10459 відвідувачів онлайн
27 672 140

Українські захисники, ймовірно, виходять з Авдіївки, - BBC

авдіївка

Після того, як росіяни цього тижня перерізали головний шлях постачання Авдіївки, підрозділи ЗСУ поступово виходять з більшої частини зруйнованого міста, а деякі з них опинилися в оточенні.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише BBC із посиланням на українські та російські джерела.

При цьому офіційних заяв про вихід ЗСУ з більшої частини Авдіївки поки що немає.

"Далі будуть нові важкі рішення та новини. Наш гарнізон залишається у 9-му кварталі та на АКХЗ. В інших частинах – десь вийшли, десь ведемо бої. Але тенденція, гадаю, зрозуміла", – пише BBC із посиланням на українського військового журналіста Богдана Мірошникова.

9-й квартал – це західна околиця Авдіївки, через яку пролягає відкритий наразі шлях відходу з міста на захід, через поля. АКХЗ - Авдіївський коксохімічний завод, його велика територія прилягає до міста з півночі.

Український військово-аналітичний проєкт DeepState у четвер увечері повідомив, що росіяни підняли свій прапор над укріпрайоном "Зеніт" на півдні міста.

"Сьогодні основні сили вийшли з позицій, але вийти вдалося не всім, тобто не все так радісно, як намагаються подати інші", - пишуть у DeepState.

Про те, що деякі українські підрозділи в Авдіївці фактично опинилися в оточенні, сказав в ефірі "Радіо Свобода" й Олександр Бородін, пресаташе 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, нещодавно кинутої на допомогу авдіївському гарнізону.

На початку жовтня російська армія розпочала масований штурм авдіївського виступу та його флангів. Як стверджують українські військові, за чотири місяці постійних атак росіяни втратили тут багато тисяч солдатів та сотні одиниць бронетехніки. Площа Авдіївки – 29 кв. км, тобто зараз це витягнута з південного сходу на північний захід смуга руїн завширшки два-три кілометри й завдовжки десять кілометрів.

Топ коментарі
+43
Суки зелені, горіть у пеклі!!
показати весь коментар
16.02.2024 08:04 Відповісти
+41
Легендарний укріпрайон, ВЧ "Зеніт". Збереження особового складу, вивіз зброї та обладнання, грамотне мінування та спалення тих залишків, які ми називали позиціями. Гарно було б, але ні, - боєць ЗСУ 110 ОМБР 1 батальйон, 2 рота Віктор Біляк про ситуацію в Авдіївці.

"Як і в політиці, ніхто не любить не популярних рішень. Вивід особового складу - ні, інше діло - героїчна оборона.

За це можна і підвищення отримати.

Було дві спроби виходу.

В першу ніч, 14 лютого, пішла перша десятка. Якій довелось вступити в стрілецький бій.

Артилерія вже була наведена. Тільки троє поранених добралося назад. І якщо двоє добралося по темноті, то евакуація останнього відбулася вже зранку. І я, та ще троє добровольців, його несли.

А день, це не той час для переміщень, так ще й таких важких. І як закономірний результат: з одного пораненого, стало нас ще четверо.

Новий день, нова темнота.

Генплан - або пан, або пропав.

Формувались нові групи. Я не вникав. Так як сказали, що за пораненими приїде коробочка. Розслабився.

Вирушали групи, одна за одною - видимість нульова.

Це було тупо виживання. Кілометр по полю - та купка котиків сліпих, керованих дроном.

Ворожа артилерія. Дорога в Авдіївку всіяна нашими трупами.

Чекати евак, я не лишився.

Очолив групу, та вирушив в невідомість. Накрили. Проє*ав групу.

Але в кінцевому результаті, добрався до точки.

І як перші групи повмирали стикаючись з ворогом. То наступних повели вже трохи в обхід.

Це і дозволило, тим кому повезло, вийти.

Евак не приїхав.

А цей діалог по рації, ранив нас в самі наші глубини:

- Поранений. Командир, а що, еваку не буде?

- Ні, не буде, залишайте 300 та спалюйте все.

Він не знав, що говорить з пораненим.

Залишилось як мінімум шість чоловік.

І так само, було важко читати їхні повідомлення, в чаті в "Сигналі".

Їхній відчай, та приреченість.

Це завжди залишиться в нас.

Гинуть самі сміливі.

І хоч ми й в Авдіївці, та готові на відхід.

Командування далі тягне.

Та навіть, готове привезти БК та припаси, та залишити нас помирати.

110 ОМБР 1 батальйон, 2 рота. Help!" (С)
Дзеркало тижня.
показати весь коментар
16.02.2024 08:05 Відповісти
+34
ПЕЧАЛЬНО, ШО ЗЕБИЛЫ ДОВЕЛИ СИТУАЦИЮ В РАЙОНЕ Авдіївки, ДО ОКРУЖЕНИЯ НАШИХ ВОЙСК... Этому предшествовала провальная мобилизация, а еще раньше - насмешки над западными партнерами, которые поставляли нам оружие, мол, наглость второе счастье.
показати весь коментар
16.02.2024 08:04 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Ніякого за рік до польського кондону не буде.
показати весь коментар
16.02.2024 08:54 Відповісти
в мене оптимістичніші настрої
показати весь коментар
16.02.2024 09:16 Відповісти
Мрій далі.
показати весь коментар
16.02.2024 09:21 Відповісти
/тенденція, гадаю, зрозуміла/ - угу еще месяц звучало где резервы? А теперь тенденции у них
показати весь коментар
16.02.2024 08:30 Відповісти
показати весь коментар
16.02.2024 08:40 Відповісти
ті кринки - абсолютно не стратегічний об'єкт. Жаль, що поки Авдіївка стояла бастіоном, ЗСУ влітку не розвивала удар в напрямку Мелітополя. Таким чином можна було досягнути стратегічної переваги.. а тепер шанс втрачено.. в черговий раз

показати весь коментар
16.02.2024 08:54 Відповісти
Навпаки. Якби ЗСУ перейшли річку і розпочали свій наступ з перевагою у логістиці, то у кацапів не залишилося б сил на Авдіївку.
показати весь коментар
16.02.2024 14:00 Відповісти
поставки (логістика) у кацапів йде зі сходу через Мелітополь. З півдня у них затик, бо обмежується пропускною здатністю керченського мосту, який до того ж ЗСУ можуть в будь-який момент перерізати. Отож, наступ на Мелітополь виводить з ладу увесь таврійський корпус орків. Без поставок набоїв, палива, провіанту вони небоєздатні. А от тиснути від Херсона - найбільш складна і тупа задача - бо то в лоб з усією боєздатною ордою.. стратегічний пройоб, карочє. Панятно абясняю?
показати весь коментар
16.02.2024 17:39 Відповісти
Твоє абясненіє ущент безтолкове, стратех.
На Мелітополь уже наступали поки ти на Польщу курс тримав, нічого з цього не вийшло, якщо тобі не відомо, через таке ж безтолкове планування і реалізацію. Через річку легше, бо там немає (не було) таких щільних укріплень, мінувань як на Мелітопольському напрямку + більше логістичне плече для рашистів.
показати весь коментар
16.02.2024 17:50 Відповісти
лінія "суровікіна" де? ув Херсонській області.. добре шо ти не єнєрал, хоча.. схоже шо такі як ти дурнуваті..
показати весь коментар
16.02.2024 18:11 Відповісти
Схоже що ти зовсім йолоп. Ти хоч в карту заглядав?
показати весь коментар
17.02.2024 02:35 Відповісти
https://youtu.be/WGtL6QGGvR0?t=325
показати весь коментар
17.02.2024 09:35 Відповісти
І що з того? Одні проблему у логістиці створили, інші захотіли і вирішили. Якщо є плацдарм на лівому березі, поставити арту на правому вищому березі, ППО для прикриття від кацапольотів - заходь і бери що хочеш при бажанні і політичній волі. Адже краще витрачати ресурси з Авдіївки на лівому березі
показати весь коментар
17.02.2024 12:10 Відповісти
О, що можу сказати, хто відповість за оточення, як завжди ніхто, тільки ордени понавішують, Ще в Бахмуті - **** Я казав в очі офіцерам " Хортиця", де ви вчились , які Виші закінчували , це жах. Проблема в другому, Авдіївку , то втрата це таке. Що далі ??? Тут все залежить від того як вони зможуть на плечах нашого відступу, кидати сили в прорыв, ось де загроза.
показати весь коментар
16.02.2024 08:42 Відповісти
про отвєцтвєнность:
- дохтор,скажитє, я умру?
- тіпун вам на язик. Знаєтє, как нас за это ругают!
показати весь коментар
16.02.2024 09:01 Відповісти
Не забудьте союзників зелених.
показати весь коментар
16.02.2024 08:54 Відповісти
По словам президента Украины, в плане нового главкома Александра Сырского он хочет увидеть следующие изменения:

- Реалистичный план действий Вооруженных Сил Украины на 2024 год. С деталями и учетом реальной ситуации на поле боя - текущей и в перспективе.

- Проблемы с логистикой должны быть решены. Пока генералы выяснят, где у них на складах застряли дроны, Авдеевка не должна ждать.

- Генерал должен знать фронт. Каждый генерал. Если он не знает фронта, он не служит Украине.

первым оставят Авдеевку, потом Купянск , потом Сиверс, Славянск, потом Торецк и Угледар, потом вернут Залужного....
показати весь коментар
16.02.2024 08:50 Відповісти
Зелена шобла буде горіти в пеклі
показати весь коментар
16.02.2024 08:56 Відповісти
зелені запроданці...на гиляку падлюк
показати весь коментар
16.02.2024 08:57 Відповісти
Це знищення нашої армії руками зе-запроданців, вони не змогли здати Україну в перші місяці війни тепер продовжують свою чорну справу, знищують ЗСУ як силу, що здатна зупинити ворога.
показати весь коментар
16.02.2024 08:58 Відповісти
На відміну від Залужного, Сирський абсолютно не самостійний, тому вся відповідальність за майбутні провали і долю країни повністю лежить на Зе. Але українці це заслужили, зробили себе разом)
показати весь коментар
16.02.2024 09:01 Відповісти
Козли зелені! Досиділися в тій авдіївці! Ще й наших хлопців там полягло... (
показати весь коментар
16.02.2024 09:03 Відповісти
Легендарний укріпрайон, ВЧ "Зеніт". В попередньому дописі я писав, в яких умовах нам доводилося нести службу. І отож, це все дійшло до критичної точки.
Збереження особового складу, вивіз зброї та обладнання, грамотне мінування та спалення тих залишків, які ми називали позиціями. Гарно було б, але ні.
Як і в політиці, ніхто не любить не популярних рішень. Вивід особового складу, ні, інше діло, героїчна оборона. За це можна і підвищення отримати.
Було дві спроби виходу. В першу ніч, 14 лютого, пішла перша десятка. Якій довелось вступити в стрілецький бій. Артилерія вже була наведена. Тільки троє поранених добралося назад. І якщо двоє добралося по темноті. То евакуація останнього відбулася вже зранку. І я, та ще троє добровольців, його несли. А день, це не той час для переміщень, так ще й таких важких. І як закономірний результат. З одного пораненого, стало нас ще 4. І це мені ще дуже повезло, що не втратив рухливість, а лишень отримав посмішку Джокера.
Окей. Новий день, нова темнота. Генплан, або пан, або пропав. Формувались нові групи. Я не вникав. Так як сказали, що за пораненими приїде коробочка. Розслабився.
Вирушали групи, одна за одною. На вулиці видимість була нульова. Це було тупо виживання. Кілометр по полю. Та купка котиків сліпих, керованих дроном. Ворожа артилерія. Дорога в Авдіївку всіяна нашими трупами.
Чекати евак, я не лишився. Очолив групу, та вирушив в невідомість. Накрили. ******* групу. Але в кінцевому результаті, добрався до точки.
І як перші групи повмирали стикаючись з ворогом. То наступних повели вже трохи в обхід. Це і дозволило, тим кому повезло, вийти.
Евак не приїхав. Остання група покинула бункер. А цей діалог по рації, ранив нас в самі наші глубини:
Поранений. А що, еваку не буде?
Командир. Ні, не буде, залишайте 300 та спалюйте все.
Він не знав, що говорить з пораненим. Залишилось як мінімум шість чоловік.
І так само, було важко читати їхні повідомлення, в чаті в сигналі. Їхній відчай, та приреченість. Це завжди залишиться в нас. Гинуть самі сміливі.
показати весь коментар
16.02.2024 09:03 Відповісти
за помилки платитимуть життями наші хлопці на нулі
показати весь коментар
16.02.2024 09:12 Відповісти
Ніхто нікого не зрадив, це підсумок - країна воювала до 1 вересня 2023, а потім прийшла осознаність, може прокана, може без мене, а ще багато просто підстроїлись. Скажу по - русски " Кому война , кому мать родная". І ще Отто Бісмарк : " Русские долго запрягают , но быстро ездят", треба пом'ятати це.
показати весь коментар
16.02.2024 09:16 Відповісти
Бісмарк базлав єзиґом?
показати весь коментар
16.02.2024 09:18 Відповісти
показати весь коментар
16.02.2024 09:28 Відповісти
Зеля, не пробачимо тобі !!🤬
показати весь коментар
16.02.2024 10:06 Відповісти
Більшість, а їх десь 73/43% буде і надалі боготворити ЄрЗе. Бо - кретиноскоп...
показати весь коментар
16.02.2024 10:29 Відповісти
Призначення кацапа головнокомандуючим у екзистенціальній війні проти кацапів це ганьба, вічний сором і приниження українського народу незалежно від результату військових дій. В випадку поразки про нас будуть казати що ці сцикуни і дебіли призначили кацапа щоб швидше програти. В випадку перемоги скажуть що без кацапа не змогли б війну виграти бо сцикуни і дебіли... Спасібо дегенерату, всім хто за нього голосував і всім хто його терпить досі у владі...
показати весь коментар
16.02.2024 11:11 Відповісти
там независимо от проиграл-выиграл у кацапа родственники- на каазлабаде.
показати весь коментар
16.02.2024 13:16 Відповісти
Це якраз не сильно хвилює. А от те що його рік піарив офіс єрмака і він його фактично призначив - це проблема. Схоже що чутки стосовно просування єрмака в прем'єри замість шмігаля відповідають дійсності. А далі по сценарію "газової угоди Тімошенко-Капітєльман" - поїздка премєра в маскву і підписання "мирної угоди" з ******. Зєлєнскій в соплях і слєзах вищить "меня прєдалі" хряпає дверима ... і тікає в Ізраїль...
показати весь коментар
16.02.2024 13:28 Відповісти
Недочекаєшся , кацапе - Україна переможе !
показати весь коментар
16.02.2024 13:59 Відповісти
Йюльок? Скока зим, скока лет (Юлька чалится в Эмиратах)?
показати весь коментар
16.02.2024 15:46 Відповісти
всё правильно, Залужный считал, что надо выводить ещё в декабре.
показати весь коментар
17.02.2024 03:52 Відповісти
Сторінка 2 з 2