14431 відвідувач онлайн
10 049 77

Веніславський пояснив, як командири зможуть призивати добровольців без ТЦК: Людина може сама знайти частину або частина може шукати через "Резерв+"

Федір Веніславський

Командири військових частин зможуть призивати добровольців на службу без участі ТЦК. Але спочатку відповідну пропозицію Генерального штабу ЗСУ має затвердити Кабінет міністрів.

Про це розповів член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Федір Веніславський у коментарі "Українській правді". передає Цензор.НЕТ.

"ТЦК мають свої мобілізаційні плани і замовлення від Генштабу, тому вони не завжди йшли на зустріч добровольцям, які приходили з відношеннями від конкретних військових частин. Потрапити до обраного підрозділу можна було тільки шляхом укладання контракту. Але далеко не всі військовозобов’язані хочуть підписувати контракт, бо він передбачає певні терміни, які не завжди підходять громадянам. Генштаб пропонує такий механізм: якщо військовозобов’язаний хоче долучитися до конкретної частини, він може зробити це вступивши в комунікацію з командиром. Тобто командири зможуть призивати добровольців на службу без участі ТЦК", - пояснив Веніславський.

Він уточнив, що комунікація між добровольцями і військовими частинами відбуватиметься як з ініціативи громадянин, так і з ініціативи командирів.

"Людина може сама знайти частину, звернутися до командира, а він уже вирішуватиме, чи призивати її. Але частина також може вступити в комунікацію з громадянином, дані якого отримала з "Резерв+" або реєстру військовозобов’язаних "Оберіг", – пояснив Веніславський.

Водночас член комітету наголосив, що ініціатива Генштабу ЗСУ має бути затверджена постановою Кабінету міністрів. Механізм зможе запрацювати лише після ухвалення відповідного рішення.

Нагадаємо, раніше Генштаб ЗСУ повідомив, що були опрацювані пропозиції, які дозволять командирам військових частин призивати добровольців без участі ТЦК.

Топ коментарі
+11
Чому цей 40-річний ухилянт не на фронті?
Я хоч і пенсіонер, але пішов би з ним в розвідку чи в один окоп... щоб пристрелити цю українофобську тварину.
показати весь коментар
01.08.2024 22:47
+7
100%. Страшно, що буде як Шевченко ще описував - в солдати на 25 років. І все - кінець кар'єрі, сім'ї - усьому. Навіть якщо не загинеш і не покалічать. Як тільки буде чітко визначена тривалість контракту/мобілізації, певен, що менше людей боятимуться йти служити. А якщо ще можна буде вибирати куди, ким і буде гарантія, що після поранення тебе вилікують, демобілізують (а не в сарай поселять) ще й бонус нормальний заплатять, то питання мобілізації стане значно менш болючим.
показати весь коментар
01.08.2024 23:30
+7
параша дає своїм штурмовикам піврічні контракти, у нас же ти кріпак, який потім якщо захоче звільнитись з армії повинен шукати "шляхи" догляд інвалідність і тд тп та башляти бабки, все всіх влаштовує, нащо їм щось змінювати, бабло капає, а юнітів можна і на вулицях наловити, як в лугандонії.
показати весь коментар
01.08.2024 23:42
Коментувати
Сортувати:
Чому цей 40-річний ухилянт не на фронті?
Я хоч і пенсіонер, але пішов би з ним в розвідку чи в один окоп... щоб пристрелити цю українофобську тварину.
показати весь коментар
01.08.2024 22:47 Відповісти
А що не так в конкретно цій новині? Як на мене - рух в правильному напрямку.
показати весь коментар
01.08.2024 22:49 Відповісти
Є його інтерв'ю на відео, де він сказав кореспонденту, що таки піде в ТЦК для уточнення своїх даних, згідно закону...
Але, звичайно він нікуди не ходив і не уточнював свої дані в ТЦК, як вимагає закон.
Тобто своїм прикладом він натякнув всім громадянам призовного віку, нікуди не ходіть, мидіть вдома, плюйте на Україну, на її захист.. як роблю це я.
Тому такі українофоби при владі, як цей Веніславській, не мають право на життя.
показати весь коментар
01.08.2024 23:03 Відповісти
Вибачте, але майже всі уточнили дані або через "Резерв", або через ЦНАП
показати весь коментар
01.08.2024 23:04 Відповісти
Ну Веніславський типовий представник нинішньої ублюдочної влади (хоча українці її і самі вибрали) - це правда. Але сама новина - непогана, на відміну від більшості інших про нашу владу і її дії.
показати весь коментар
01.08.2024 23:26 Відповісти
Та це не новина. Це реальна практика , яка була до приходу оцих тіпочків. Ха ха ха.
показати весь коментар
02.08.2024 00:04 Відповісти
Так, але якщо тільки через контракт і контракт на декілька років - так собі ідея. Бо потрапити в армію - пів біди. А от завільнитися з армії... Це проблема..
показати весь коментар
01.08.2024 23:03 Відповісти
Це правда. Тому і відлякує більшість людей. Але це вже хоч трохи краще ніж є - що тебе, умовно, дохлого програміста направлять в штурмовики в ТЦК.
показати весь коментар
01.08.2024 23:21 Відповісти
Я просто пам'ятаю короткострокові контракти в 2015-му році, нам пропонували після демобілізації чи на пів-року чи на рік. Я розумію, що тоді була АТО/ООС і не такі масштаби бойових дій... Але люди - багато людей - пішли саме тому, що розуміли, в разі чого можна звільнитися в "обозрімом" майбутньому. Тому треба рухатися в цьому напрямку, як на мене
показати весь коментар
01.08.2024 23:25 Відповісти
100%. Страшно, що буде як Шевченко ще описував - в солдати на 25 років. І все - кінець кар'єрі, сім'ї - усьому. Навіть якщо не загинеш і не покалічать. Як тільки буде чітко визначена тривалість контракту/мобілізації, певен, що менше людей боятимуться йти служити. А якщо ще можна буде вибирати куди, ким і буде гарантія, що після поранення тебе вилікують, демобілізують (а не в сарай поселять) ще й бонус нормальний заплатять, то питання мобілізації стане значно менш болючим.
показати весь коментар
01.08.2024 23:30 Відповісти
параша дає своїм штурмовикам піврічні контракти, у нас же ти кріпак, який потім якщо захоче звільнитись з армії повинен шукати "шляхи" догляд інвалідність і тд тп та башляти бабки, все всіх влаштовує, нащо їм щось змінювати, бабло капає, а юнітів можна і на вулицях наловити, як в лугандонії.
показати весь коментар
01.08.2024 23:42 Відповісти
Зараз вже від року, здається, але тим не менш - так.
показати весь коментар
01.08.2024 23:45 Відповісти
А взагалі, "в період дії часткової мобілізації контрактників не можуть бути звільнені по закінченню строку дії контракту, їхні контракти продовжуються до закінчення СВО" -таке зараз діє в засрашці. Наказу про припинення часткової мобілізації 2022 року (яка було проголошеня указом *****) - не було.

Тож ви БРЕШЕТЕ.
показати весь коментар
02.08.2024 14:31 Відповісти
В нас без терміну як одна із причин це те що по закінченню пів року можна піти із дибільних бригади і від дибільного командира до іншої бригади і іншого командира. Тобто в одних будуть цілі дивізії, а у інших ніфіга. Якщо ніфіга , то бригада не заходить у сектор і не буде сотки на кармані комбригу, штабу і іншим неробам. Інше фінансування частини. А ті які задіяні будуть забезпечуватися по повній. Оцю фігню з неможливістю переходу із однієї бригади в іншу займається ок. Тому що якби можна було би безперешкодно переходити то ок південь наприклад залишилося би тільки із штабами і содолем. Ха ха ха.
показати весь коментар
02.08.2024 00:13 Відповісти
Ну це ж не нормально, правда?
показати весь коментар
02.08.2024 00:26 Відповісти
Це нормально. Хоча і дуже неприємно.

Примус і беззаперечне підкорення - це та "фішка" будь-якої армії, яка дуже не подобається цивільним.

А якщо вона ще й спотворюється гімняністю командира... А гімняних командирів майже в будь-якій армії переважна кількість...

Мені от цікаво, ти, мабуть, "по великому" в туалет не ходиш - перетравлюєш і анігілюєш все неприємне прямо в собі, аби не срати неприємним?
показати весь коментар
02.08.2024 14:15 Відповісти
Якийсь дивний у вас приклад. Я ходжу в туалет "по великому", бо намагаюся позбавлятися від гівна, а не тримати його в собі, бо хтось сказав, що "треба терпіти". Гімно не є поганим саме по собі. Погано їм обмазуватися і казати, що так треба. Вмів би анігілювати - робив би це із задоволенням. Але не тому, що срати противно чи щось. Це мені б економило і час і гроші - не прийшлося би витрачати час на срання і міг би значно менше їсти, оскільки анігіляція - це перетворення матерії на енергію із 100% ККД. І з'ївши один бутерброд міг організм міг би функціонувати роками.
показати весь коментар
02.08.2024 14:25 Відповісти
Захист Вітчизни не є поганим сам по собі. І ви, і я зобов'язані її захищати - стаття 65 Конституції України.

Але є нюанси.

І ці нюанси знаходяться не в площині "не буду захищати, не для того мене мама народила". Взагалі.
показати весь коментар
02.08.2024 14:35 Відповісти
А я зараз саме про "нюанси", а не картину в цілому: повна безправність солдат, безкарність, корупція та дибілізм командирів, бездумна мобілізація. Ви пропонуєте всім цим обмазуватися і вважати нормальним, або миритися, мовляв так і треба - всі терплять і я маю. А я ні - хочу щоб це вийшло з організму "українська армія" як гівно з людини, коли воно сере.
показати весь коментар
02.08.2024 14:51 Відповісти
Мріяти не заборонено. Але змінити щось можна реально тільки після війни. І тільки якщо мінімум 60% виборців перестануть хєрограїв та "крєпкіх хозяйствєнніков" обирати.

А до того - так, вимушені терпіти.
показати весь коментар
02.08.2024 15:55 Відповісти
Ага, кар'єра... В країні принаймні 2'000'000 осіб чоловічої статі віку 25-60, в яких немає ніякої кар'єри (бо ніде офіційно не працюють). Та й не жонатих серед них принаймні 50%.
показати весь коментар
02.08.2024 14:07 Відповісти
Ну ви за всіх не розписуйтеся. У мене та більшості моїх друзів і сім'я і кар'єра.
показати весь коментар
02.08.2024 14:12 Відповісти
А я за вас і не розписуюсь. В моїх друзів теж і сім'ї, і кар'єри. І військовослужбовці ЗСУ серед них. Теж з сім'ями. Та кар'єрами. В ЗСУ.
показати весь коментар
02.08.2024 14:16 Відповісти
або усвідомлюємо що не тянемо і підписувати мир і закінчувати цю війну і перестати мучити і військових і цивільних, або війна до кінця без ніяких демобілізацій. Яка в біса демобілізація під час повномасштабної війни з в декілька більшим ворогом, коли і так людей не вистачає? Які нафіг "строки служби" і "контракт на один рік", це тобі що блін, якесь ПВК чи найманці яких набирають тимчасово за гроші виконувати якусь грязну роботьонку, чи захист батьківщини в екзистенційній війні? Ти собі хоч уявляєш що буде якщо зараз оголосити хоча б часткову демобілізацію, скажімо тих хто служить 2+ років? Фронт посипеться так що дуже скоро буде "друга битва за Київ" і потім тих демобілізованих треба буде знаходити і вертати назад.
показати весь коментар
02.08.2024 14:52 Відповісти
Ви зараз на нулі?
показати весь коментар
02.08.2024 14:53 Відповісти
Теж не розумію чому досі немає контрактів на рік чи два особливо для піхоти. Чи наприклад відтарабанив 1 рік на нулі, вільний можеш їхати куди хочеш. Відсутність часових рамок не дуже мотивує йти у військо.
показати весь коментар
01.08.2024 23:37 Відповісти
Більше того, за статистикою, більше половини тих, хто повернувся на "гражданку" - місяць-два потиняються і повертаються служити. Можна ще зробити прогресуючу оплату, щоб стимулювати на продовження контракту. Кожен наступний рік - +20% за досвід від плати за перший рік.

показати весь коментар
01.08.2024 23:47 Відповісти
Так: хтось з дружиною посварився - підписав знову контракт, хтось повернувся в своє невеличке місто - потинявся, роботу не знайшов і знову на контракт. Це якщо екстраполювати на моє оточення, то так і є
показати весь коментар
02.08.2024 00:03 Відповісти
В мене є кілька знайомих військовослужбовців, яким режим "3-4 місяці рейдів - тиждень вдома" - комфортний обом в сім'ї. І так - 10 років. Люди різні.

До того ж середня зарплатня у війську НАБАГАТО більша за середні заробітки на гражданці. Є категорія людей, яких небезпека не лякає. От і їздили човниками "ЗСУ <-> гражданка" до 2022 року.

Більша частина цих людей і спасла Україну в лютому-березні-квітні 2022 року, бо мали досвід і знання.
показати весь коментар
02.08.2024 14:24 Відповісти
Це зрозуміло. Цілком логічно - кожному своє. Я, навпки - не бачу себе в армії. І строкову службу тягнув і на війні був. Не моє. Просто не моє
показати весь коментар
02.08.2024 14:28 Відповісти
Армія - не ваше. Цілком розумію. І не моє. Я теж не люблю примусу і дебілів-начальників.

А захист Вітчизни - наше, спільне. І моє, і ваше. Стаття 65 Конституції України.

Тож якщо мобілізують - служитимемо.
показати весь коментар
02.08.2024 14:33 Відповісти
Саме так
показати весь коментар
02.08.2024 14:41 Відповісти
Его отправят туда переводом на другую должность, независимо от того, тцк его туда направит или в бригаде нужно будет перевести
показати весь коментар
01.08.2024 23:26 Відповісти
А ха хах ах хахах а.....
показати весь коментар
01.08.2024 23:31 Відповісти
Шо лысый, жиза?
показати весь коментар
02.08.2024 02:20 Відповісти
в цій конкретній новині все не так.
***** нам 100000 тцкашників, якщо вони ***** неспроможні оформити добровольця, який сам прийшов в тцк, по відношенню в ту частину, в яку він хоче???

100000 / 21 = 4761. двадцять одна бригада взяточників тцкашніків.
100000 * 500000 (ти ж додумався, що це за 50 тисяч?) = 5000000000 в місяць. І вони не спроможні оформити добровольця. ***** вони потрібні????
показати весь коментар
02.08.2024 07:31 Відповісти
Мені інша деталь "сподобалася:
"частина також може вступити в комунікацію з громадянином, дані якого отримала з "Резерв+" або "Оберіг""
У кого ще є доступ до цих баз даних? Їх мабуть і "ламати" не потрібно, - бери та користуйся.
показати весь коментар
02.08.2024 08:22 Відповісти
х.з. як воно там працює.
показати весь коментар
02.08.2024 08:26 Відповісти
От мені теж не зрозуміло: це тепер будуть наярювати з незнайомих номерів?
показати весь коментар
02.08.2024 14:42 Відповісти
Не відповідаю на незнайомі номери. Розвелося занадто багато шахраїв, а держава ніяк не реагує на це. Досвідос.
показати весь коментар
02.08.2024 15:06 Відповісти
Депутати могли б продемонструвати на власному прикладі як це працює. Жоден депутат ще не загинув на фронті. У них потєр нєт
показати весь коментар
01.08.2024 22:53 Відповісти
Щось ви не підготувалися до діалогу.. Гинуть і депутати з 2015-го року. А якщо відправити взагалі всіх на фронт - хто буде керувати країною?
показати весь коментар
01.08.2024 23:01 Відповісти
Не буде кому керувати країною?
Незамінних не має.
Жоден депутат нинішньої Верховної Ради, жоден міністр, жоден чиновник Кабміна, жоден голова ОДА, жоден чиновник Верховного Суду, жоден чиновник Генеральної прокуратури, жоден чиновник Офісу Президента, ітд... жодна їх дитина не на фронті.
Бо вони всі там при владі соали на Україну.
показати весь коментар
01.08.2024 23:10 Відповісти
Ну в 2019-му році теж так вважали. Таксисти, адвокати, стендапери. Що можна за два тижні на курсах стати державником і політиком. Або хоча б просто керівником
показати весь коментар
01.08.2024 23:13 Відповісти
Всі зелені чиновники працюють на знищення України.
Тому знищення цих зелених холуїв пуйла, в інтересах виживання України та українського народу.
показати весь коментар
01.08.2024 23:20 Відповісти
Інших (більшості) зараз немає..
показати весь коментар
01.08.2024 23:22 Відповісти
Не чув, щоб хтось з чинних депутатів загинув на фронті. Були з минулих складів, наприклад, Барна, а ті мразі, що зараз сидять у Верховній раді, не хочуть країну захищати. Чому слуги народу не захищають народ? Слуги мають іти служити в ЗСУ. Хай служать народу в ЗСУ. Такої брехливої і цинічної банди як слуги народу ще при владі не було.
показати весь коментар
02.08.2024 00:01 Відповісти
Ну ви ж юрист, я так розумію. От скажіть мені - якщо ВР відправити в окопи - хто буде приймати закони?
показати весь коментар
02.08.2024 00:09 Відповісти
А ви згадайте, які "закони" вони наприймали за останні кілька років.
Мабуть жодного, спрямованого на користь держави.
показати весь коментар
02.08.2024 08:24 Відповісти
40 перших по списку депутатів слуг народу на фронт. Якщо вони себе назвали слугами, то хай служать, а не прикриваються мандатом від могилізації
показати весь коментар
01.08.2024 22:56 Відповісти
Жінки, інваліди, пенсіонери. Їх місце займуть наступні за списком.
показати весь коментар
02.08.2024 06:38 Відповісти
Оцей тіпок оцим своїм дописом чи виступом знову підтвердив те що до цього часу тема війни і те що відбувалося в ЗСУ з 14 року йому було зовсім пофіг. До 22 року в ЗСУ ще було можливо заключити контракт на 6 місяців. До 22 року було достатньо для бажаючого отримати відношення майже з любої частини майже будь кому з 18 років, навіть одразу після школи. Навіть без будь яких навиків. З любою освітою. Без учебок. Але вже мінімум на 3 роки контракту. З цим відношенням із частини майбутній контрактник йшов у тцк. В тцк формували йому справу. Проходив медогляд. Пакет документів. Навіть давали особову справу в руки і чоловік з цим усім їхав у частину із якої було відношення. В частині контрактник заключав контракт і просто дзвонив в тцк з повідомленням що він заключив. Пересилав фотку контракта в тцк і все. От вся роль тцк. Там ставили собі галочку що рекрутинг пройшов. Далі , якщо контрактник ніде до цього не служив, то частина відправляла у відрядження вже свого солдата в учебку на фахову підготовку. Все. За нормальними солдатами толкові командири навіть охоту вели. Тобто переманювали аби по закінченню контрактів переходили до них служити. Наприклад в 80 бригаді були дні відкритих дверей де показували майбутнім солдатам умови де будуть служити а також фільм чим в бригаді будуть займатися . При мені за один день 12 чоловік підписали контракт. Інший приклад в учєбкє в Десні при мені агітувала 30 бригада. І ще є приклади по інших. І що оте лайно може розробляти і розказувати про те що вже було до нього. Тобто воно говорить що і було до його приходу. Видати тіпа за свою придумку? Ха ха ха.
показати весь коментар
01.08.2024 23:59 Відповісти
Так, але тоді і інтенсивність бойових дій була зовсім інша. Шалені бої закінчилися в 2015-му році. зараз люкає ще багато факторів, яких не було раніше
показати весь коментар
02.08.2024 00:06 Відповісти
Слухайте. Вже більше мільйона, якщо правда. А тоді було не більше 200 тисяч. Ще мільйон і були би демобілізації, ротації, контракти. Ок не треба демобілізації. Розширте бригаду у три рази і тоді солдат може бути у відпустці до 120 днів на рік без розривів. Цілком достатньо відновитися і вирішити свої особисті справи дома. І не треба закривати кордони. Зняти у всіх силовиків бронь. Тих то боїться воювати послати патрулювати замість ментів але вже без відпусток і надбавок. Такі сами ментовські учебки на два місяці і можна патрулювати вулиці. Ха ха ха.
показати весь коментар
02.08.2024 00:21 Відповісти
Щось ви постійно смієтеся в усіх темах. Якийсь не здоровий сміх
показати весь коментар
02.08.2024 01:36 Відповісти
Тому що всі теми смішні. Безвиході немає. Просто є прості совкові рішення або цивілізовані над якими треба дійсно фахівці і треба працювати. Спільнота утримує купу нероб і лайна на рівні саудівських шейхів. За що їм платять гроші? А більшість сидить без світла, без нормальної їжі, нормального житла. Утримання цього слуги народу переоцінене. Його послуги як фахівця коштують не більше 15 к.грн за місяць. Оце його дійсний коефіцієнт якоїсь дії. Ха ха ха.
показати весь коментар
02.08.2024 07:35 Відповісти
Жодне рило з 95 кварталу не на фронті
показати весь коментар
02.08.2024 00:03 Відповісти
зате усі будуть мати посвідчення УБД і нагороди від протермінованого зе-н*ркомана, янелоха оманського, аж до героя України !!!
показати весь коментар
02.08.2024 09:38 Відповісти
Потрапити до обраного підрозділу можна було тільки шляхом укладання контракту. Але далеко не всі військовозобов'язані хочуть підписувати контракт, бо він передбачає певні терміни, які не завжди підходять громадянам.

А быть бусифицированным и попасть в солдаты на 25 лет как во времена Шевченко на это все согласны, да Федя?
показати весь коментар
02.08.2024 08:38 Відповісти
Ось все це і є шалений успіх миролюбної більшості котра і привела до влади у 19 році малоросів- синів генералів фсб. Добровольці з 22 та перші хвилі мобілізованих - це і була та воьовнича меньшість котра полягла у голих полях війни з рашистами. Вже півтора року - всі "миролюбці" обгажують, з подачі того ж фсб, військових - чи ви теж вважаєте що військомат це не мо України.
показати весь коментар
02.08.2024 13:56 Відповісти
Так а якщо людина не служила і немає військового квитка, все одно доведеться йти в загальновійськову учебку. Квиток йому тільки ТЦК можуть видати.
показати весь коментар
02.08.2024 09:48 Відповісти
Та якщо людина не служила, та чотирижди уклонилась( відмазалась) від служби - вона має шанс стати презедентом України та нищити українців у голих полях. Від цього вже ніхто з 73% не відьмажеться.
показати весь коментар
02.08.2024 13:59 Відповісти
ТОбто зі 100 тисяч ТЦКашників користі ніякої.
показати весь коментар
02.08.2024 10:08 Відповісти
Звідки цифри?
показати весь коментар
02.08.2024 14:00 Відповісти
Оприлюднено представниками влади.
показати весь коментар
02.08.2024 15:27 Відповісти
ССиль, будь ласка.
показати весь коментар
02.08.2024 15:43 Відповісти
Або знайдете самі , або приведете інші цифри, більш актуальні.
показати весь коментар
02.08.2024 15:50 Відповісти
Ну, добре. Шо є, то є. Байдуже.
показати весь коментар
02.08.2024 15:56 Відповісти
Брехня. Отправят в ТЦК на ВЛК. Там скажут, что такие специалисты в армии не нужны и отправят в штурмовики.
показати весь коментар
02.08.2024 10:50 Відповісти
Якщо командири самі займаються рекрутингом, ***** тоді така структура, як ТЦК? Чисто для своїх структура, щоб гріли сраки в тилу? Бо соціальною підтримкою ряжових солдатів там і не пахне...
показати весь коментар
02.08.2024 11:02 Відповісти
Ось цьому і є назва - це хаос по українсько-зеленски.
показати весь коментар
02.08.2024 14:02 Відповісти
Расскажу всем теоретикам! Если дадут право комбригам призывать самостоятельно ни один ТЦКашник не повезет инвалидов в бригаду! Или вы думаете, что у комбрига подвалов мало, что бы "раненый" ТЦК шник добровольно не подписался!? А инвалидов пинками под зад на хаус!
показати весь коментар
02.08.2024 15:18 Відповісти
Зе владі такого не треба