10916 відвідувачів онлайн

Хотілося б побачити нове законодавство, яке дозволить ленд-ліз для України, - Волкер

волкер,курт

Україна не отримала зброї, згідно із ухваленим президентом США Джо Байденом законом про ленд-ліз. Подібний закон можна схвалити знову, на додаток до нового пакету допомоги.

Про це заявив колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю РБК-Україна, інформує Цензор.НЕТ.

"Мені також хотілося б побачити нове законодавство, яке дозволяє ленд-ліз. Тому що це мають бути сотні мільярдів, які Україна може запозичити на свій розсуд", - зазначив він.

За словами Волкера, постачання зброї згідно із законом про ленд-ліз не було.

"Ми ніколи ним не користувалися. Термін дії закону про ленд-ліз закінчився 31 жовтня 2023 року. Його можна було б прийняти повторно, і я вважаю, це було б дуже розумною ідеєю, на додаток до нового пакету допомоги", - додав американський дипломат.

Ленд-ліз для України

9 травня президент США Джо Байден затвердив Закон S. 3522 про ленд-ліз та захист демократії в Україні – 2022, яка дозволяла задіяти програму прискореної допомоги Україні з боку Сполучених Штатів, не чекаючи спеціального виділення коштів для цього Конгресом США.

Серед іншого він розширював повноваження президента США в угодах щодо постачання військової допомоги Україні. Фактично дозволяє віддавати в борг або лізинг військове обладнання за спрощеними процедурами експортного контролю.

Водночас США не надавали Україні зброю за ленд-лізом, оскільки цього не було потреби. Уся допомога виділялася безкоштовно.

Проте з кінця 2023 року США фактично призупинило допомогу Україні, оскільки пакет допомоги на 60 млрд доларів заблоковано у Палаті представників Конгресу США.

Топ коментарі
+10
Кобила Маркарова якось казала, що ленд-ліз нам не потрібен...
Ну як кобила відмовилась, то чого дядько Сем буде паритись...
показати весь коментар
09.04.2024 12:19 Відповісти
+6
Доху@ ніху@ не буває!!! Давайте ще!
показати весь коментар
09.04.2024 12:14 Відповісти
+5
Дякуємо Курту, справжньому другу України.
Але давайте згадаємо, чому закон про ленд ліз не діяв? Тому, що держдеп і так давав зброю і в ленд лізі наче не було сенсу. А потім одночасно закрили обидва крани і ПЦ...
показати весь коментар
09.04.2024 12:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Доху@ ніху@ не буває!!! Давайте ще!
показати весь коментар
09.04.2024 12:14 Відповісти
- Байден, де нашы ПЕтріоти ?
- ваші "патрійоти" в цирку бродячому та в кінокіті кюрюхи тимашенки.... боронять "інформаційний фронт", плять !

якщо не позбудимось ЗЄльоной плєсєні, загинемо

.

!
показати весь коментар
09.04.2024 12:36 Відповісти
пан Волкер щирий друг України, між іншим !

я думаю, він нам ще дуже допоможе в разі перемоги рудого клоуна
показати весь коментар
09.04.2024 12:39 Відповісти
Кацапе, не псуй тут повітря.
показати весь коментар
09.04.2024 13:02 Відповісти
Да пішов ти на Жуй!!!
показати весь коментар
09.04.2024 12:15 Відповісти
Ви американські дегенерати, можете нарешті перестати говорити, а почати передавати озброєння досить пустих розмов
показати весь коментар
09.04.2024 12:15 Відповісти
Чому ж так? Купляйте, коли є кошти на марафон,Тимошенко з котом і таки дорогі дороги. Хоча, прочитавши новини про Полтаву, вірити смі більше не можна. Хочете вижити, то платіть за ленд ліз, а не за асфальт. І до речі, таки ця послуга доступна і не безкоштовна, як раніше намагалися тут писати
показати весь коментар
09.04.2024 12:32 Відповісти
500 миллион гривен на телемарафон на Западе копейки.
показати весь коментар
09.04.2024 15:29 Відповісти
Забудьте про озброєння від США. Його більше не буде. Система дала збій.
показати весь коментар
09.04.2024 13:19 Відповісти
Чому дала збій керівництво США стали на шлях повних дегенератів ?
показати весь коментар
09.04.2024 17:54 Відповісти
Давайте заодно ще будапештський меморандум знову схвалим.
показати весь коментар
09.04.2024 12:18 Відповісти
Курт, знову за рибу гроші? Ви, так звані республіканці, хоча б за законопроект від сенату проголосуйте.
показати весь коментар
09.04.2024 12:19 Відповісти
Кобила Маркарова якось казала, що ленд-ліз нам не потрібен...
Ну як кобила відмовилась, то чого дядько Сем буде паритись...
показати весь коментар
09.04.2024 12:19 Відповісти
Вона лише повторила те, що непублічно говорив Байдену Зеленський під час візиту до США наприкінці минулого року; те, що https://24tv.ua/lend-liz-vid-ssha-zelenskogo-poyasnili-chomu-lend-liz-dosi-ne_n2244234 сказав дермак ; а першим проти лендлізу висловився Кулеба в інтерв'ю Forbes словами "https://forbes.ua/inside/status-mirnikh-peregovoriv-z-rosieyu-tse-udar-po-vinnitsi-udari-po-mikolaevu-intervyu-dmitra-kulebi-18072022-7211?fbclid=IwAR11F7sABXRQwZfFC_kgfgO7KEqS8r3_MyFQ3nr8SiU8wQ3lTfNkSTm3v0U Те, що ми отримуємо зараз, нам просто дають у подарунок. Такого, аби оренда повністю замінила подарунки, не буде ". І взагалі, мені найкраще зайшов матеріал по ленд-лізу від ВВС "https://www.bbc.com/ukrainian/articles/c4n5p6pgengo Американський ленд-ліз для України закінчився, так і не почавшись. Чому він не запрацював " (там же фраза щодо месаги від Зе "під час свого візиту до Вашингтона 21 грудня очільник України питання щодо цього закону публічно не підіймав")
показати весь коментар
09.04.2024 18:47 Відповісти
Було б розумно і хто дуркує?
показати весь коментар
09.04.2024 12:21 Відповісти
Дякуємо Курту, справжньому другу України.
Але давайте згадаємо, чому закон про ленд ліз не діяв? Тому, що держдеп і так давав зброю і в ленд лізі наче не було сенсу. А потім одночасно закрили обидва крани і ПЦ...
показати весь коментар
09.04.2024 12:27 Відповісти
Зброю давали через піпетку, просто щоб ми не здалися занадто швидко.
показати весь коментар
09.04.2024 12:59 Відповісти
Водночас США не надавали Україні зброю за ленд-лізом, оскільки цього не було потреби.

Та ви шо??? І те, що нам було потрібно, надавали без жодних питань і у потрібних кількостях?

Уся допомога виділялася безкоштовно.

Ага, ніби ми за лендліз мали тут і зараз платити. Там взагалі був пункт, який, по суті, перетворював позикову допомогу на грантову (тобто безкоштовну).
показати весь коментар
09.04.2024 12:48 Відповісти
/не надавали Україні зброю за ленд-лізом, оскільки цього не було потреби. Уся допомога виділялася безкоштовно\
Коли вже перестануть повторювати цю маячню? Була потреба! Була ще в 22-му році!
показати весь коментар
09.04.2024 12:57 Відповісти
Б... ть не було потреби... прості американські ****...ни....
скільки загинуло мотивованих навчених військових, тому що нехватало озброєння та ***********.... просто цинічно бреше що не було потреби...

ну так не було потреби для війни заради війни... це точно ... але щоб вибити орків то явно не хватало і через те багато хто загинув або лишився інвалідом...
показати весь коментар
09.04.2024 13:10 Відповісти
Трампіст під маскою друга України знову підкидає дровець х.....партії в Конгресі.
показати весь коментар
09.04.2024 13:16 Відповісти
ні, він не трампіст. Республіканець, але не трампісти. І такі існують.
показати весь коментар
09.04.2024 18:48 Відповісти
Ви нам нічого не винні. І без Гамерики впораємося.
показати весь коментар
09.04.2024 13:17 Відповісти
"Мені також хотілося б побачити нове законодавство, яке дозволяє . Тому що це мають бути сотні мільярдів, які Україна може запозичити на свій розсуд"

Саме тому Байден викинув перший Ленд Ліз у сміття
показати весь коментар
09.04.2024 13:55 Відповісти
Під любу програму треба гроші.
Якщо їх не виділять, то не має значення як це назвуть - помічу чи ленд-лізом.
показати весь коментар
09.04.2024 14:38 Відповісти
а хто знає чому зечмо не скористалося ленд-лізом? точно було б дешевше ніж половину зруйнованої України відбудувати! патрушев не дозволив?
показати весь коментар
09.04.2024 15:01 Відповісти
Ленд-лиз проголосованный Конгрессом и утвержденный Байденом 9 мая 2022, это сотни танков, самолетов.... это победа Украины.
Увы, Байден его заморозил и Украина получила разрушенные города, десятки тысяч убитых...
показати весь коментар
10.04.2024 03:10 Відповісти
правильно. наша людина