8582 відвідувача онлайн
5 758 33

Польща не заохочуватиме українців повертатися додому, - посол Гузи

біженці,польща

Польща залишатиметься нейтральною щодо повернення українських біженців на Батьківщину.

Про це заявив посол Польщі в Україні Ярослав Гузи в інтерв'ю DW, передає Цензор.НЕТ.

Відповідаючи на питання щодо планів Польщі сприяти поверненню українських біженців в Україну, дипломат відповів: "Польща залишатиметься абсолютно нейтральною до цієї проблеми. Тобто не буде ні заохочувати, ні перешкоджати. Це питання рішення українських громадян, які перебувають у Польщі. Чи вони вирішуватимуть повертатися, чи ні".

За його словами, Польща зацікавлена в українцях, які дуже важливі з точки зору польського ринку праці.

"Я маю на увазі дефіцит робочої сили. Я можу собі уявити ситуацію, коли роботодавець, наприклад, який працевлаштовує українців, переконує їх залишитися, тому що йому буде важко знайти їм заміну. Але це не ті речі, на які польська влада якимось чином буде реагувати", - пояснив Гузи.

Посол також зауважив, що наразі польський уряд вирішує, як врегулювати питання довгострокового перебування українців у Польщі. Спецзахист і право на виплати для біженців у цій країні діють до кінця червня цього року, тоді як Рада Європейського Союзу продовжила їх до березня 2025 року.

"Польща не є державою, яка соціально сильно забезпечує своїх громадян, тобто це не те місце, де можна комфортно жити на пільги і так далі. Тому деякі люди, наприклад, зі зрозумілих причин вирішують переїхати з Польщі до Німеччини, наприклад, до більш щедрої в цьому плані країни. Однак я переконаний, що ми маємо справу з тимчасовим рішенням, поки польський уряд думає про те, як врегулювати це в довгостроковій перспективі", - підсумував Гузи.

Топ коментарі
+17
Точно. Ніяк не можу швагра з рабства визволити - отримують з дружиною по мізерних 1000 доларів офіційно.
А могли б гордо отримувати по цілих 250 в Україні.
Але надія не зникає
показати весь коментар
13.03.2024 15:45 Відповісти
+12
Ніхто ж не заставляє. Я вже 20-ий рік на польських панів гарую і нічого - задоволений)))
показати весь коментар
13.03.2024 15:44 Відповісти
+10
ще треба зрозуміти де пани і раби..
там де платять мінімум 1000евро, надають відпустку в 26 днів, працюють закони щодо захисту працівника чи там де платять 250евро в чорную, відпустку в 14 днів ще випросити треба а на податкі і закони взагалі срати хотіли..
показати весь коментар
13.03.2024 15:53 Відповісти

Завантаження...