6952 відвідувача онлайн
33 842 69

Підняття прохідного бала дозволило "відсіяти" 75 тис. вступників до аспірантури призовного віку, - МОН

мобілізація аспірантів

Підняття прохідного бала для Єдиного вступного іспиту дозволило "відсіяти" значну частину вступників на аспірантуру призовного віку – очікується участь до 25 000 осіб у конкурсі на бюджетні місця.

Про це у відповіді LIGA.net повідомило Міністерство освіти, інформує Цензор.НЕТ.

На початку липня відомство повідомило, що у 2024 році зі 100 000 вступників до аспірантури понад 90% (91 500) є чоловіками призовного віку, які вже мають ступінь магістра. Для порівняння: до 2022 року на аспірантуру щороку вступали близько 7000 осіб.

Тепер МОН підтвердило, що підняття прохідного бала для ЄВІ дозволило "відсіяти" значну частину вступників призовного віку. Наразі міністерство очікує, що у конкурсі на денний бюджет в аспірантуру візьмуть участь до 25 000 осіб.

Водночас не відомо, скільки осіб призовного віку з цих 25 000, тому що відомство не проводило такий аналіз.

Журналіст LIGA уточнив, чи планує МОН повернути вступ на денне навчання за контрактом з урахуванням цих нових цифр. МОН відповіло, що порядок вступу до аспірантури у 2024 році уже визначено, а в наступному році його затвердять у встановленому законодавством порядку.

Нагадаємо, 24 червня МОН своїм наказом скасувала вступ на денну аспірантуру для контрактників (вона дає право на відстрочку від служби). Натомість залишаються контрактні заочна та вечірні форми – вони не надають право на відстрочку. У Міносвіти розповіли, що рішення про призупинення вступу ухвалили "на найвищому рівні".

Топ коментарі
+19
Випускники трускавєцких акадємійов рулять.
показати весь коментар
28.08.2024 23:07 Відповісти
+14
не буду лізти у призов і воєнні справи... а соб в освіті я давно. Так осб - в нашу аспірантуру можна притулити кого завгодно... кота, песа, тупу вчительку... столяра, двірника. Мозок значення не має. Особливо - аспірантура з педагогіки і психології... просто за відсутності таких наук, там можна займатися чим завгодно і всі там фахівці. Куди ділися фізики і хіміки... того не знає ніхто
показати весь коментар
28.08.2024 23:02 Відповісти
+14
Як самому собі зробити геморой і доблесно шукати ліки для лікування

Десятки тисяч (може і сотні) в армії тільки для звітності, але тим не менш отримують оклад, а іноді й бойові
Стільки ж таких як Кошовий, з простої причини «я в армію не піду - нафіг це потрібно»

Зробити обов'язкову службу в армії для всіх, але розподіляти відповідно до віку
В Ізраїлі і дівчата по 20 років, з автоматами в барах сидять. Тут дивізія довбодятлів тцкашників вишукує на службових машинах і на окладі разом з поліцією кому 40-50 і в АТБ за покупками пішов
показати весь коментар
28.08.2024 23:18 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
*Кароч ще повнісінько тих*-хитрожопих ...
показати весь коментар
28.08.2024 23:02 Відповісти
У тебе ухилянтська логіка. За Україну потрібно не вмирати, а вбивати.
показати весь коментар
28.08.2024 23:02 Відповісти
Слава тобі могутній Воїне! Це ти з Татаровом чеченів різав під ОП?
показати весь коментар
28.08.2024 23:20 Відповісти
Тобі треба було уважніше слухати Зєлю. З Татаровим чеченів вбивав пан Малюк.
показати весь коментар
28.08.2024 23:25 Відповісти
показати весь коментар
28.08.2024 23:26 Відповісти
Може й чеченців вбивали,кадирівців їм сцикотно.
показати весь коментар
29.08.2024 01:33 Відповісти
Татаров і Малиш?

Настав час офуітєльних історій. Малиш і Карлсон, понімаіш... )))

показати весь коментар
29.08.2024 05:42 Відповісти
Малиш це типове гуцульське прізвище.

https://ridni.org/karta/%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%88
Путильський район - найгустіший осередок прізвища МАЛИШ. На одного носія прізвища припадає 69 жителів.
показати весь коментар
29.08.2024 09:21 Відповісти
МОН вигадало Луцьку область 🤣🤣🤣
показати весь коментар
28.08.2024 23:02 Відповісти
Цікаво як там з Ужгородською областю ))).
показати весь коментар
28.08.2024 23:06 Відповісти
Випускники трускавєцких акадємійов рулять.
показати весь коментар
28.08.2024 23:07 Відповісти
не буду лізти у призов і воєнні справи... а соб в освіті я давно. Так осб - в нашу аспірантуру можна притулити кого завгодно... кота, песа, тупу вчительку... столяра, двірника. Мозок значення не має. Особливо - аспірантура з педагогіки і психології... просто за відсутності таких наук, там можна займатися чим завгодно і всі там фахівці. Куди ділися фізики і хіміки... того не знає ніхто
показати весь коментар
28.08.2024 23:02 Відповісти
Не переживай. З фізиками та хіміками справа така самісінька.
показати весь коментар
28.08.2024 23:05 Відповісти
На фізику теж конкурс є. Але й там не кожен аспірант - геній.
Вцілому погоджуюсь з підняттям прохідного балу на ТЗНК/ЄВІ, людині яка не може здати на оцінку, якої вимагають нові правила, в аспірантурі не місце. Незалежно від мобілізації.
показати весь коментар
28.08.2024 23:05 Відповісти
Все що змінилось з підняттям балу.... це те що гроші віднесли не тільки в ректорат, тому що там також треба а й рішалам з МО... по 6 -10 такса за хороші бали...

Тільки от не розумію тих людей це ж треба ще 4 роки якісь роботи робити і їм це точно не треба, вони будуть платити щоб за них робили не простіше за 10 списатись....
показати весь коментар
28.08.2024 23:55 Відповісти
6-10 чого...?
показати весь коментар
29.08.2024 00:36 Відповісти
А ви як думаєте, точно не українських гривень
показати весь коментар
29.08.2024 09:34 Відповісти
Ну в принципі є логіка а якщо потім в політику йти то доцент гарно звучить в вухах електорату...

просто мене дивували цінники що я чув від знайомих по 10-15 разом з порішати так званий єві... і думаю що люди геть з глузду з'їхали платити такі гроші а потім ще 4 роки щоб за них хтось писав роботи
показати весь коментар
29.08.2024 16:55 Відповісти
А цінник для тих прибиральниць, столярів, двірників який? У Євро, $? Гадаю, що вся ця навука давно вже втратила якесь суспільне значення. Вона перетворилась на ізгой, а ці купляно-продажні нвуковці - на нікчемних дибілів, які нічого в житті не бачать, не знають і не можуть. Молодь їх цурається, суспільство - плюється ними! Це такі собі відброси, яких нікуди не притулиш. Крім папірці писати, воно більш ні на що не здатне.
показати весь коментар
29.08.2024 08:34 Відповісти
так, от про яку реформу говорять?
підняти прохідний бал, що б від тцк не косили.
оце, я розумію!
показати весь коментар
28.08.2024 23:08 Відповісти
У моєму селі усі цьогорічні поступельники (абітур'єнтами язик не повертається назвати бугаїв по 30-40 років, які табличку множення не знають) - хитровиїбані ухилянти. Тепер по селу ходить якийсь хєр, що їх усіх "поступив" - уважаємий чєловєк - фіг його знає, де взявся, але усі з ним ручкаються. А позвачора поховали нашого уже другого воїна, який загинув під Нью-Йорком. Товариші усі там, воюють, а ті, кого ми *******, чмоні, тепер під генделиком сидять - анінікамунічєвонєдолжни, тепер тут їхня власть - їх більшість (із 73%).
показати весь коментар
28.08.2024 23:41 Відповісти
Чого не в окопі?
показати весь коментар
29.08.2024 03:27 Відповісти
Як я це розумію, з вашого допису.
Ці хитрі, не хочуть воювати.
Скористались поганими законами і чекають, коли хтось інший вирішить як боронити країну від ворогів.
Висновок - молодці державники, що не дали "хитрим" скористатись можливістю не долучатись до мобілізації та війни. І тут має биту КРАПКА.
Але хіба в них з'явилась мотивація? Від того, що ви зневажаєте їх - вам, то як допоможе? Самоствердження, по типу я свідомий? І можу з цією свідомістю вирішувати - що робити з бічами?!
Дивно, коли людина вважає себе кращим після самовизначення, і охоче демонструє свої здобутки! Чи це не пиха, не ознаки нацизму (арійська кров)...
Куди приведуть такі відношення? Правильно - будете щиро радіти, що відділили гречку від полови. І що?
Стати сильнішим, за рахунок маркерів?!
Ілюзія.
показати весь коментар
29.08.2024 05:19 Відповісти
Який нацизм? Мої друзі - і українці і росіяни і євреї по походженню воюють, а ця алкашня без національності буде на виборах голосувати. Кого це бидло навибирає - вірно, таких як саме. Чесного політика чи поліцейських їм не треба. Їм потрібно лише "чтоб можно порєшать"
показати весь коментар
29.08.2024 12:26 Відповісти
Шановнй, а дайте мені будь-ласка відповідь. Чому цей, як Ви пишите "хер уважаємий чєловєк", що їх всіх "поступив" ще й досі ходить тим селом? Чому його не оговтали, та до поліції? Ну ж, корупціонер! Хай розкаже, як, за скільки і з ким домовлявся у тих університетах про вступ військовозобов'язаних чоловіків. Хай проведуть перевірку тих вишів! А то Ви тут лише констатуєте факт, зливаєте душу, а треба щось робити!!! Ви ж Українець! Чи Ви хочете, що б це за Вас хтось зробив???!!! Ні-ні дорогенький! Народився, так живи!!!
показати весь коментар
29.08.2024 08:40 Відповісти
Підняття прохідного бала дозволило "відсіяти" 75 тис. вступників призовного віку до аспірантури
=================
Після такого необхідно посилити патрулювання берегів Тиси.
показати весь коментар
28.08.2024 23:10 Відповісти

Вже доходить до сотні тисяч.
В одному ти не правий - вони нічого не отримують - "їхні" винагороди отримують хитрожопі команлири.
показати весь коментар
29.08.2024 00:25 Відповісти
"Зробити обов'язкову службу в армії для всіх"
показати весь коментар
29.08.2024 03:48 Відповісти
Так
показати весь коментар
29.08.2024 06:06 Відповісти
Це і є совок.
показати весь коментар
29.08.2024 21:16 Відповісти
Для чоловіків і жінок
показати весь коментар
29.08.2024 08:53 Відповісти
Не розумію нащо робити приклад з Ізраїлю? Всі, чомусь, беруть тільки вигідні їм практики.
От наприклад.
* Їх територія дозволяє захистись від повітряної загрози. Що в нашому випадку - це реалізовано захистом столиці та її області.
* Мотивація - до нападу (бойові дії) в них було десь 2млн всього населення.
Тож не залучення=винищенню.(Тепер щось близько 6,5млн)
В нас - скорочували кількість армії до 110тис.
А ВВП їх річне більше за 50к дол на людину. В нас 4300!!!!
* В їх нація озброєна, яка є складовою армії.
В нас - немає озброєння суспільства, лише силові напрямки (армія, МВС, СБУ, спец органи типу національних відомств).
* В них є союзники, бо вони демонструють індетичність нації та бажання розвитку, а не мародерства.
В нас - компаньйони.

То, якщо брати їх модель в нашому питанні?
То залишаються десь 14 млн патріотичних людей на території завбільшки з Київську область. І вони, там марінуються доки, розвинуті країни не побачать їх бажання розвитку та співпраці.
показати весь коментар
29.08.2024 04:52 Відповісти
Учится, учится, учится. вирус Ленин.
показати весь коментар
28.08.2024 23:21 Відповісти
Про яку науку в Україні може йти мова взагалі якщо до війни на науку з бюджету витрачали 0,17% ВВП? Зараз напевно значно менше, але "академіки" не голодують...
показати весь коментар
28.08.2024 23:22 Відповісти
1.Право на освіту включає право здобувати освіту впродовж усього життя, право на доступність освіти, право на безоплатну освіту у випадках і порядку, визначених Конституцією та законами України.
2. В Україні створюються рівні умови доступу до освіти. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти.

Закон України "Про освіту" № 2145-VIII від 05 вересня 2017 року.
показати весь коментар
28.08.2024 23:28 Відповісти
Мабуть згідно цього закону декілька років тому 86% випускників шкіл стали студентами вищих навчальних закладів. Україна має найбільшу кількість людей з вищою освітою в Європі. Але ця освіта нічого "чомусь" Україні не приносить крім констаттації "ми бідні тому що дурні і дурні тому що бідні"... Переконаний що освіта має бути безкоштовною і тільки для осіб які здатні до інтенсивної розумової праці. Тобто 20%. Решта має працювати з шкільної лави, а якщо хочуть і здатні то готуватися і складати іспити. Доводити свою придатність до навчання. У нас така кількість відвертих дурнів з дипломами що це викликає депресію...
показати весь коментар
29.08.2024 08:27 Відповісти
У нас величезна кількість вчених дурнів з дипломами!!!
показати весь коментар
29.08.2024 08:48 Відповісти
Скільки було місць стільки і прийняли. До чого тут прохідний бал?
показати весь коментар
28.08.2024 23:28 Відповісти
В зв'язці з закритими кордонами це якраз те, чим може похвалитися цивілізована країна...
показати весь коментар
28.08.2024 23:31 Відповісти
А в трускавецький універ бал не підняли?
показати весь коментар
28.08.2024 23:43 Відповісти
Кручу-верчу, ******** хочу. Да уже ******, доставай бабло
показати весь коментар
28.08.2024 23:57 Відповісти
7000 аспірантів кожного року!
За 33 роки це 231 тисяча вчених!!!
І яких висот в науці вони досягли?
Навчання світло, не вчених темрява!
показати весь коментар
29.08.2024 01:21 Відповісти
Після того,як Ківі псевдовчені дали кандидата наук нема чому дивуватись.До речі-хоч одне стерво з тієї наукової ради понесло покарання за торгівлю науковими ступінями?
показати весь коментар
29.08.2024 09:51 Відповісти
75 тис. - це десь бригад 20. Кожному хитрожопому півню виписати повістку у термінове відрядження у Селідово та Мирноград. Там якраз окопи пусті - є час і багато місця для навчання.
показати весь коментар
29.08.2024 01:32 Відповісти
Легше наловити 50+, вони повільніше втікають.
показати весь коментар
29.08.2024 07:45 Відповісти
Ні-ні! Вони вже давно за кордоном по барах, пабах!
показати весь коментар
29.08.2024 08:46 Відповісти
Що ж таке! Знову в усьому винні "ухилянти"! Не відсутність укріплень та велике крадівництво на всьому - навіть лопати поставляють одноразові! Хто в темі, той знає. Крадуть на всьому! Не д-би командири, нащадки Жукова, а пересічні, котрі просто, хочуть жити! Навіщо берегти людей, витрачати кошти на укріплення, тощо, ці ж кошти можно вкрасти, такий шанс раз в житті! Навіщо стимулювати добровольців, дешевше рабів наловити!!! Як сказав один з великих: патріотизм це останній прихисток негідників!
показати весь коментар
29.08.2024 01:38 Відповісти
Совок несиліковний.
показати весь коментар
29.08.2024 03:51 Відповісти
Тобто підниміться хабар за вступ. Як все у ******** просто.
показати весь коментар
29.08.2024 06:37 Відповісти
значительную часть поступающих призывного возраста. Источник:
Да они все призывного возраста. В аспирантуру раньше 23 лет поступить нереально, ибо нужно ещё закончить ВУЗ, а после 60-ти лет уже не имеет смысла.
показати весь коментар
29.08.2024 07:07 Відповісти
Так ось, звертаємось особисто до Вас, пане Оксене Лісовий та пане Михайло Винницький!!!
А на який такий біс зараз, коли йде війна не на життя, а на смерть, Ви своїм розпорядженням не припинили навчання у тих аспірантурах, докторантурах, магістратурах?! Там вже давно ніхто нічому не вчиться, ніякою наукою там не пахне! Там лише беруть бабло, продають дипломи, відмазують від мобілізації і тим самим такі аспірантури, докторантури, магістратури, всіляки там ...ури лише саботують і шкодять обороноздатності України. Чому всі ці інститути, яких в Україні розвелась сила-силення штампують нікому не потрібних, не повертається навіть язик сказати - "спеціалістів", різних професій!? Що то за "спеціалісти", коли вони навіть не знають на кого вчаться і ким будуть після отримання диплому???!!! Це перша строна медалі. А друга її сторона - велика кількість людей вступного віку вже давно за кордоном у Європі! І для чого у невеличких обласних центрах з кількістю населення до 100 000 і то за данними якогось там 2012 року, аж 3-5 Вишів, які тупо відсмоктують бабло з бюджету, а ті вчителі - просто деруть хабарики як раніше за сесії, дипломи, вчені ступені. Коледжі ще безумовно потрібні, бо там після школи дітки здобувають професії, в тому числі і робітничі, а ві ці університети, академії?! І взагалі, по великому рахунку, така освіта - типова совковщина. У Європі наприклад в рік випускають 3-5 магістрів і 10-12 бакалаврів на всю скажімо Німеччину. А людей з вченими званями, підкреслюю-званнями, а не ступенями як при совках, 4-6 чоловік на всю країну. У США для прикладу їх взагалі до 24 чоловік з різних напрямів науки!
Тому треба закривати ці грошовиті бутіки під назвою "вища освіта", через те, що крім високих цін там більше нічого не побачиш, а вчити і вчитись вже давно нікому!!! Ось так, пане Оксене Лісовий, та пане Михайло Винницький!! Думайте, на те Ви обіймаєте такі посади. Якщо зараз нічого не зробити з цим освітнім хаосом і армагедоном, то в подальшому це перетвориться в систему ухилянтських схем, де за 1000 $ США, як писали на одному з сайтів, зокрема Житомир Інфо, керівник одного з місцевих вишів зарахував на навчання військовозобов'язаних чоловіків.
Ось підтвердження фактам, дивіться: https://www.zhitomir.info/news_222958.html
показати весь коментар
29.08.2024 08:21 Відповісти
А взагалі у воюючій країні, якою зараз є Україна треба щоб було так: відслужив Батьківщині, тоді й можеш вступати вчитись, а ні - до війська. При чому як юнаків, так і дівчат. Так в цивілізованих країнах!
показати весь коментар
29.08.2024 08:45 Відповісти
Полуницю вже зібрала? Коли до війська підеш? І назви ті "цивілізовані" країни, дуже цікаво де є твоє марення.
показати весь коментар
29.08.2024 09:49 Відповісти
Я в день у Польщі на полуниці заробляю, як ти в своїй обшарпаній, дурнуватій і жебрацькій освіті, науці за 3,5 місяці! Не заздри. Кидай той книжковий мотлох, та починай працювати на себе. А то помреш після тієї навуки у злиднях та ще й психопатом і холериком станеш, або дашок від думок поїде! Кому це все потрібно?! Молодь плюється від такої освіти і срала на ту навуку!
показати весь коментар
29.08.2024 15:58 Відповісти
Володарка життя 😄 на жодне питання не відповіла але як пишається тим, що збирає полуницю у Польщі 😄
показати весь коментар
29.08.2024 16:05 Відповісти
Так. Я володарка свого життя. Пишаюсь цим. Але мене тут жодна не обдурить і не використає як гарматне м'ясо, що робить Єрмак у Вас! Бо я вже 2 роки як громадянка Польщі-країни ЄС. А Вам там всім дуже-дуже, ну дуже сюди далеко. І я вже заробила на будиночок з альтаночкою, автівочку, мої дітки вчаться у престижній школі та коледжі, я маю паспорт громадянки Польщі. А що Ви там маєте?! Бомби, дрони, ракети на голову, брехню Вашого обраного Вами брехливого "зе" по марафону трічи на день, а четвертий - на сон грядущий. Ось моя відповідь всім Вам, милі! Ідіть Ви зі своєю каструльною освітою, нікчемною наукою у ж**у! Бо були, є і залишитесь дурнями. Спочатку самі навчіться Україну любити, а не торгувати нею як на базарі, а потім вчіть інших жити!
показати весь коментар
29.08.2024 16:18 Відповісти
Ги,ги,ги!!! Мені розповідає як любити Україну шмара яка з неї втікла на все готове, створене поляками.
"А що ви там маєте?! Бомби, дрони, ракети на голову..." - ну тут вже слів цензурних немає, ти, тварино, яка наголосувала за своїх піськограїв піанінних втекла з країни ще й тепер дзявкаєш як кому воювати, які ви тупі, що сидите під бомбами, і я вас навчу життю та як країну любити, але сидячи десь за кордоном. Стули свою манду і не дзявкай, паскудо, буде мені тут ще якась брудна **** дзявкати.
показати весь коментар
29.08.2024 16:33 Відповісти
Підвищили бал, щоб утилізувати побільше людей
показати весь коментар
29.08.2024 08:53 Відповісти
Підвищення вступного балу різко зменшить кількість паразитів та ухилянтів.
показати весь коментар
29.08.2024 09:46 Відповісти
Серйозно ? Від підвищеного балу кудись зникне вся ВР, просрочка і вся його банда ?)
показати весь коментар
29.08.2024 11:00 Відповісти
Так, але років за 20.
показати весь коментар
29.08.2024 16:41 Відповісти
А что это вообще за хрень - аспирантура - современных условиях??
Когда-то её смысл был в том, чтобы талантливый молодой из провинции мог приехать в научный центр и стать учеником учёного светила. Жил он в аспирантской общаге, в дополнение к стипендии его обычно брали в отдел на пол-ставки.
А сейчас?
Все общаги давно приватизировали, в отделах на 100% з/п и штатным сотрудникам не хватает. ГДЕ и НА ЧТО талантливый молодой из провинции будет жить в Киеве?
Вся система давно потеряла свой научный смысл и её нужно просто ОТМЕНИТЬ.
Устроился на работу в институт? Вот и ваяй дисер без всяких аспирантур!
показати весь коментар
29.08.2024 09:54 Відповісти
Магістратури, аспірантури, докторантури вже 30 років як віджили своє. Це, свого роду така приманочка, щоб можна було за що грошенят у вишах чи науково-дослідних інститутах керівництву увірвати. Та й де ті науково-дослідні інститути?! Злидні, обдерті стіни, побиті вікна, потріскані труби опалення і каналізації, борги за 50 років за комуналку і за 5 років по зарплаті.
Туди хібащо якийсь потеряний або нікчема піде, так би мовити - молоде "дарування. Всі нормальні в бізнесі, в ЗСУ, за кордонами. А в освіті та науці ті, що ніде не знадобились! Тому є конкретний суспільний запит: на період війни всі ці магістратури, аспірантури, докторантури, адьюнтури, інтернатури просто зарити! Не буде зваби ухилятись від виконання святого обов'язку перед Україною. Та й дурнів з дипломами красивими поеменшає. Від того Україна лише здобуде!
показати весь коментар
29.08.2024 11:29 Відповісти
Вступ до аспірантури гарантує відстрочку від мобілізації протягом навчання в аспірантурі. Тому мета "аспіранта" не вклад в науку і захист дисертації, а сама відсточка. Якщо ж людина розумна і здатна здати тести, екзамени і має високий бал (в додатку до диплома) то хай "шлангує" з користю для себе і обраної спеціальності. Запевняю, таких здібних та працьовитих "шлангів" будуть одиниці і саме вони в майбутньому будуть вчити студентів...