3250 відвідувачів онлайн
4 021 20

Світ перебуває на порозі "третьої ядерної ери", - глава Генштабу Великої Британії Радакін

радакін

Світ вступає в нову ядерну епоху з розповсюдженням зброї і майже повним розпадом системи правил контролю за її застосуванням.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Sky News та Європейську правду, про це заявив очільник Штабу оборони Великої Британії адмірал Ентоні Радакін.

Він звинуватив Росію в "диких погрозах тактичного застосування ядерної зброї", а також у проведенні "широкомасштабних ядерних навчань і імітації атак проти країн НАТО". Радакін також звернув увагу на нарощування ядерного потенціалу Китаю, ядерні амбіції Ірану і програму балістичних ракет Північної Кореї та її "нестабільну поведінку".

Начальник Генштабу Британії акцентував, що Пхеньян становить "регіональну і дедалі більше – глобальну загрозу".

Радакін також сказав, що його робота полягає в тому, щоб "зміцнити рішучість нації" перед обличчям зростаючих ризиків для безпеки.

"Перспективи є більш суперечливими, більш неоднозначними і більш небезпечними, ніж ми знали за свою кар'єру. Ніде це не є більш очевидним, ніж в ядерній сфері", - заявив він.

За його словами, перша ядерна ера була під час холодної війни, визначена двома протиборчими блоками, які керувалися ризиком неконтрольованої ескалації і логікою стримування.

Друга ядерна, сказав він, епоха характеризувалася глобальними зусиллями з роззброєння та контррозповсюдження.

"Але ми стоїмо на порозі третьої ядерної епохи, яка є набагато складнішою. Вона визначається численними і паралельними дилемами, розповсюдженням ядерних і підривних технологій і майже повною відсутністю архітектури безпеки, яка існувала раніше", – зазначив він.

За його словами, саме тому ядерні підводні човни Великої Британії, які постійно перебувають у морі, є такими життєво важливими.

"Ядерні сили стримування Великої Британії – це та частина нашого арсеналу, про яку Росія знає найбільше і яка має більший вплив на Путіна, ніж будь-що інше", – наголосив він.

Водночас, як передає видання, Радакін обережно підкреслив, що він не вважає, що Велика Британія перебуває на межі війни.

"Існує лише віддалена ймовірність значного прямого нападу або вторгнення Росії у Сполучене Королівство. Те саме стосується й усього НАТО. Росія знає, що відповідь буде значною – чи то із застосуванням конвенційної зброї, чи то ядерної. Стратегія стримування НАТО продовжує працювати. Але вона має залишатися сильною та бути посиленою проти більш небезпечної Росії", – підсумував він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Сирський та командувач ЗС Великої Британії Радакін обговорили розвиток військової співпраці

Топ коментарі
+14
Авжеж, *уйло своїми діями розбудив ''ядерного монстра''. А бездіяльність сша та європи в протистоянні *уйлу спонукає інші країни будь-якими методами заволодіти ядерною зброєю-бо це чи не єдиний спосіб уникнути нападу *уйлів різного розливу.
показати весь коментар
05.12.2024 12:35 Відповісти
+10
2008 році , а не 2022 коли на Грузію напали.
показати весь коментар
05.12.2024 12:43 Відповісти
+7
А всього треба було адекватно відреагувати в 22 році на понти паРаші, залякати *****, не допустити війни в Європі... Сцикунство і соплежуйство НАТО та Заходу і зламало усю всесвітню систему безпеки. А тепер - всьо, поїзд поїхав. Будуйте нову - з такими тварюками, як Китай, Індія, і *****, раз дозволили їм перемогти.
показати весь коментар
05.12.2024 12:37 Відповісти

Завантаження...