5509 відвідувачів онлайн
944 10

На окупованих територіях залишилися близько 1,5 млн музейних експонатів, - Карандєєв

Ростислав Карандєєв

Близько 1,5 мільйона музейних експонатів перебувають на тимчасово окупованій території, і їхня доля достеменно невідома.

Про це заявив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в ефірі телемарафону "Єдині новини", передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"Дуже багато ми втратили музейних експонатів, частина з них була пограбована, а деякі з них постраждали від ворожих обстрілів. За нашими приблизними оцінками, близько 1,5 млн експонатів зараз перебувають на окупованій території, і їх доля нам наразі до кінця невідома", - сказав Карандєєв.

Він зазначив, що втрати є і на деокупованих територіях. Російські загарбники порушують міжнародне законодавство і привласнюють те, що їм не належить.

"Ми документуємо ці злочини. Це здійснюється двома шляхами. По-перше, за міжнародними протоколами спільно з ЮНЕСКО, а також за нашими національними. І незабаром буде той час, коли на підставі цих свідчень, цих документів ми зможемо підготувати позови до держави-агресора, які неодмінно знайдуть своє справедливе рішення", - підкреслив т.в.о. міністра.

Топ коментарі
+3
ніщо не заважало своєчасно євакуювати
хіба - тотальна брехня та корупція
показати весь коментар
04.07.2024 22:57 Відповісти
+3
24.02.2022 менти, СБУ, ДБР, прокуратура ставили рекорди бігу до західного кордону.
показати весь коментар
04.07.2024 23:42 Відповісти
+2
якби готувалися до війни а не до шашликів, то можливо їх би й еваюкуювали зарання в центр або на захід країни. але у департамента який мав би цим займатися були більш важливі завдання на той час.
показати весь коментар
04.07.2024 22:35 Відповісти

Завантаження...