3640 відвідувачів онлайн
13 028 79

Росіяни масово пішли на використання оптоволоконних дронів. Це величезна проблема для ЗСУ, - Буданов

Буданов: Росія у війні масово використовує оптоволокні FPV-дрони

Україна все ще перемагає Росію у війні дронів, однак зараз використання ворогом оптоволоконних FPV-дронів створює величезну проблему для українських військ. 

Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в ефірі телемарафону, інформує Цензор.НЕТ.

У війні дронів ми перемагаємо. Але росіяни масово пішли на використання оптоволоконних дронів. Це величезна для нас проблема, тому що засобами РЕБ їх зупинити неможливо, мається на увазі використання FPV-дронів. Це ноу-хау і тренд цього року", - розповів він.

За словами очільника ГУР, наступного року планується робота над тим, щоб знайти технологічне рішення для протидії величезній кількості таких безпілотників.

Топ коментарі
+35
Спочатку три місяці розповідаємо, що наявність таких дронів у паРашки - ІПСО, а потім починаємо розробляти свої аналоги та думати про протидію...
показати весь коментар
31.12.2024 16:30 Відповісти
+33
Ще у 22-му нашому МО пропонували цю технологію. Яйцекрадівці посміялись, а тепер он русню в паніці намагаємось наздогнати і придумати захист від цієї простої, але фантастично дієвої зброї.
показати весь коментар
31.12.2024 16:35 Відповісти
+29
Кацапи не тільки виготовляють оптоволоконні дрони, вони виготовили массу нових ракет, вдосконалюють КАБи..., а Боневтік Потужний навичвся виготовляти тілоьки одне - відоси і телемарафон(те, що вміє). Але цим ворога не перемогти. Обіцяв недавно про якісь "довгі Нептуни", хоча Нептун не його виріб, а він за майже 6 років свого обноосібного правління крім брехні і обіцянок нічого не створив і не створить. Був би хоч трішечки адекватний - пішов би геть, щоб інші витягнули країхну, але він не піде, йому влада дуже сподобалася.
показати весь коментар
31.12.2024 16:45 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
То добре що Україна переймає. Слава ЗЕ!
показати весь коментар
31.12.2024 16:28 Відповісти
Лідору Слава!
показати весь коментар
31.12.2024 17:05 Відповісти
Словімо його!
показати весь коментар
31.12.2024 17:17 Відповісти
Казати 3 рази чи 95 разів?...
показати весь коментар
31.12.2024 20:34 Відповісти
Спочатку три місяці розповідаємо, що наявність таких дронів у паРашки - ІПСО, а потім починаємо розробляти свої аналоги та думати про протидію...
показати весь коментар
31.12.2024 16:30 Відповісти
ти дебіл?!
показати весь коментар
31.12.2024 16:56 Відповісти
А ты?
показати весь коментар
31.12.2024 16:59 Відповісти
ця проблема існує тому що війна диспропорційна , у нас немає стільки дурного мʼяса , нам би ще одну Україну з іншого боку яка б ******* підарів , діло б пішло , років за 3 ми б їх зтерли в ноль
показати весь коментар
31.12.2024 16:31 Відповісти
За то в нас є придурки-м'ясники.
показати весь коментар
31.12.2024 19:32 Відповісти
Дрон із ножицями замість дробовика
показати весь коментар
31.12.2024 16:34 Відповісти
Ще у 22-му нашому МО пропонували цю технологію. Яйцекрадівці посміялись, а тепер он русню в паніці намагаємось наздогнати і придумати захист від цієї простої, але фантастично дієвої зброї.
показати весь коментар
31.12.2024 16:35 Відповісти
Добре, що хоч "весільні дрони" пішли в діло, бо тварюка рєзніков довго пручався.
показати весь коментар
31.12.2024 17:23 Відповісти
що там наздоганяти, бабіни волокна продаються на промі різної довжини, до 10км.
Наші волонтери теж такі виготовляють, але вони у рази дорожчі.
Смішно було диванним довбойобам які сміялись що волокно буде об дерева рватись.
показати весь коментар
31.12.2024 17:28 Відповісти
хенерали затупили, що поробиш, не вперше
показати весь коментар
31.12.2024 19:29 Відповісти
За словами очільника ГУР, наступного року планується робота над тим, щоб знайти технологічне рішення для протидії величезній кількості таких безпілотників. (((Це величезна проблема для ЗСУ, - Буданов -тут дві проблеми для України .Рашистські безпілотники і бездіяльність антиукраїнської влади вже зараз.
показати весь коментар
31.12.2024 16:37 Відповісти
👍🤝😠
показати весь коментар
31.12.2024 17:15 Відповісти
Україна все ще перемагає Росію у війні дронів Джерело: https://censor.net/ua/n3527914
- хто хоч раз був на нулі скаже , що це повна маячня !
показати весь коментар
31.12.2024 16:37 Відповісти
Цікаво як дрон розмотує 10 км такого дроту та як декілька дронів не рвуть це павутиння один одному.
показати весь коментар
31.12.2024 16:40 Відповісти
Оптоволокно дуже легке і міцне. ПТУРи на дротах літають з 60-х років минулого століття.
показати весь коментар
31.12.2024 16:42 Відповісти
ПТУРи потужні та летять практично прямолінійно. Але ж дрон виконує різноманітні зміни напрямків. Я не фахівець. Просто цікава технологія використання кабельного керування для маневреної техніки та ще й за кілометри від оператора. Щосб подібне в промислових підводних роботах але там в сотнях метрів відстань і безліч телеметрії на 360 градусів. Плюс кабельна лебідка на посту оператора або змотує кабель або намотує його у разі приближення апарата.
показати весь коментар
31.12.2024 16:51 Відповісти
Вони літають вже у величезній кількості, і це факт. РЕБ на них не діє від слова зовсім, і це теж факт.
показати весь коментар
31.12.2024 16:53 Відповісти
ніхто нічого не змотує - на дроні одноразова шпуля з оптоволокном
показати весь коментар
31.12.2024 16:57 Відповісти
Ясно. А як попереджуються розриви волокна при одночасному вильоті багатьох дронів та при їхніх маневрах у небі?
показати весь коментар
31.12.2024 16:59 Відповісти
їх немає настільки багато щоб один заплутався у волосні іншого
показати весь коментар
31.12.2024 17:05 Відповісти
Та вже нагуглив. Шпулька невеличка на 10 км та аккум і модуль. Ціна в районі 6-7 сотень зелених. Зрозумів, що ставиться практично на будь який дрон.
показати весь коментар
31.12.2024 17:17 Відповісти
ах вже нагуглив.
показати весь коментар
31.12.2024 17:32 Відповісти
1. В одному місці багато дронів (одного типу) не літає. Проблеми нема.
2. Оптоволоконні дрони це фактично ПТУРи які можуть облетіти заваду чи скоригувати траекторію. Ніяких фігур вищого пілотажу або складних маневрів вони не виконують.
показати весь коментар
31.12.2024 19:38 Відповісти
Катушка с волокном установлена на дроне и это обеспечивает постоянное натяжение и маневренность у оператора "концы".
показати весь коментар
31.12.2024 17:17 Відповісти
Тобто, вона вона самостійно намотується при розвороті дрона наприклад на 180?
показати весь коментар
31.12.2024 17:22 Відповісти
Волокно разматывается и находится в "провисе" и на земле. Вот при развороте на 180 возможен зацеп и даже обрыв.
показати весь коментар
31.12.2024 17:29 Відповісти
діду дрон несе на "борту" бабіну волокна яке по мірі руху розмотується та лягає на землю.
нагугли чи що як ця приблуда виглядає.
показати весь коментар
31.12.2024 17:31 Відповісти
5 км дрота (котушка з оптоволокном ) важать 1,250-1,400 кг
ціна 20 000 -25 000 грн
Дальність такого оружия - до 4-5 км
показати весь коментар
31.12.2024 17:26 Відповісти
Що цікаво, що сировина, з якої роблять "ниточки" для таких дронів, має вкрай низьку вартість. По-суті, це пісок.
показати весь коментар
31.12.2024 16:40 Відповісти
З цим оптоволокном те ж саме, що й з українськими ракетами.
показати весь коментар
31.12.2024 16:45 Відповісти
Кацапи не тільки виготовляють оптоволоконні дрони, вони виготовили массу нових ракет, вдосконалюють КАБи..., а Боневтік Потужний навичвся виготовляти тілоьки одне - відоси і телемарафон(те, що вміє). Але цим ворога не перемогти. Обіцяв недавно про якісь "довгі Нептуни", хоча Нептун не його виріб, а він за майже 6 років свого обноосібного правління крім брехні і обіцянок нічого не створив і не створить. Був би хоч трішечки адекватний - пішов би геть, щоб інші витягнули країхну, але він не піде, йому влада дуже сподобалася.
показати весь коментар
31.12.2024 16:45 Відповісти
І звісно , це все , ти написав сидячи в окопі ..?
показати весь коментар
31.12.2024 17:16 Відповісти
Ні, я це все написав зі свого будинку, куди приїхав на три дні. Пане чи пані NNN, не використовуйте такі патріотичні слова, як "окоп" і "фронт", бо ваш Боневтівк Потужний Херпіду показав і довів, що краще чотирижди відкосити, набрехати наріду 73% і в достатку сидіти в затишному і теплому бінкері, ходити регулярно в спортзал, оточити исебе дівчатками, які будуть зщігрівати і кавої і іншим теплом..., отримуючи від кожної обороткми мільярди.
показати весь коментар
31.12.2024 17:31 Відповісти
Хто ж б міг подумати-передбачити!!!!? ????
показати весь коментар
31.12.2024 16:49 Відповісти
Я так розумiю, що ваш комент це сарказм?
показати весь коментар
31.12.2024 17:18 Відповісти
Ні... просто в мене оху..... обурення закипіло і кришку зірвало
показати весь коментар
31.12.2024 21:30 Відповісти
Розумiю...🥺
показати весь коментар
01.01.2025 07:59 Відповісти
Треба виготовляти дрони-павуки, що відстрілюють сітки-павутиння. Мізки у народа для цього є, а бажання у влади немає!
показати весь коментар
31.12.2024 16:55 Відповісти
Я про сітку- рабицю говорив проти дронів,на енерго підстанції..з мене сміялись...
А рашисти взяли,і зробили навколо цистерн на базах....ну дурні рашисти
показати весь коментар
31.12.2024 17:00 Відповісти
У нас начебто вже з дробовиками дрони літають, але як з дрона той кабель помітити і прострелити ще те питання...
показати весь коментар
31.12.2024 19:44 Відповісти
Коли РЕБ не бере то збивати - шо ше можна видумати
показати весь коментар
31.12.2024 16:56 Відповісти
збивал стільки немає скільки їх летить
показати весь коментар
31.12.2024 16:58 Відповісти
Так любии дрон - опто чи не опто потрібно збивати чи садити - шо тут видумаєш
показати весь коментар
31.12.2024 17:05 Відповісти
іде мова про FPV - від них був дієвий захід - РЕБ
FPV ніхто нічим не збиває

одні барани кругом - зате мільйон порад
показати весь коментар
31.12.2024 17:08 Відповісти
Не смшно - такии самии дрон - тільки на оптоволокні - шо мішає иого збити з кулемета чи Гепарда
показати весь коментар
31.12.2024 17:12 Відповісти
а мені дуже смішно від таких порад
Ви бачили що таке FPV ???
показати весь коментар
31.12.2024 17:16 Відповісти
Це ж Стелс - шо він не помітнии
показати весь коментар
31.12.2024 17:19 Відповісти
та він не непомітній, а маленький і застосовується сотнями

гепард на нього не наведеться, кулеметників в засадах стільки немає
скільки їх літає

не клейте дурня, хіба Ви ні разу не бачили як наші FPV застосовують ?
показати весь коментар
31.12.2024 17:22 Відповісти
Для чого ця мова - тои самии дрон - тільки РЕБ не бере - поки нічого кращого - як збивати не придумали - то шо робити?
показати весь коментар
31.12.2024 17:33 Відповісти
добре - збивайте
показати весь коментар
31.12.2024 17:35 Відповісти
...він не клеїть..... Він демонструє....
показати весь коментар
31.12.2024 18:05 Відповісти
С Гепарда по комарам?
показати весь коментар
31.12.2024 17:22 Відповісти
аякжеж...Більше треба хвалитись своїми досягненнями.
.бо рашисти дурні,зовсім глухі і нічого не бачать.
Язик-до Києва доведе
показати весь коментар
31.12.2024 16:57 Відповісти
кацапи першими застосували цю технологію
показати весь коментар
31.12.2024 17:09 Відповісти
Но распи*дели наши, как и с кабами.
показати весь коментар
31.12.2024 17:25 Відповісти
А ти де був, телезірка срана?
показати весь коментар
31.12.2024 17:02 Відповісти
величезна проблема для війська - це твій ******* шеф...
показати весь коментар
31.12.2024 17:02 Відповісти
Може лазером яким різати ці дроти?
показати весь коментар
31.12.2024 17:20 Відповісти
Однозначно шо надо решать проблему с "хвоста".
показати весь коментар
31.12.2024 17:24 Відповісти
"хвост" на дроні (котушка з оптоволокном )
показати весь коментар
31.12.2024 17:28 Відповісти
Нет, это волокно, которое тянется хвостом за дроном.
показати весь коментар
31.12.2024 17:32 Відповісти
як??
показати весь коментар
01.01.2025 19:42 Відповісти
Думаю...пока
показати весь коментар
01.01.2025 20:51 Відповісти
в принципі так. хвалилися ж що в нас є лазер "тризуб" . от і настав час його перевірить і ціль підходяща
показати весь коментар
31.12.2024 18:47 Відповісти
Якщо з дробовика мілкою дроб'ю спробувати перебити, оптоволокно должноб взяти. Або дрон-ножиці придумать.
показати весь коментар
31.12.2024 17:34 Відповісти
Там мелкая ниточка, радиусом с пол миллиметра. Попасть дробью нереально. А вот придумать какие-нибудь летающие "бритвы-лопасти" и перерубать то оптоволокно, кажется чуть-ли неединственным решением.
показати весь коментар
31.12.2024 18:12 Відповісти
так, щось подібне до диска церкулярної пилки, металеве та гостре
показати весь коментар
31.12.2024 19:40 Відповісти
взагалі то чув про мисливські постріли (на малу пташку) де дріб зв'язана між собою риболовною лєскою. і стріляють нею в контейнерах що розкривається за 50 метрів, а не через 5-10 як зазвичай.
показати весь коментар
31.12.2024 18:46 Відповісти
в дротових дронах або шпуля стоїть на дроні, або стоять дві шпулі, на дроні та на землі, які змотуються/розмотуються в протифазі : якщо дрон п'ятиться назад, то дрот провисає і може заплутатися в деревах - от як змусити дрон п'ятитися ? це задача
показати весь коментар
31.12.2024 17:37 Відповісти
Всі негаразди в тому, що при владі шапіто, яке не здатне ні на що, крім красти, брехати і відосіки випускати
показати весь коментар
31.12.2024 18:15 Відповісти
на бабу ягу причепити гирьку на мотузці і тралити небо перед окопами як кацапи якорем рвали фінські кабеля. за один заход можна буде намотати ординських дронів оберемок. ну або заточити шмат рейки і різати ті оптоволоконні дроти. ось так . дешнво і сердито
а ще , бачив у ютубі, як канадійський дрон тягав довгу пилку вздовж електричних дротів і обпилював гілля
показати весь коментар
31.12.2024 18:42 Відповісти
Потрібні ''дрони-різаки'', які би різали оптоволокно.
Ну і дробовиків ніхто не відміняв.
показати весь коментар
31.12.2024 19:29 Відповісти
Значить, з'являться антидронові снайпери, що матимуть інформацію з радарів Гепардів
чи більш точних.
показати весь коментар
31.12.2024 19:57 Відповісти
Чтобы волокно треснуло, радиус изгиба должен быть порядка 25 мм...