АОЗ про контракт на старі протитанкові міни: Жодних коштів не сплачено, закупівля після проведення випробувань

У Агенції оборонних закупівель прокоментували кантракт на закупівлю партії протитанкових мін, які згідно даних ЗМІ були вироблені в середині минулого століття.
Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу АОЗ.
Як пояснюють в АОЗ, контракт на протитанкові міни, що набув розголосу в медіа, був укладений без фінансових зобов`язань. Жодних коштів за ці міни сплачено не було. І згідно з умовами контракту, це відбудеться лише за умов успішного проходження технічної інспекції всіх виробів, включно з полігонними випробуваннями.
Зазначається, що укладення цього контракту є стратегічним для забезпечення потреб ЗСУ, тому що:
- Існує дуже велика потреба у протитанкових мінах по всій лінії фронту
- Виробництво протитанкових мін, хоч і повністю законтрактоване Агенцією, але не здатне її задовольнити
- Водночас склади боєприпасів у країнах НАТО залишаються чи не єдиним джерелом, звідки можна швидко отримати необхідну кількість мін
- Протитанкові міни, які були згадані в пресі, знаходяться на оборонному складі країни НАТО, стоять на озброєнні та щорічно проходять регламентні перевірки
- Укладений контракт дав змогу Агенції працювати з цими складами, адже постачальник отримав право власності на цей товар і забезпечив проведення технічної інспекції
- Це також відкрило для Агенції можливість контрактувати й іншу номенклатуру, яка знаходиться на цих складах.
В АОЗ наголошують, що згаданий у медіа рік виробництва мін 1941+ не є середнім показником у цій партії мін відповідно до контракту, а лише нижчою межею. І знову ж таки, Агенція буде контрактувати лише ті міни, які успішно пройшли випробування. Крім того, остаточна ціна контракту може бути переглянута в сторону зменшення після проведення інспекції та випробувань товару.
"У підсумку, у випадку успішного проведення повторної інспекції та випробувань, за умов сплати 10% авансу цей контракт дозволить у лічені тижні гарантовано забезпечити потреби ЗСУ в протитанкових мінах. Адже йдеться про можливість поставити обсяги, що у 2-3 рази перевищують актуальні спроможності виробництва", - пояснили в Агенції оборонних закупівель.
Нагадуємо, раніше директор Defense Express Сергій Згурець повідомив, що АОЗ закуповує на суму понад 200 млн євро американські протитанкові міни виготовлені 80 років тому.
Питання не в тому: "з ранку стільці - у вечері гроші".
А питання у ЦІНІ!!!
Такі старовинні міни, зазвичай, коштують у кілька разів МЕНШЕ, чим нові.
А нам їх взагалі повинні віддавати май же безкоштовно.
А ви їх купуєте через фірму-прокладку по явно ЗАВИЩЕНІЙ ЦІНІ!