7810 відвідувачів онлайн
3 002 17

Держенергонагляд провів перевірку справедливості графіків відключень у 6 областях: Найбільше порушень - на Дніпропетровщині та Житомирщині

електроенергія,світло,відключення

У Житомирській та Дніпропетровській областях зафіксовано найбільше порушень у справедливості розподілу електроенергії.

Про це повідомили у Держенергонагляді, інформує Цензор.НЕТ.

Наразі відбулися перевірки у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Одеській областях.

"У ході перевірок встановлено, що в усіх областях не забезпечено максимально можливий рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами. Зокрема, виявлено, що не всіх споживачів, які не відносяться до обʼєктів категорії критичної інфраструктури, залучено до графіків погодинних відключень.

Найбільше порушень виявлено у Дніпропетровській і Житомирській областях. Причому у Житомирській області працівниками АТ "Житомиробленерго" створювалися перешкоди роботі інспекторів Держенергонагляду у вигляді недопуску до диспетчерських пунктів деяких структурних підрозділів ОСР", - пояснили там.

Ситуація на Дніпропетровщині

Там, за даними Держенергонагляду, збільшено в декілька разів терміни застосування ГПВ та кількість черг, що застосовуються не за розробленим планом. Заживлення деяких споживачів може відбуватись пізніше встановленого ГПВ терміну, тому знеструмлення тривають понад 7 годин.

"У містах Дніпро, Кам’янське та Кривий Ріг затверджені графіки погодинного відключення виконуються не в повному обсязі. Також не всіх споживачів залучено до ГПВ.

Велика кількість споживачів віднесені до категорії об’єктів критичної інфраструктури, що разом із супутнім навантаженням призвело до завищеної величини потужності, яка не підлягає відключенню. Відповідно, на інших споживачів припадає надмірний тягар відключень, порушуючи справедливість розподілу електричної енергії", - сказали там.

Ситуація на Житомирщині

"Зафіксовано численні випадки невиконання команд диспетчерів НЕК Укренерго про запровадження ГПВ. Черговими диспетчерами на підстанціях систематично не в повному обсязі відключалися всі черги та приєднання черг заведених до ГПВ. За окремими населеними пунктами необхідні відключення приєднань розпочалось диспетчером після прибуття на диспетчерський пункт інспектора Держенергонагляду. До оперативних журналів чергових підстанцій вносяться дані, що не відповідають дійсності. Також на офіційному сайті ОСР постійно наводиться недостовірна інформація щодо періодичності та тривалості застосування кожної черги ГПВ, строки перерви постачання електричної енергії населеним пунктам, окремим житловим масивам та вулицям. В цілому це призводило до систематичної неучасті обласного центру та інших міст області у застосуванні ГПВ, порушуючи принцип справедливості розподілу електроенергії між регіонами України.

Виявлені факти призводили до збільшення соціальної напруги та кількості  звернень і скарг громадян" ,- пояснили у Держенергонагляді.

Після перевірок буде надано приписи щодо усунення порушень у тижневий термін. Після цього будуть проведені повторні перевірки вказаних ОСР. При невиконанні виданих приписів до ОСР будуть застосовані штрафи.

Починаючи з 22 липня, Держенергонагляд розпочинає перевірки у м. Київ, Київській, Полтавській, Львівській, Закарпатській і Запорізькій областях.

Топ коментарі
+2
Зєлєбоби, це ж Порошенко рубільніком грається, чи нє?
показати весь коментар
19.07.2024 13:35 Відповісти
+2
Идите вы на хер со своими отключениями, зеленые гниды и вошы
показати весь коментар
19.07.2024 14:05 Відповісти
+1
вся електроенергія йде на Липецьку фабрику та на електричний стілець для вбивства брата!
показати весь коментар
19.07.2024 14:12 Відповісти

Завантаження...