10632 відвідувача онлайн
14 531 53

Суд в Італії заборонив повертати в Україну 57 дітей-сиріт, вивезених з окупованого Бердянська

Бергамо

Італійський суд вирішив, що 57 українських дітей-сиріт у віці від 6 до 16 років, вивезені з Бердянська після повномасштабного вторгнення Росії, залишаться в Італії, розміщені у трьох центрах у Бергамо.

Суд у справах неповнолітніх міста Брешія своїм рішенням підтвердив негайну передачу українських неповнолітніх, які перебувають у провінції Бергамо, під опіку італійських соціальних служб, "з тим, щоб вони могли продовжити їхнє перебування в місцях, де вони зараз перебувають", фактично без обмежень у часі, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Європейську правду.

Раніше йшлося про двотижневе продовження терміну їхнього перебування, але постанова суду скасовує це рішення і робить його поки що безстроковим.

Про повернення дітей просила українська влада.

У постанові суду, однак, зазначається, що "як повідомляють в останні дні опікуни, Міністерство юстиції та УВКБ ООН", багато дітей подали, а інші мають намір подати заяву про надання міжнародного захисту до територіальної комісії, "побоюючись за свою безпеку у зв'язку з поверненням в райони, близькі до театру військових дій".

І тому "у світлі цього нового факту" суд визнав "доцільним тимчасово призупинити повернення в Україну вищезгаданих неповнолітніх, щоб дозволити комісії провести своє розслідування і прийняти необхідні рішення щодо клопотань, поданих неповнолітніми".

Суд Брешії, юрисдикція якого поширюється і на регіон Бергамо, також підкреслює, що "повернення має бути призупинено для всіх неповнолітніх, оскільки вони з моменту прибуття в Італію становлять по суті єдину групу, представлену однією відповідальною особою, і тому не можуть бути розділені".

Група дітей прибула в Бергамо в березні 2022 року разом з кількома вихователями і була відразу ж прийнята населенням міста. Група походила з двох дитячих будинків у Бердянську, звідки вони втекли під час наступу російських військ.

Розгляд українського запиту на репатріацію дітей був призначений на п'ятницю, 16 серпня, але наразі заморожений італійською владою. У тому числі й тому, що багато хто з дітей-сиріт перебуває на лікуванні в лікарнях Бергамо від різних серйозних патологій.

Видання зазначає, що причина поспіху з поверненням дітей, які не мають родин, незрозуміла: за словами італійської влади, їхні інтереси мають переважати, а тому поки що вони залишаться в Італії на невизначений термін.

Топ коментарі
+12
Розумне рішення, з усіх боків. Тільки українська влада повинна подбати про те щоб діти виросли українцями
показати весь коментар
15.08.2024 17:58 Відповісти
+11
Українська? Де ж ти ту українську владу бачиш? Влада в Україні, на жаль, зовсім не українська, от в чому проблема, а тому вивчення українськими дітьми чи то в Італії чи Польщі чи будь-де української мови її, ту владу в Україні, абсолютно не хвилює. В неї зовсім інші пріоритети. Скажімо, якби ще бабла з тої країни вивезти, о це їх реально хвилює. А діти?...А нахрена вони їй, один клопіт і лишні розтрати...
показати весь коментар
15.08.2024 18:20 Відповісти
+9
Ніхто ніде не забеспечує українським дітям навіть вивчення українннської окремим предметом. Навіть у Польщі, де навчаються сотні тисяч, якщо е мільони українських дітей з них роблять поляків, забороняючи ннавіть між собою спілкуватися українською у шкільнних коридорах.
Тому україську діти можуть вивчати тільки якщо паралельно навчаються віддалено ще й в україській школі - добре, що така можливість є.
показати весь коментар
15.08.2024 17:59 Відповісти

Завантаження...