6570 відвідувачів онлайн
7 446 58

За негативним сценарієм, війна триватиме до 2026 року, - МВФ

МВФ оновив прогноз для України

МВФ оновив негативний сценарій для України: війна триватиме до середини 2026 року.

Про це  повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на звіт МВФ.

Передбачається, що криза почнеться в першому кварталі 2025 року, вплине на економічні настрої, прискорить повернення мігрантів і призведе до серйозних пошкоджень енергетичної інфраструктури, викликаючи відключення електроенергії.

Негативний сценарій програми продовжує передбачати більш тривалу та інтенсивну війну. У МВФ оновили негативний сценарій, зберігши припущення, що війна триватиме до середини 2026 року, хоча тепер шок для економіки очікується в першому кварталі 2025 року.

У результаті реальне зростання ВВП буде слабшим, аніж у базовому сценарії, тобто -2,5% у 2025 році (порівняно з 2,5-3,5% у базовому сценарії).

Загальний дефіцит зовнішнього фінансування за негативним сценарієм становить 177,2 млрд. доларів США порівняно з 148 млрд. доларів США за базового сценарію.

Прогнози основних макроекономічних змінних за цим сценарієм є значно гіршими, ніж за базовим, але мало змінюються порівняно з П'ятим переглядом і передбачають: скорочення реального ВВП з подальшим повільним відновленням і вищу та стійкішу інфляцію; погіршення балансу поточного рахунку без урахування грантів, коли міжнародні резерви залишатимуться нижчими за 100% за критерієм ARA до 2027 року; та загальний дефіцит без урахування грантів, який залишатиметься вищим за 20% до 2026 року.

Загалом, як базовий, так і негативний сценарії, як і раніше, схильні до винятково високої невизначеності, зокрема щодо траєкторії війни та її наслідків для післявоєнного відновлення:

Війна може посилитися або тривати довше, що негативно позначиться на економічних показниках і реалізації політики та створить ризики для середньострокових перспектив. Подальші атаки на енергетичну інфраструктуру, що посилюються суворою зимою, і несприятлива демографічна ситуація являють собою особливий ризик на цьому фронті

- йдеться у звіті.

Зазначається, що міжнародна підтримка може виявитися недовговічною. Сценарії програми припускають, що Україна продовжуватиме отримувати значну фінансову та безпекову допомогу в майбутньому. Якщо бажання партнерів України продовжувати підтримку почне слабшати, то або Україна зіткнеться з тиском, викликаним різкими змінами в політиці або неоптимальними заходами у відповідь, спрямованими на ліквідацію виниклого дефіциту фінансування, або траєкторія самої війни може погіршитися.

Більш раннє закінчення війни, як вважають у МВФ, може спричинити широкий спектр наслідків. Потенційне мирне врегулювання може, з одного боку, призвести до позитивного сценарію, зумовленого наявною міжнародною підтримкою та прискоренням реформ, сильнішим відновленням економіки та середньостроковим потенціалом, який може бути зумовлений швидшим поверненням міграції та потоків приватних інвестицій, закріплених вступом до ЄС. З іншого боку, попри більш раннє закінчення війни, безпекова ситуація може не стабілізуватися в найкоротші терміни, або ж остаточні збитки від війни можуть виявитися навіть більш значними, ніж передбачається наразі. У цьому разі існують ризики несприятливих економічних і соціальних наслідків, включно зі зниженням приватних інвестицій, зростанням міграції та ослабленням темпів реформ, що призведе до сповільнення або неповного післявоєнного відновлення.

Нагадаємо, Україна отримає транш МВФ на суму $1,1 млрд. Кошти будуть спрямовані на фінансування важливих видатків бюджету.

Топ коментарі
+25
Криза прискорить повернення мігрантів? Дякую, я ще такого анекдоту не чув ...
показати весь коментар
22.12.2024 11:19 Відповісти
+18
рюскіе-це коллектівне *****...народ-п@дорас.
показати весь коментар
22.12.2024 11:29 Відповісти
+10
За негативним сценарієм, війна буде просто тривати
показати весь коментар
22.12.2024 11:19 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Криза прискорить повернення мігрантів? Дякую, я ще такого анекдоту не чув ...
показати весь коментар
22.12.2024 11:19 Відповісти
Ахахаха, і не кажіть. Ви дивіться які мерзенні тварбкі, *****. Оййй мразота **********. Мдаааа....
показати весь коментар
22.12.2024 11:30 Відповісти
За негативним сценарієм, війна буде просто тривати
показати весь коментар
22.12.2024 11:19 Відповісти
Це дуже позитивний сцинарій,на мою суб'єктивну думку ця війна буде тривати поки живий ***** а це може буте ще років 10 як мінімум
показати весь коментар
22.12.2024 11:23 Відповісти
рюскіе-це коллектівне *****...народ-п@дорас.
показати весь коментар
22.12.2024 11:29 Відповісти
Nazhal virus - RUSKI , parazhaiet vse narodnosti takzhe kak liubaia zaraza , paetamu perspektivi mrazhnie ...
показати весь коментар
22.12.2024 11:53 Відповісти
Кацапські ритуали. https://ehorussia.com/new/node/31993
показати весь коментар
22.12.2024 12:12 Відповісти
Ну да этож логично сейчас в пехоту с ПВО и мед частей переводят и сотни тысяч сзч. Но у нас явно в Закарпатье армия припасена резервная о которой никто не знает. Не говоря о том что в раше теже самые проблемы и цена контракта не от хорошей жизни в 5 раз выросла за этот год а мобилизацию фюррер очень не хочет проводить одного раза ему хватило понять что это бред и лучше покупать ванек чтоб всеобщего кипиша не было. Перемирие будет не потому что Трамп этого хочет а потому что американцы трезво оценивают наши дальнейшие шансы на изматывание путина и что появилась не иллюзорная вероятность что мы рухнем раньше и уже скоро
показати весь коментар
22.12.2024 11:37 Відповісти
Это не говоря о том что Трамп тут американцам заливает что байден херову тучу денег отдал Украине и тут такой а давайте я тоже буду годами спонсировать Украину
показати весь коментар
22.12.2024 11:40 Відповісти
Якби американці хтіли повалити (без жодного пострілу) кацапстан, то зробили б це економічно ще за часів Буша та лауреата Нобелівської премії миру 2009-го року обамки, починаючи з агресії кремля проти Сакартвело у 2008-му. Але вони постійно ведуть підкилимні ігри з московитами, то ж й довели ситуацію у світі до повномасштабної війни.
показати весь коментар
22.12.2024 12:20 Відповісти
А с кндр и Ираном они тоже имеют какие-то договоренности которые под санкциями уже десятилетия. Не так просто кого-то задавить экономически если б было по другому уже все противники сша уже давно б перестали существовать
показати весь коментар
22.12.2024 12:48 Відповісти
Спочатку відслідкуйте реакцію Штатів на дії кремля, скажімо, з 2008-го, а краще з 2006-го року, а потім вже робіть висновки. Додам ше. Донедавна в Брюселі у НАТО від московитів був свій спецпредставник (може помиляюся, зараз вже його немає) мав свій офіс; ніколи не чули, чи забули вже? А чому у владних та силових структурах відсотків з десяток кремлівських агентів (хоча б майкла флінна згадайте) і вони про це знають, але не реагують? Отож.
показати весь коментар
22.12.2024 18:48 Відповісти
***** пишеться з маленької
показати весь коментар
22.12.2024 11:38 Відповісти
По перше, не одне пуйло московією керує, а по друге, війна триватиме доти, доки діють санкції та продається кацапська нафта та газ. Вже й так коштів не вистачає, аби платити "заробітчанам" в Україні за їхню "роботу". Здається, вже десь там почали вводити соціальні продовольчі картки, не сьогодні-завтра почнуть заморожувати вклади "насєлєнія фєдєрациі".
На якийсь більш-менш позитивний сценарій розвитку подій нам сподіватися лише за умов, коли кацапія лусне економічно (або ж політично) зсередини.
показати весь коментар
22.12.2024 11:54 Відповісти
Сперечатись не буду, щодо того хто лусне економічно, але для думаючих людей напишу:
річний бюджет м. москва - 5.1 трлн. рублів, це 49.5 млрд. долл.
річні доходи бюджета усієї України - 1.7 трлн. грн., це 41,5 млрд. долл
показати весь коментар
22.12.2024 12:08 Відповісти
Поцікавтеся, з чого саме складається "бюджет москви", і яким він стане коли припиниться мародерство сотні років перебуваючих в кацапській окупації територій. Сама по собі москва - "чорна діра" та помийна яма.
показати весь коментар
22.12.2024 13:28 Відповісти
Без разницы из чего именно состоит бюджет москвы, человек вообще не о москве написал, а о том что наши бюджеты не сопоставимы.
показати весь коментар
22.12.2024 14:01 Відповісти
Згоден. А я написав про те, що без поневолених народів та захоплених чужих ресурсів московія - чорна діра.
показати весь коментар
22.12.2024 17:30 Відповісти
Нажаль анi ми, анi планета не робить щоб це було не так.

Украiну просто вiддають, оскiльки щоб не казали на камеру, а у звiтах досi вважають ii часткою СРСР, проте хочуть щоб РФiя дещо обломала зуби в процесi, щоб потiм не дуже рипалась.

Була б воля - перетворили б РФ на Зiмбабве, але маемо що маемо.
показати весь коментар
22.12.2024 17:46 Відповісти
А пітер з бюджетом 12.7 млрд. долл, а уся московська область (без міста) з бюджетом 10млрд. долл, а краснодарський край з бюджетом 5 млрд. долл., це теж чорні діри?
показати весь коментар
22.12.2024 14:04 Відповісти
Я на 100% (ну может 99%) уверен что война будет длиться пока в Кремле сидит Путин.
показати весь коментар
22.12.2024 18:50 Відповісти
Нічого - скоро Трамп підключиться - він покаже хто в домі хозяін! - може
показати весь коментар
22.12.2024 11:30 Відповісти
За негативним сценарієм, війна не закінчиться між Україною і рашкою....
показати весь коментар
22.12.2024 11:34 Відповісти
За негативним сценарієм, якщо все піде далі так як зараз, то в нас почнуть не ротами ходити в СЗЧ, а полками і бригадами. Тоді взагалі настане катастрофа після якої точно буде капітуляція на умовах окупантів. У 2023р. були кращі умови ніж зараз, далі ситуація буде тільки погіршуватись.
показати весь коментар
22.12.2024 11:42 Відповісти
Шо б було на фронті усе гаразд, тре "ходити' не в СЗЧ, а на Банкову та Грушевського та вимітати усе те зрадницьке лайно. Якшо зара #неначасі, то, боюся, на часі ніколи вже не настане. Кому ше не зрозуміло, що зі зрадниками та запроданцями у чинній владі ніякої перемоги не буде?
показати весь коментар
22.12.2024 12:01 Відповісти
Люди ходять в СЗЧ, бо немає чим воювати, немає техніки, немає зброї, немає вдосталь дронів ,снарядів, РЕБ і ракет, щоб підтримувати нашу піхоту. Люди кажуть, що пам'ятали часи, коли їм їжу, воду, ********** привозили на хамві. Зараз навіть пораненому потрібно самому виходити до евакуації через засилля дронів. Я не кажу, що у всіх бригадах так, є бойові і пріоритетні бригади, яких намагаються першочергово задовольнити в потребах, але в переважній частині військ все кепсько.
Бутусов якось обмовився про жах в деяких бригадах, згадавши 150-ту, я сам нарив, що зміг - про неї нічого не кажуть по телемарафонам, у звітах МОУ, але виявляється, що бригаду створювали аж з жовтня 2023 року, за стандартами НАТО і бла-бла-бла, нашкребли радянських танків і БМП і без необхідної кількості дронів та влітку почали застосовувати бригаду у боях і за два місяця вересень жовтень під Торецьком бригада втратила бойову здатність.
Якщо і далі так буде - по 8 місяців збирати бригади і за 2 місяці їх бездарно сточувати в посадках то краще взагалі зараз закінчувати війну переговорами.
показати весь коментар
22.12.2024 12:26 Відповісти
показати весь коментар
22.12.2024 12:52 Відповісти
Ця війна почалася 1169-го року, коли русскій князь Андрєй Боголюбскій, "с раскосыми и жадными глазами", напав на Київ. І відтоді русня не давала українцям спокою. Це глобальна війна двох світоглядів і менталітетів. Європейського і азійського.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/8/81/Andrjej_Boholjubsski.jpg
показати весь коментар
22.12.2024 12:20 Відповісти
Ні, за епохи палеоліту, коли абізяни Укр та Рус не поділили дохлого мамонта і одне одному палку в дупу штиркнули. 50000 років, не менше.
показати весь коментар
22.12.2024 12:38 Відповісти
Ви, як очевидець, готові повторити свої свідчення під присягою, в суді?
показати весь коментар
22.12.2024 13:32 Відповісти
Рюзкє, ти проколовся...
показати весь коментар
22.12.2024 19:21 Відповісти
Патріотун-ізторик, ти порвався.
показати весь коментар
22.12.2024 22:49 Відповісти
Ні один рускій не знає, що Ореста - це жіноче ім'я.
показати весь коментар
23.12.2024 06:47 Відповісти
Так ти трансексуал? Буду знати!
показати весь коментар
23.12.2024 12:50 Відповісти
Рускій, слово "транссексуал" пишеться з двома "с".
показати весь коментар
23.12.2024 16:32 Відповісти
Та хоч трансформер, тупа вівця.
показати весь коментар
23.12.2024 16:37 Відповісти
- Русіш культуріш?
- А *****?!
показати весь коментар
23.12.2024 16:43 Відповісти
Довго ти ще огризатись збираєшся, потужна укро-історикиня-трансгендерша?
показати весь коментар
23.12.2024 20:03 Відповісти
"Кокошнік - це такий ґаджет, щоб воші не падали в щі". Отож…
показати весь коментар
23.12.2024 21:18 Відповісти
Це МВФ розпорядження дає?
показати весь коментар
22.12.2024 11:53 Відповісти
Можна ще в арестовича прогноз спитати. Достовірність буде така сама💩
показати весь коментар
22.12.2024 11:55 Відповісти
Пішли в дубу, гадальщики пальцем в небо
показати весь коментар
22.12.2024 11:57 Відповісти
Придурки
показати весь коментар
22.12.2024 12:04 Відповісти
Пишіть вже до 2030, чого там вже соромитися.
показати весь коментар
22.12.2024 12:05 Відповісти
А хто сценарист?
показати весь коментар
22.12.2024 12:12 Відповісти
показати весь коментар
22.12.2024 12:30 Відповісти
Ромка з Третього Рома.
показати весь коментар
22.12.2024 13:20 Відповісти
А це не той самий собака, що знімався у головній ролі в мультфільмі "Жив-був Пес"?
показати весь коментар
22.12.2024 13:35 Відповісти
А за позитивним сценарієм - до 2036р.
показати весь коментар
22.12.2024 12:21 Відповісти
Если все вы, вместе взятые, не в состоянии остановить одного параноика, то хрен вам цена в базарный день!
показати весь коментар
22.12.2024 12:23 Відповісти
ускорит возвращение мигрантов... Ахах) в оригинале доклада (можно скачать на сайте МВФ) - ускорение миграции, а не возвращение... Ну то такое.
показати весь коментар
22.12.2024 12:26 Відповісти
Та пофіг, хоч десять років будемо воювати, мі за ценою не постоім.
показати весь коментар
22.12.2024 12:40 Відповісти
Я писал не про то сколько воевать, а про то, что даже в прогнозе целенаправленно врут при переводе. А про войну:
Вы будете воевать? У меня много знакомых на фронте с 2014 и энтузиазма у них поменьше, чем у вас.
Так что шутка ваша так себе, воняет старым диваном.
показати весь коментар
22.12.2024 14:50 Відповісти
а що, в 2026 році вони перестануть хотіти вбити усіх українцав?
показати весь коментар
22.12.2024 12:50 Відповісти
А в прогнозі нема нічого про погіршення чогось в рашці,наприклад?((Може там щось погіршиться,чи МВФ вірить *****,що всьо у ніх растьот?(((((
показати весь коментар
22.12.2024 13:17 Відповісти
А в 2027 сразу кава в ялте?? Или чуть папазже.. ?
показати весь коментар
22.12.2024 13:36 Відповісти
Поздно. Слишком поздно. Вас ждет не русский мир, а Буча, подвалы, пытки и смерть. Вы все для московитов хохлы проклятые. Вот такую ​​вам свинью подложили тt 73%, кому есть разница.

Президент Зеленский - приговор Украине.
показати весь коментар
22.12.2024 21:53 Відповісти
В МВФ сидять одні оптимісти. Війна триватиме до нашої Перемоги, а це дуже довгий шлях, з такими таких "керманичами".
показати весь коментар
23.12.2024 08:46 Відповісти