9886 відвідувачів онлайн
2 607 28

Відсьогодні Україна стала учасницею Римського статуту МКС

Україна стала учасницею Римського статуту

Україна від 1 січня 2025 року стала 125-ю державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Таким чином Україна стала повноцінним членом МКС, зокрема, може брати участь у виборах, пропонувати поправки тощо.

У будівлі суду серед стягів держав-учасниць МКС встановили і синьо-жовтий український прапор.

"Україна офіційно стає 125-ю державою-учасницею Міжнародного кримінального суду 1 січня 2025 року. Це означає, що тепер вона є повноправною державою-учасницею цього міжнародного договору та має всі права й обов'язки, закріплені за державами-учасницями. Найважливішим серед них є право голосувати при затвердженні бюджету, ухваленні змін, поправок до Римського статуту, при виборі суддів, майбутнього прокурора та його заступників, що певною мірою допомагає формувати майбутнє міжнародного кримінального права", - сказав речник МКС Фаді ель-Абдалла.

За його словами, цілком можливо, щоб Україна як держава-учасниця висувала кандидатів.

"Далі це залежатиме від голосування Асамблеї. Для суддів МКС існують певні вимоги щодо досвіду, зокрема в міжнародному або у кримінальному праві. Необхідно бути кваліфікованим і для найвищих суддівських посад у рідній країні. Також кожні три роки відбуваються вибори шести суддів МКС. Тож ми, звичайно, сподіваємося, що Україна братиме участь у всіх можливих варіантах співпраці та підтримки Міжнародного кримінального суду, включно з висуванням кандидатів на посади суддів, а також сприятиме збільшенню кількості українських колег в МКС", - додав речник.

Бюджет МКС затверджує Асамблея - 125 держав, включно з Україною. Він становить близько 190 мільйонів євро.

"Кошторис заснований за такою ж формулою, як в ООН, тобто з огляду на розмір економіки та кількість населення країни. Ось чому, наприклад, Японія та Німеччина є одними з найбільших внескодавців до бюджету МКС. Зараз я не маю точних цифр стосовно того, яким має бути внесок України. Але він буде пропорційний розміру її економіки та чисельності населення", - підсумував речник МКС.

Топ коментарі
+7
сша стала, але досить швидко зрозуміла що право сили вагомійше за статути та ордери мкс,тому і відізвала свій підпис і не є членом мкс як доречі і московія
показати весь коментар
01.01.2025 11:35 Відповісти
+6
Нічого доброго у тому не має. Бо якщо кацап розстріляє українського полоненого, йому за це нічого не буде. А якщо навпаки, то притягнуть до відповідальності, бо дія статуту поширюється на Україну
показати весь коментар
01.01.2025 11:45 Відповісти
+6
Це недоумок із високого крісла в черговий раз вирішив пропаритися на " вступу України у щось там".
А реально- це вступив усіх військових у перегній. Тепер будь- яка проплачена тварюка у тій де Європі напише будь- яку заяву ( когда подразделєніє бригаді стрєляло по насєлєнному пункту Х, погіб такий- то) і все, той суд заводить справу і до суду починають тягати українських військових, арештовувати їх закордоном, саджати і давати росіянам телекартинку. Один Марків показав як це буває.
Отак недоумки, в черговий раз заради самопіару наражають країну на катастрофу.
показати весь коментар
01.01.2025 13:08 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Гордон и Зеленский на шашлыках,при чем тут МКС и Римский статут?
показати весь коментар
01.01.2025 11:08 Відповісти
І що Україні з того, можна подумати, що війна закінчиться, чи будуть покарані путін, чи ті хто дозволив йому напасти на Україну. Чергове ура, таке саме, як 101 раз ми наближаємось до вступу в НАТО
показати весь коментар
01.01.2025 11:09 Відповісти
Так! Ми будемо у Нато!, Наші танки зайдуть до Джанкоя. Так! - ***** ( нє путєн) Буде покараний! Так що будьте впевнені. До речі, з Днем Народження Степана Бандери вас,), Слава Україні!,
показати весь коментар
01.01.2025 11:21 Відповісти
а до Керчі?
показати весь коментар
01.01.2025 11:29 Відповісти
і до Керчі теж...
показати весь коментар
01.01.2025 13:01 Відповісти
Так а хто для тебе уйло, якщо це у тебе не путін?
показати весь коментар
01.01.2025 13:01 Відповісти
Це не до мене питання.
показати весь коментар
01.01.2025 13:40 Відповісти
Ти накалякав, а " питання не до тебе"?
Так путін- уйло, чи ні?
Як відповіси, тоті буде зрозуміло до кого " питання".
показати весь коментар
01.01.2025 13:48 Відповісти
"накалякав"??? ти блєть читати не вмієш??? я відповідав! , Olena Olena bf4ebb93 ",,чи будуть покарані путін,,,,,,,,,,,", і я, Ій!!! відповів , Так! - ***** ( нє путєн) Буде покараний!,,,, ---------- що за тормоза,(,
показати весь коментар
01.01.2025 13:56 Відповісти
Це той "суд", голова якого помічник терористів та антісеміт?
"Вєрной дарогой идьоте, дорогіє таваріщі" (c) террорист Ульянов-Ленин.
показати весь коментар
01.01.2025 11:16 Відповісти
На вашу думку всі правоохоронці, які переслідують злочинця єврейської національності, антисеміти чи тільки половина?
показати весь коментар
01.01.2025 18:27 Відповісти
Де ви бачили правоохоронців? Голова МУС - хабарник. Чи ви вважаєте, що корупція лише в Україні? Корупція всюди, де є чиновник.
показати весь коментар
01.01.2025 19:15 Відповісти
Тоді до чого антисемізм, якщо Нетаньяху чиновник і ви переконані, що корупціонер?
показати весь коментар
01.01.2025 21:30 Відповісти
да невже
показати весь коментар
01.01.2025 11:24 Відповісти
показати весь коментар
01.01.2025 13:08 Відповісти
Коломойський тютю в США?Чи Портнов?Може Дубінського? В справа про Лазаренка є і Юля?
показати весь коментар
01.01.2025 12:14 Відповісти
Пока реально у нас не заработают законы, а это когда их соблюдают практически все, подобные вступления даже смешные.
показати весь коментар
01.01.2025 12:24 Відповісти
Перш ніж замахуватись на якісь "міжнародні" організації(які і нахер кому потрібні) варто навести лад в своєму домі. Воно важливіше...
показати весь коментар
01.01.2025 13:04 Відповісти
І нахіба? Будемо ***** арештовувати? Так воно до нас і так не приїде. Зеля ще не догнав, але він стрельнув собі у ногу. Суди над військовими будуть шикарним піаром на президентських виборах. Коли б ті не відбулися.
показати весь коментар
01.01.2025 13:29 Відповісти
тепер будемо вітати аве Єрма?
А полонених КАЦАПІВ ще навчати іноземним мовам?
показати весь коментар
01.01.2025 13:35 Відповісти
Теперь, все кто нарушает права граждан Украины, пусть думают,- "Смогу ли я выехать, когда ни будь, за границы Украины"!
показати весь коментар
01.01.2025 13:43 Відповісти