відовивмя від допомоги?
показати весь коментар
24.12.2023 10:13 Відповісти
На спор!

"Согласно Библии, Иов «был непорочен, справедлив и богобоязнен и удалялся от зла» (https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0_%D0%98%D0%BE%D0%B2%D0%B0 Иов. https://ru.wikisource.org/wiki/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0_%D0%98%D0%BE%D0%B2%D0%B0#1:1 1:1 ), а по своему богатству «был знаменитее всех сынов Востока» (https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0_%D0%98%D0%BE%D0%B2%D0%B0 Иов. https://ru.wikisource.org/wiki/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0_%D0%98%D0%BE%D0%B2%D0%B0#1:3 1:3 ). У него было семеро сыновей и три дочери, составлявшие счастливое семейство.

Но https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0 Сатана перед лицом https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B3 Бога стал утверждать, что Иов праведен и богобоязнен только благодаря своему земному благосостоянию и счастью, с потерей которого исчезнет и всё его https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B5 благочестие . В ответ Бог позволил Сатане испытать Иова всеми бедствиями земной жизни, чтобы доказать, что он останется все равно непорочным.
показати весь коментар
24.12.2023 10:50 Відповісти
Довести зворотнє дуже просто. БОГ - це ціле Україна це частина цілого. Ціле вміщає частину, а частина не може вмістити цілого.
Погано, коли релігії стають залежними від національності.
Релігія має бути залежною від Бога і стояти над ними. Захищаючи абсолютні принципи - правдивість, милосердя.
Класичний приклад - Московія - де релігія перетворилася в інструмент пропаганди та імперського шовінізму
показати весь коментар
24.12.2023 09:49 Відповісти
😊 Я не спростовую єдиність Господа. Він дав кожному народу свою мову, поселив у надані Ним землі. І це людське різноманіття славить Його по своєму, у своїх традиціях. Це ніяк не суперечить того, що Світ єдиний, просто різноманітний.
показати весь коментар
24.12.2023 10:10 Відповісти
Подвижничество тепер не коштує нічого. Просто переказати Біблію для Папи який ніколи її не читав. Як і президент однієї країни , що ніколи не читав її Конституцію.
показати весь коментар
24.12.2023 01:02 Відповісти
Nu tagda astentes v srednivekovie , vash vibor ...🤷‍♂️
показати весь коментар
24.12.2023 01:03 Відповісти
Всім хто незадоволений скажу як греко-католик хз в якому поколінні

- можете йти в атеїзм

- можете в будизм або ще кудись

В християнській релігії чітко указано одностатеву любов і секс як гріх. Повторююсь ще раз - бог любить всіх і грішників теж, АЛЕ так це гріх. І це канон. І воно змінитись НІКОЛИ НЕ МОЖЕ. Навіть якщо старі і божевільні папи скажуть хоч 1000 раз що можна. Точно так же як у християнській традиції гріх це вбиство - хоч московські попи і освячують ракети і всю зброю.

Церква це канони - не подобається, не тримають
показати весь коментар
24.12.2023 01:24 Відповісти
скажите об этом Папе
показати весь коментар
24.12.2023 01:31 Відповісти
Папа це людина і дуже часто далеко за 80 - тому вимагати там розумності не можна
показати весь коментар
24.12.2023 01:32 Відповісти
Можна. Не маєш розуму - не будь Папою. Нахіба пастві божевільний пастух?
показати весь коментар
24.12.2023 02:00 Відповісти
Це написано в тій самій книзі (а, може, й в тій самій главі), де можна одружитися з дівчиною в якості "покарання" за її згвалтування, або заплатити батьку фінансову компенсацію.
А ще, наприклад, інструкції, як правильно продавати один одному рабів, та інші цікаві речі.

Але ці правила більше не мають сили. Чому ж мають силу правила щодо одностатевих пар?
показати весь коментар
24.12.2023 02:29 Відповісти
показати весь коментар
24.12.2023 02:56 Відповісти
Єта другоє 😬
показати весь коментар
24.12.2023 03:48 Відповісти
потому что каноны - это база, 10 заповедей - база. остальное - домыслы. это как сравнивать конституцию у нас, которую каждый год переписывают в угоду разным физиономиям и условную базовую в сша, которую никто не лапает.
показати весь коментар
24.12.2023 04:22 Відповісти
чего не может поменяться? - может. нужно чтобы прислали очередную каменюку с *поправками к заповедям. а так - да.
показати весь коментар
24.12.2023 04:10 Відповісти
А хіба ви не чули булу про не погрішимість папи ?
показати весь коментар
24.12.2023 07:32 Відповісти
Правильно. Що природно то не стидно. Що не природно то накуй.
показати весь коментар
24.12.2023 04:16 Відповісти
вишь как, хотят пуцькаться под благословением божим
показати весь коментар
24.12.2023 07:08 Відповісти
а почему у нас в городе мужики все беременные ходят ?
показати весь коментар
24.12.2023 07:30 Відповісти
https://www.pravda.com.ua/rus/news/2023/12/24/7434374/ Этой ночью ПВО сбила 14 из 15 Шахедов
показати весь коментар
24.12.2023 07:54 Відповісти
УГКЦ давно пора піти від Ватикану, який скомпрометований любовью до кривавих грошей то гітлера то путіна та їм подібних.
Свою роль у збереженні української мови, культури та православної віри під час польського панування вона виконала і тепер у вільній Україні де існує Українська Православна Церква, яка має томос від Вселенського Православного Патріарха і визнана переважною більшістю інших Православних церков, тільки меркантильні інтереси священників (гроші не можуть поділити) є перешкодою до об'єднання цих українських церков.
показати весь коментар
24.12.2023 10:13 Відповісти
Невже зеля і єрмак так житимуть у гріху ?
показати весь коментар
24.12.2023 10:27 Відповісти
Супер!!! 👍
показати весь коментар
24.12.2023 10:47 Відповісти
То судді,прокурори,менти,депутати теж не будуть отримувати благословення?
Бо вони здебільшого ще ті 3.14дараси
показати весь коментар
24.12.2023 12:16 Відповісти
папа трошки не дружить з головою