9086 відвідувачів онлайн
8 452 126

Фінляндія повинна мати реальні ядерні сили стримування, - новий президент країни Стубб

Президент Фінляндії Александар Стубб

Новий президент Фінляндії Александар Стубб після складання присяги сьогодні, 1 березня, заявив, що ядерні сили стримування НАТО мають бути реальними для його країни.

На питання про його погляди на ядерну зброю фінський лідер відповів, що уряд і парламент його країни вирішуватимуть, чи захоче Фінляндія змінити чинне законодавство, яке забороняє розміщення ядерної зброї на території країни та її передачу, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"Я би почав із передумови, що ми у Фінляндії повинні мати реальний ядерний засіб стримування, і це те, що ми маємо, оскільки НАТО практично дає нам три засоби стримування завдяки нашому членству. Перший – це військові, тобто солдати, другий – це ракети, тобто боєприпаси, і третій – це ядерне стримування, яке надходить від США", – сказав Стубб під час першої пресконференції на посаді президента.

Зазначається, що під час передвиборчої кампанії напередодні президентських виборів Стубб заявив, що не бачить обмежень для вступу Фінляндії в Альянс, оскільки країна відмовилась від багаторічної військової позаблоковості, і готовий дозволити транспортувати ядерну зброю через територію Фінляндії, але не є прихильником ідеї зберігання ядерної зброї на її території.

"Зараз ми вступаємо в нову еру. У результаті нашого військового союзу та членства в НАТО ми зробили останній крок до західної спільноти цінностей, до якої наша республіка духовно належала протягом усього періоду своєї незалежності", – підкреслив Стубб.

Він також назвав демократію, верховенство права та права людини основними цінностями, на яких ґрунтуватиметься зовнішня політика Фінляндії під його керівництвом.

Топ коментарі
+45
Оце красавчик!!!
показати весь коментар
01.03.2024 20:43 Відповісти
+35
Ніхто би в світі не повіддавав би те,що було в України.І справа не тільки в ядерній зброї.Були і ракети Х-22,Х55,скади і тд.Цієї,навіть не нової зброї вистачило,щоб ніякий москаль сюди не ліз.
показати весь коментар
01.03.2024 20:44 Відповісти
+30
Кравчук і Кучма - прорашинські гівнюки!
показати весь коментар
01.03.2024 20:49 Відповісти

Завантаження...