8235 відвідувачів онлайн
2 301 12

Ситуація на ЗАЕС загрожує негативними наслідками, рівень небезпеки зростає щодня, - Котін

заес

Ситуація на захопленій окупантами ЗАЕС загрожує дуже поганими наслідками.

На цьому наголосив керівник "Енергоатома" Петро Котін під час спілкування з журналістами, інформує Цензор.НЕТ.

За його словами, через перебування окупантів на ЗАЕС щодня зростає рівень небезпеки.

"За уявною десятибальною шкалою небезпеки я б оцінив загрозу на ЗАЕС на рівні 7-8. Однак ситуація залишається невизначеною, адже на станції постійно трапляється багато, здавалося б, незначних подій, кожна з яких окремо може і не призвести до аварії, але їх накопичення загрожує негативними наслідками. Через кумулятивний ефект від деградації відокремлених елементів може відмовити вся система загалом, з дуже важкими наслідками. Так вже траплялося на ЧАЕС і АЕС Фукусіма", – пояснив керівник "Енергоатома".

Він додав, що дії російських окупантів вже спричинили значну деградацію обладнання на Запорізькій АЕС. Основні наявні ризики - це непроведення рашистами необхідних ремонтів, майже повна відсутність кваліфікованого персоналу для цього і для нормальної експлуатації АЕС; станції бракує зовнішнього електропостачання; відсутня охолоджувальна вода через руйнування Каховського водосховища; спливає дозволений виробником термін перебування ядерного палива в реакторах.

За словами Котіна, головні розрахункові показники критеріїв безпеки - вищі за норму.

"На станції постійно перебувають зондер-команди російських військових і важка техніка та зброя. Периметр станції - замінований, детонація боєприпасів та вибухівки, які рашисти зберігають на станції, загрожує катастрофою. Єдиний шлях запобігти катастрофі - демілітаризація та деокупація ЗАЕС, відновлення там повного контролю України задля забезпечення ядерної та радіаційної безпеки", - наголошують в "Енергоатомі".

Топ коментарі
+2
Здали без бою дві АЕС, а тепер жаліються в лігу сексуальних реформ
показати весь коментар
05.03.2024 10:15 Відповісти
+1
Чому МЕГАТЕ не вимагають зустрічі на самій станції з очільниками Росатом ? Чому просять, а не вимагають ? Треба нарешті показати ХТО В ДОМІ ГОСПОДАР ? Дом же не простий. Це ж планета Земля.
показати весь коментар
05.03.2024 09:53 Відповісти
+1
Там Гроссі з МАГАТЕ десь поперся до московіі, виразить озабочення чи глибоке озабочення?
показати весь коментар
05.03.2024 10:30 Відповісти

Завантаження...