10675 відвідувачів онлайн
3 032 16

Сім найбільших банків Європи виплатили РФ 800 млн євро податків минулого року, - Financial Times. ІНФОГРАФІКА

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише Financial Times.

Ці банки - Raiffeisen Bank International, UniCredit, ING, Commerzbank, Deutsche Bank, Intesa Sanpaolo та OTP - повідомили про сукупний прибуток у розмірі понад 3 млрд євро у 2023 році. Цей прибуток був утричі більшим, ніж у 2021 році, і частково був отриманий  коштами, які банки не можуть вивести з країни, що призводить до збільшення податкових виплат.

Податки, які сплатили  європейські банки, становлять близько 0,4% всіх очікуваних неенергетичних доходів бюджету Росії на 2024 рік, є прикладом того, як іноземні компанії, що залишилися в країні, допомагають Кремлю підтримувати фінансову стабільність, попри західні санкції

Більш ніж половина податкових виплат європейських банків припадає на австрійський Raiffeisen Bank International, який має найбільшу присутність у РФ серед іноземних кредиторів.

Європейські банки заплатили в Росії 800 млн євро податків

Після початку повномасштабної війни RBI неодноразово заявляв про плани скоротити діяльність у РФ. Він зіштовхнувся із постійною критикою з боку Європейського центрального банку та Міністерства фінансів США. Хоча RBI зробив деякі зусилля зі скорочення своєї присутності в Росії, деякі заходи вказують на протилежне. Нещодавні оголошення RBI про вакансії у РФ свідчать про амбітні плани щодо "багаторазового розширення активної клієнтської бази".

"Податки, які сплачують європейські банки, є прикладом того, як іноземні компанії в Росії допомагають Кремлю підтримувати фінансову стабільність, попри західні санкції. Іноземні кредитори виграли не лише від вищих відсоткових ставок, а й від міжнародних санкцій проти російських банків. Подібні заходи позбавили їх конкурентів доступу до міжнародних платіжних систем та підвищили привабливість західних банків для клієнтів у країні", - зазначають у виданні.

Нагадаємо,  Intesa Sanpaolo, один з найбільших італійських банків в Європі, отримав дозвіл від російського диктатора Володимира Путіна на продаж своїх активів у РФ. Путін підписав відповідний указ.

Топ коментарі
+7
Я чогось не розумію в цьому житті. Як! Однією рукою торгуєте - іншою воюєте, боїтеся ескалації, ну і глибока стурбованість, як без неї. А як же санкції? Який глобальний цинізм.
показати весь коментар
29.04.2024 09:25 Відповісти
+7
бо торгують одні, а воюють інші
показати весь коментар
29.04.2024 09:47 Відповісти
+5
Ну т.е. если исключить продажный австрийский Райфайзен, то там миллионов 300 за год останется на десяток других банков, т.е. копейки.
А вот австрийцы полмиллиарда гахнули, это серьезно...
Как там ту трынду звали, Кнайсль что-ли, страшную бабу, что с Путиным танцевала... вот так дела делаются...
показати весь коментар
29.04.2024 10:00 Відповісти

Завантаження...