9019 відвідувачів онлайн
2 583 20

Безпекову угоду України з США винесуть в Конгрес, вона буде юридично зобов’язуючою, - Жовква

Заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква

Юридичний механізм, передбачений у Двосторонній безпековій угоді між Україною та Сполученими штатами Америки, відрізняється від усіх попередніх документів, що їх підписувала Україна із державами-партнерами.

Про це розповів у коментарі Європейській правді заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква, передає Цензор.НЕТ.

У четвер Україна та США підписали 10-річну угоду про безпекову допомогу з боку США. Привертає увагу те, що документ, починаючи від назви, відмінний від тих, які Україна підписувала раніше. Якщо з іншими ключовими партнерами, починаючи від Британії Україна підписували "Угоди про безпекову співпрацю", то домовленість із США має назву "Двостороння безпекова угода".

Відмінним є також юридичний механізм – американська безпекова угода стала першою, яка передбачає, що ця міждержавна домовленість буде зареєстрована в ООН.

"Для України це буде перша юридично зобов’язуюча безпекова угода. Досі усі інші угоди, які Україна підписувала із партнерами, були лише політично зобов’язуючими. Тож американська угода буде юридично найсильнішою", – пояснив ЄвроПравді заступник глави ОПУ, дипрадник президента України Ігор Жовква.

Дипломат повідомив також, що США мають намір додатково посилити обов’язковість угоди через її схвалення у парламенті.

"Буде ухвалена відповідна резолюція Конгресу, в обох палатах. Це формально не буде не ратифікацією, оскільки виконавча угода такого типу не потребує ратифікації, однак ми отримаємо політико-юридичну підтримку з боку конгресу", – пояснив він.

Угода набула чинності відразу після підписання президентами Зеленським і Байденом, та діятиме 10 років; це означає, що вона лишатиметься чинною як мінімум за двох президентів США. "В угоді закладено, що її виконує адміністрація США, незалежно від імені президента", зауважив Ігор Жовква.

Топ коментарі
+9
це просто піар офісу.
показати весь коментар
14.06.2024 00:11 Відповісти
+6
Лучше вас вынести с Банковой!
показати весь коментар
14.06.2024 00:05 Відповісти
+6
Как и всей зеленой шобле!
показати весь коментар
14.06.2024 00:17 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Лучше вас вынести с Банковой!
показати весь коментар
14.06.2024 00:05 Відповісти
це просто піар офісу.
показати весь коментар
14.06.2024 00:11 Відповісти
Как и всей зеленой шобле!
показати весь коментар
14.06.2024 00:17 Відповісти
Ну да.
Представники ОПЗЄ за останні 5 років ще ні разу не брехали ж.
показати весь коментар
14.06.2024 00:19 Відповісти
А Конгресс то про это знает, что им надо будет за это голосовать? А то как то не удобно получится, если опять что то не так поняли наши чиновники...
показати весь коментар
14.06.2024 00:19 Відповісти
а Конгрес просто зробить вигляд що нічого не відбулося,самі падписували хай і граються далі
показати весь коментар
14.06.2024 07:09 Відповісти
показати весь коментар
14.06.2024 15:16 Відповісти
Буде ухвалена відповідна резолюція Конгресу, в обох палатах. Це формально не буде не ратифікацією, ( якщо не буде ратифікації Конгресом США .тоді ,з юридичної точки зору ,це формальна куйня,котра не буде виконуватись ,оскільки виконавча угода такого типу не потребує ратифікації, (що вказує на куйню)однак ми отримаємо політико-юридичну підтримку з боку конгресу", - пояснив він.
показати весь коментар
14.06.2024 00:22 Відповісти
Безпекову угоду України з США винесуть в Конгрес, вона буде юридично зобов'язуючою, - Жовква...Це формально не буде не ратифікацією, оскільки виконавча угода такого типу не потребує ратифікації?!

Можна трансляцію обговорення цієї безпеково угоди в парламенті США транслювати на "єдиному телемарафоні"? А парламент США - це Конгрес чи Сенат?) Хто автор угоди?
показати весь коментар
14.06.2024 00:58 Відповісти
Саме весело буде, якщо до Трампа дійде в руки текст угоди)))
показати весь коментар
14.06.2024 01:07 Відповісти
отримаємо політико-юридичну підтримку з боку конгресу? Взагалі то навіть надання зброї - це фінансове питання?
показати весь коментар
14.06.2024 01:19 Відповісти
Киздит как ОПа дышит!
Там как раз наоборот все
показати весь коментар
14.06.2024 01:50 Відповісти
Жовква це замісник АБ (не Пугачової) , іншої
показати весь коментар
14.06.2024 05:16 Відповісти
Як то двостороння угода Що має виконати Україна, які зобов'язання? "какая разница" влада не виконає, нам нічого не нададуть
показати весь коментар
14.06.2024 06:29 Відповісти
Зато не в НАТО. кремлівський фюрер дуже задоволений. Сверліть дірочки на своїх боневтіковках для зірки героя росії.
показати весь коментар
14.06.2024 07:02 Відповісти
Яке НАТО, при цій владі і з цим президентом!
показати весь коментар
14.06.2024 15:18 Відповісти
Які умови для України і яка відповідальність за не виконання для кожної сторони?
показати весь коментар
14.06.2024 08:49 Відповісти
Стаття IX: Набрання чинності

Ця Угода набирає чинності після її підписання обома Сторонами. Ця Угода діє протягом 10 років з дати набрання нею чинності та може бути продовжена за взаємною письмовою згодою Сторін.
показати весь коментар
14.06.2024 09:41 Відповісти
Брєхня. зелена Жовква. Немає такого в цій Угоді і не буде.
показати весь коментар
14.06.2024 12:52 Відповісти