5427 відвідувачів онлайн
1 538 14

Питання відкриття першої двомовної українсько-угорської школи в Будапешті опрацьовується, - посольство

У Будапешті можуть відкрити двомовну угорсько-українську школу

Над відкриттям двомовної українсько-угорської школи в Будапешті наразі працюють.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомили у посольстві України в Угорщині.

"Питання відкриття першої офіційної українсько-угорської двомовної школи в Будапешті опрацьовується. Розкриття деталей поки що передчасно. Про офіційний запуск буде повідомлено офіційними каналами", - йдеться в повідомленні.

Відомо, що на сьогодні українська мова як іноземна в Угорщині вивчається у школі ім. Лесі Українки, яка розпочала свою роботу 1 вересня 2023 року.

"Зазначена додаткова (суботня) національна школа з українською мовою навчання була створена Державним самоврядуванням українців Угорщини. Така форма освіти дозволяє вивчати українську мову представникам української меншини", - зазначили у посольстві.

Крім того, на запитання, скільки шкіл з українською мовою навчання в майбутньому необхідно відкрити в Угорщині, щоб задовольнити попит, там заявили, що зараз у Будапешті перебуває 10 тис. українських дітей (17 тис. загалом в Угорщині), з них понад 5 тис. навчаються в угорських школах, інші ж проходять навчання дистанційно.

"Потреба у кількості шкіл варіюватиметься залежно від чисельності дітей, які зможуть навчатися у кожному окремому освітньому закладі, що у свою чергу залежатиме від величини шкільних приміщень", - додали у посольстві.

Топ коментарі
+6
Кількість таких шкіл в Угорщині і Україні має бути паритетна.
показати весь коментар
06.08.2024 12:02 Відповісти
+4
Який "сепарський регіон"? Читай уважніше статтю! Школи будуть створені в УГОРЩИНІ - щоб діти наших біженців не ставали "угорцями"! Мадяри за сотню років своєї незалежності знищили всі українські школи та насильно змадяризували у себе усіх "русинів"! Тільки ікони в церквах про них нагадують Якщо доб"ються наші цих шкіл - це вже буде успіх!
показати весь коментар
06.08.2024 12:38 Відповісти
+1
Идиоты. Орбан Украину ***** сдает и блокирует всяческую помощь а вы в угоду Орбану создаете еще один сепарский регион. Следующим шагом будет автономия закарпатья, а потом судьба крыма
показати весь коментар
06.08.2024 11:53 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Идиоты. Орбан Украину ***** сдает и блокирует всяческую помощь а вы в угоду Орбану создаете еще один сепарский регион. Следующим шагом будет автономия закарпатья, а потом судьба крыма
показати весь коментар
06.08.2024 11:53 Відповісти
там будет будапешт за 3 дня реально,думаю одной бригады или львовского-волныского тро для разгрома убогих мудьяров хватит)))).посмотрите что из себя их "армия" без нато представляет))))20к обосрышей 32 танка,80 бмпбтр и 100 пушек арты)))) мощааааааа
показати весь коментар
06.08.2024 12:02 Відповісти
ідіоти вважають ворогів ідіотами
показати весь коментар
06.08.2024 12:27 Відповісти
Який "сепарський регіон"? Читай уважніше статтю! Школи будуть створені в УГОРЩИНІ - щоб діти наших біженців не ставали "угорцями"! Мадяри за сотню років своєї незалежності знищили всі українські школи та насильно змадяризували у себе усіх "русинів"! Тільки ікони в церквах про них нагадують Якщо доб"ються наші цих шкіл - це вже буде успіх!
показати весь коментар
06.08.2024 12:38 Відповісти
Ну ето другое дело. Но все же...
показати весь коментар
06.08.2024 12:44 Відповісти
Ну - "всё же" - не "всё же" - але "щось у мадярському лісі велике здохло"! Мабуть Орбан з Сійярто відчули що "запахло смаленим" Вони вже так усіх в ЄС "дістали" що там уже стоїть питання про виведення мадяр в Брюсселі "під білі рученьки" з штаб-квартири ЄС "на ґанок" і залишення там - щоб посиділи та подумали...
показати весь коментар
06.08.2024 13:17 Відповісти
Венгрия, как и Турция для ЕС и НАТО как чемодан с говном без ручки. И тащить их тяжело и воняет но если бросить то рашка сразу же воспользуется и себе приберет и раскрыв етот чемодан использует содержимое чтобы забрасывать ту же Европу.
показати весь коментар
06.08.2024 13:36 Відповісти
коли відкриєте тоді й заявляйте якісь претензії до навчання угорців в Україні .
показати весь коментар
06.08.2024 11:55 Відповісти
а вони відкриють! там буде один клас уранською мовою навчання, зате орбанята будуть нагло вимагати від України не закривати їхні школи у нас. Потрібно ширше дивитись на світ
показати весь коментар
06.08.2024 12:26 Відповісти
так які питання залишити один клас угорською ! скільки українських в Угорщині стільки угорських в Україні . на Світ треба дивитись адекватно .
показати весь коментар
06.08.2024 14:42 Відповісти
не для того все робиться щоб там відкривати школи чи класи. Вони діють з позиції сили бо розуміють що без "добра" з орбанщини нам дорога в ЄС закрита, а цей крок це тупо окозамилювання зі сторони орбанячої та пліснявої влади. По чесному має бути так, не знаєш мову історію право, живи на території країни як біженець чи негромадянин. Це зараз на собі відчувають всі утриманці в Німеччині, і чомусь ніхто не ниє про ущімленія прав узкагаварящіх чи україномовних українців.
показати весь коментар
06.08.2024 14:48 Відповісти
Кількість таких шкіл в Угорщині і Україні має бути паритетна.
показати весь коментар
06.08.2024 12:02 Відповісти
Опрацювати можна відкриття такої школи можна ще у Харкові, але не на Закарпатті
показати весь коментар
06.08.2024 12:14 Відповісти
Розберися - де саме ту школу збираються відкривать І для кого!
показати весь коментар
06.08.2024 13:18 Відповісти