5778 відвідувачів онлайн
2 997 39

Жителі прифронтових громад зможуть безкоштовно заготовляти дрова без шкоди для лісів, - Шмигаль

деревина

Кабінет Міністрів установив процедуру забезпечення деревиною паливною населення територій, на яких ведуться (велися) бойові дії.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Сьогодні затвердили постанову, завдяки якій мешканці прифронтових громад зможуть безкоштовно заготовляти дрова для домашніх потреб без шкоди для наших лісів", - зазначив він.

Також Кабмін ухвалив рамкову Концепцію державної програми комплексного водозабезпечення для дев’яти регіонів, що найбільше постраждали від бойових дій. На її основі буде розроблено відповідну програму.

Представник Кабміну в Раді Тарас Мельничук пояснив, що на період дії правового режиму воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення або скасування установлено процедуру забезпечення деревиною паливною населення територій, на яких ведуться (велися) бойові дії.

"Передбачено, що таке забезпечення населення деревиною паливною здійснюється безоплатно шляхом самостійного збору населенням деревини паливної для побутових потреб домогосподарств з урахуванням, поміж інших, таких особливостей: обʼєктами для самостійного збору деревини паливної для побутових потреб домогосподарств є порубкові рештки на лісових ділянках усіх видів рубок (збір порубкових решток здійснюється без відокремлення стовбура дерева від пня та використання бензо- та електромоторних пил); самостійний збір деревини паливної для побутових потреб домогосподарств здійснюється у разі настання безпечних умов (припинення бойових дій, деокупація, очищення від вибухонебезпечних предметів тощо) перебування на відповідних лісових ділянках виключно в межах районів, територіальні громади яких відповідно до постанови КМУ від 06.12.2022 N 1364 "Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією"включені або були включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 22.12.2022 N 309 тощо. Визначено особливості прийняття радою оборони області рішення про здійснення заходів із самостійної заготівлі деревини паливної для побутових потреб домогосподарств в межах області, а також здійснення обліку такої деревини", - йдеться в повідомленні.

Топ коментарі
+15
Тобто збирати вальожник? Ощасливили нарешті
показати весь коментар
30.07.2024 14:31 Відповісти
+10
Богато рішень КМУ,це калькі з кремлівських рішень,нічого дивного,лялькі не спроможні діяти та мислити самостійно !!))
показати весь коментар
30.07.2024 14:44 Відповісти
+7
Такая забота. Ну просто до слез. Наверное, скоро депутаты с их бедными помощниками разрешат пенсионерам бесплатно траву собирать
показати весь коментар
30.07.2024 14:47 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Тобто збирати вальожник? Ощасливили нарешті
показати весь коментар
30.07.2024 14:31 Відповісти
Богато рішень КМУ,це калькі з кремлівських рішень,нічого дивного,лялькі не спроможні діяти та мислити самостійно !!))
показати весь коментар
30.07.2024 14:44 Відповісти
Та ну їх в ср..ку. Хоч це милостиво "дозволили", суки. Бо минулої зими про забезпечення дровами збрехали. Може, кому і привезли і показово вигрузили під фото ті "дрова". А під Вовчанськом бабам так і не дали, за гроші - будь ласка, хоча там кругом соснові ліси, не найкращий варіант, та баби були згодні. Тепер вже їм не потрібно, а ліси будуть вирубати окупанти, як зараз на Донбасі.
показати весь коментар
30.07.2024 14:45 Відповісти
Так пацюки -лісники та вся та мерзота яка рахує себе господарями всієї деревини повтікали ...нема кому обдирати людей
показати весь коментар
30.07.2024 15:40 Відповісти
Денисе, вони без тебе не впоралися з пошуком деревини там де все розхерачено на кызяк ы випалена земля.
показати весь коментар
30.07.2024 14:31 Відповісти
Піду пеньки корчувати
показати весь коментар
30.07.2024 14:35 Відповісти
багато назбираєш без бензопили ...
показати весь коментар
30.07.2024 14:36 Відповісти
Та навіть з бензопилами - багато старі назбирають?..
показати весь коментар
30.07.2024 15:08 Відповісти
ну з бензопилою можно розрізати стовбур зламаного дерева на куски які можно підняти . а без бензопили що заготовить дід в 70 років ?
показати весь коментар
30.07.2024 15:14 Відповісти
Головне, щоб дід її підняти зміг й не заробити собі інсульту, інфаркту, або спину не звело.
показати весь коментар
30.07.2024 16:38 Відповісти
мій Штиль важить 5 кг , а дід кожного дня носить воду по 20 кг ! тож сільські діди вони витривалі . до речі половина сільських жінок вільно користуються бензопилами і мотокосами .
показати весь коментар
30.07.2024 16:50 Відповісти
Ну то й добре. Пиляйте нездоров'я) Але не рівняйте всіх по собі.
показати весь коментар
30.07.2024 16:56 Відповісти
Я вже задував про біблійного доброго пана Вооза, який милостиво дозволив бідній Руфі вмочати свій шматок хліба у його оцет.
показати весь коментар
30.07.2024 14:41 Відповісти
А шо, раньше хмыз нельзя было собирать?
показати весь коментар
30.07.2024 14:42 Відповісти
Ойц, дякуваты Шмыгалю - не передякувати( за падалiшнiй, наполовину сгнивший на дереве хмыз). тока опять же, зебилы без понтов не могут. Кто там в прифронтовой зоне будет собирать ту гниль, есле весь народ оттуда уехал. Цэ называется, мол, пожалiв вовк кобилу... И далее, на всей остальной территории той хмыз пусть продолжает гнить, типо . низзя?
показати весь коментар
30.07.2024 14:56 Відповісти
Канешно низя, и труху с перепревших листьев низя было собирать. Этим ты нарушаешь кругооборот веществ в природе. В нашей местности штрафовали, на местные комиссии таскали...
показати весь коментар
30.07.2024 14:57 Відповісти
Називається праліс - все шо впало - згнило - і дорогу туди забудь
показати весь коментар
30.07.2024 15:05 Відповісти
Так в трухе заводятся клоп-черепашки, которые потом половинят урожай.
показати весь коментар
30.07.2024 15:06 Відповісти
А ваапше-та западло в том хмызу ковырятся, если вон,машинами рубленый лес развозят по селам, без никаких разрешений, бо все выше квот... Шо хошь. Хочешь аккацию ? - получи, хочешь дуб - то же самое.
показати весь коментар
30.07.2024 15:14 Відповісти
Такая забота. Ну просто до слез. Наверное, скоро депутаты с их бедными помощниками разрешат пенсионерам бесплатно траву собирать
показати весь коментар
30.07.2024 14:47 Відповісти
а шишки соснові і ягель?
показати весь коментар
30.07.2024 14:48 Відповісти
цей закон ніяк не вплине на статистику підривів.
показати весь коментар
30.07.2024 14:57 Відповісти
ні на що вони не вплинуть , бо наприклад територія Сумської області це зона можливих бойових дій і вона під цю щедру постанову не підпадає . а там де ведуться бойові дії влада на заготівлю дров не впливає зовсім .
показати весь коментар
30.07.2024 15:09 Відповісти
так, тому це просто "сотрясєніє воздухов" і "красівиє пози".
показати весь коментар
30.07.2024 15:15 Відповісти
саме так ! піклування про простих людей податок на солодку воду і дозвіл збирати хмиз !
показати весь коментар
30.07.2024 15:20 Відповісти
Вплине, чтм більше населення підірветьця на мінах, тим менше хмизу зберуть, державі більше дістанетьця!
показати весь коментар
30.07.2024 15:01 Відповісти
Цей закон ніяк не вплине як дерли з людей тисячі за дрова так і будуть драть,а візьмеш щось скажуть не те взяв штраф !
показати весь коментар
30.07.2024 15:02 Відповісти
Під Покровськом 1 куб дров твердих сортів не рубаних - 1600 грн. Без доставки.

1 тона вугілля - 8 500 грн.
показати весь коментар
30.07.2024 16:25 Відповісти
Мы, всея Украины Царь и Самодержец Ермак Первый,
в милости своей и вечной заботе о сервах бедных
Постановляем и велико милостивно дозволяем
Низменным сервам своим наступающей зимою спасть своъ никчемные жизни
дровами с наших несметных лесов!
Но, только само падым хворостом та ветками в размере минимальною потребностью!
А если будут сервы замечены в излишествах та превышии заготовки дров -
будут нещадно биты батагами и высланы на катаргу Брату Нашему Северному, Володимиру Крусну Солнышку Плешивому в услужение.
показати весь коментар
30.07.2024 15:06 Відповісти
Траса Київ-Харків перед Полтавою зі сторони Харкова видно як без шкоди для лісів виріс новий ЖК,АЗС біля кафе Мухомор,який "виріс" ще до війни,шкоди не має, бо вже немає лісу
показати весь коментар
30.07.2024 15:14 Відповісти
Бидло тупориле ну як з новимі ліцамі,зато без "бариг".
показати весь коментар
30.07.2024 15:23 Відповісти
Там всі дерева побиті осколками , як то пиляти ? А ще міни , снаряди які не здетонували , і фортифікаційні споруди які там повинні бути бо прифронтова зона . Зелені геть здуріли ?
показати весь коментар
30.07.2024 15:23 Відповісти
Хотят сэкономить на разминировании.
показати весь коментар
30.07.2024 16:00 Відповісти
"Забезпечення населення деревиною паливною здійснюється безоплатно шляхом самостійного збору населенням деревини". Так хто,***,кого забезпечує? Мудаки зелені!
показати весь коментар
30.07.2024 15:50 Відповісти
Можна збирати дрова там, де ведуться бойові дії? Ну такий ще атракціон - збирати хмиз на мінному полі.
показати весь коментар
30.07.2024 16:10 Відповісти
От це справжня "допомога" ЗЄ-уряду! Невдовзі "дозволять" збирати ягоди, гриби, мох, лободу і кору дерев! (((