10197 відвідувачів онлайн
3 164 27

В "Укренерго" прогнозують покращення ситуації зі світлом у серпні після планових ремонтів блоків АЕС

В «Укренерго» прогнозують покращення ситуації зі світлом у серпні після планових ремонтів блоків АЕС

Ситуація в енергетиці покращиться у серпні після планових ремонтів енергоблоків АЕС, а також зміни погодних умов.

Про це у коментарі "УП" розповів голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, інформує Цензор.НЕТ.

"У серпні ми очікуємо, що закінчаться ремонти на певній частині атомних енергоблоків і буде більше доступної потужності. З іншого боку, сподіваємося, що погодні умови не будуть такими жорсткими й в українській енергосистемі буде помірніше споживання", - заявив Кудрицький.

Посадовець додав, що "Укренерго" розраховує, що в серпні буде більше генеруючої спроможності через закінчення ремонтів, тому очікується, що стане дещо легше.

Кудрицький також розповів, що на зростання тривалості відключень упродовж останніх днів вплинули одночасно кілька чинників: регулярні російські обстріли, спека, обмежені можливості імпорту електрики та літня ремонтна кампанія.

Наслідки російських обстрілів

Як повідомлялося, через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії "Центренерго" та гідроелектростанції "Укргідроенерго".

Через дефіцит потужності внаслідок обстрілів оператор енергосистеми НЕК "Укренерго" з початку травня почав обмежувати енергоживлення промисловості, а з 14 травня обмеження електропостачання поширили на побутових споживачів.

Взимку відключення електроенергії може тривати по 12 годин на добу, розповідав генеральний директор енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко. За його словами, це базовий прогноз, ситуація може як покращитися, так і погіршитися.

Топ коментарі
+11
Який там відновити, США дали автономні мегагенератори близько сотні, так ці два місяці не можуть установити - кажуть, що грошей немає та й узагалі - це не їхня справа
показати весь коментар
01.07.2024 21:12 Відповісти
+6
Да нет...Я бы принципиально выбрал Электрический стул..Чтоб прилюдно из ж... дым шел,в назиданье следующей власти....Но "сметуны-терпилы" почему то затянули свои сметуны в одно место
показати весь коментар
01.07.2024 21:01 Відповісти
+6
БРЕХНЯ! Частота в мережі не падає, то ж ніякого дефіциту нема. Сметунів просто дрочать, щоб не гавкали на нові тапифи. Шкода тільки що Шольц бовкнув зайвого про імпорт енергії з України - комбінаторам з опи довелося пояснювати тупому народу, що його не так зрозуміли.
показати весь коментар
01.07.2024 22:29 Відповісти

Завантаження...