9377 відвідувачів онлайн
7 584 22

Росіяни катували 73-річного американця Хаббарда, який потрапив у полон в Ізюмі у 2022 році, - NYT

Російські окупанти катували 73-річного громадянина США Стівена Джеймса Хаббарда, який потрапив у полон в Ізюмі на Харківщині у квітні 2022 року.

Про це йдеться в матеріалі The New York Times, інформує Цензор.НЕТ.

Десятиліття тому Стівен Хаббард залишив США, жив у Японії, на Кіпрі та згодом в Україні, де оселився в Ізюмі. У квітні 2022 року він потрапив до полону в Ізюмі. Росіяни звинуватили його у найманстві. 

Росіяни жорстко катували американця Хаббарда в полоні
Стівен Хаббард

Українські військові, які перебували у полоні разом із Хаббардом, розповіли виданню, що американець переживав ті ж тортури, що й вони: його били, змушували стояти цілими днями, нацьковували собак тощо. За їхніми словами, Хаббард помре, якщо його не визволити.

Український офіцер-спецпризначенець з позивним Хакер зустрівся із  Хаббардом у в'язниці міста Старий Оскол Бєлгородської області. Після допиту, який за словами воїна більше нагадував тортури, його відвели в камеру з літнім американцем, який дав йому води та помолився за нього.

"Хакер" знову зустрів Хаббарда приблизно за місяць у в'язниці в місті Новозибков (Брянська область), де їх утримували в сусідніх камерах.

За словами "Хакера", у Хаббарда були проблеми з нирками, шлунком і прямою кишкою. Він стікав кров'ю. Російські охоронці били його і змушували вчити російські слова, російських поетів, російський гімн.

"Солдати, охоронці та спецназ дивилися на нього як на заклятого ворога. Тому що Стівен - американець", - каже "Хакер".

У 2023 році Хаббарда перевели до в'язниці в Пакіно (Володимирська область). Там він був у камері разом із Ігорем Шишком, українським військовим, якого вдалося визволити з полону, та ще 13 полоненими.

У Пакіно полонених допитували, часто катували, били струмом, та обпікали. Обід в колонії часто був окропом з кількома листками капусти, на вечерю полоненим давали змішані докупи об’їдки російських в'язнів.

Згодом росіяни виявили у полонених коросту, тоді їх роздягли та кинули в холодний підвал, де 1,5 місяці змушували ходити голими в одних капцях. За словами Шишка, лікар йому сказав: "Коростяний кліщ не може розмножуватися на морозі, він загине разом з вами".

Хаббард, заявив воїн, завжди закликав їх не втрачати надії та триматися.

Одного разу Хаббард сказав, що думає, що його шукає його сестра.

Сестра американця Фокс також розповіла журналістам, що бачила відео, ненадовго опубліковане у соцмережі X, на якому було зафіксовано, як охоронці б’ють його капцем.

У середині травня 2024 року Хаббард зник із Пакіно та згодом з'явився на суді в Москві. На одному зі слухань він визнав себе винним у найманстві.

У жовтні 2024 року суд Москви визнав його винним і засудив до 6 років і 10 місяців колонії.

Росіяни жорстко катували американця Хаббарда в полоні
Стівен Хаббард на суді в Москві
Топ коментарі
+41
Маску пофіг,Трампу до дупи
показати весь коментар
10.02.2025 15:07
+15
Кацапам все можна, тому що в них є ЯЗ. Така логіка західного світу.
показати весь коментар
10.02.2025 15:11
+11
Кацапи- нелюди.
показати весь коментар
10.02.2025 15:44
Коментувати
Сортувати:
Маску пофіг,Трампу до дупи
показати весь коментар
10.02.2025 15:07 Відповісти
показати весь коментар
10.02.2025 15:11 Відповісти
ну, це ж не в аеропорту сцапати з грамом травки якусь баскетболістку.
показати весь коментар
10.02.2025 15:12 Відповісти
Кацапам все можна, тому що в них є ЯЗ. Така логіка західного світу.
показати весь коментар
10.02.2025 15:11 Відповісти
Це також правда.Тому називають психопата з кремля політиком.
показати весь коментар
10.02.2025 15:34 Відповісти
який жах..., якби ж то він був ізраїльтянином...
показати весь коментар
10.02.2025 15:12 Відповісти
Трампону, як на це?
показати весь коментар
10.02.2025 15:13 Відповісти
Все просто - якщо у тебе є ЯЗ ти можеш робити все і тобі за це нічого не буде - максимум санкції. Якщо ЯЗ нема - тебе знищать в пух і прах. Приклад Ірак і Іран - наглядний, один атакували, а з іншим домовляються
показати весь коментар
10.02.2025 15:15 Відповісти
Приклад Ірак і Іран - наглядний, один атакували, а з іншим домовляються

++++
Самый лучший пример. Тут даже не выстрел себе в ногу. Это лбом о бетонный блок. И это, прошу заметить, страна гегемон. Америка как была деревенщиной, страной пастухов и конокрадов, так и осталась сборищем распухших от бабла раднеков. Пока они за спиной Англии проскальзывали. А потом их слон пошел в посудную лавку.
Веками грызлись Ирак и Иран. Оба рвали друг друга. Следили чтобы противник не вырвался вперед.
Селюки пришли зачмырили Ирак, Ирану руки развязали, убрали врага. И шо? Пытаться договариваться с мощным, сильным Ираном.
Кстати Китай кто растил? Сперва кормить Китай против СССР, потом подкармливать Россию против Китая. Итог мы видим.
Сейчас Трамп лезет в новые блудни
показати весь коментар
10.02.2025 15:38 Відповісти
Хіба це не доказ оголошення війни рашистами американському народу? Хоча, треба погодитись, що для магашистів це не аргумент.
показати весь коментар
10.02.2025 15:17 Відповісти
А чому ж бідон його не обміняв??? Якесь афроамериканське опудало в тату двометрове на бута обміняв? То чому цього дідуся не зміг?
показати весь коментар
10.02.2025 15:25 Відповісти
тому що ПРО НЬОГО РОЗПОВІЛИ звільненім З ПОЛОНУ воїни ЗСУ - а кидали його з міста в місто ти сам бідон
показати весь коментар
10.02.2025 17:22 Відповісти
На, читай, опудало

https://www.nytimes.com/2025/02/09/world/europe/american-teacher-ukraine-russia-prison.html
показати весь коментар
10.02.2025 17:50 Відповісти
Після випадку в Північній Кореї, з американським студентом, я зрозумів, що
американці впали нижче плінтусу, і це падіння лише набирає обертів.....
показати весь коментар
10.02.2025 15:30 Відповісти
А кацапи дивуються чому їх всі ненавидять, чому русофобія котиться світом ? Що б ви істоти кончені в муках здохли , разом з вашими ********** ! Американця потрібно негайно рятувати , тре донести цю інформацію до всіх притомних західних країн .
показати весь коментар
10.02.2025 15:40 Відповісти
Кацапи- нелюди.
показати весь коментар
10.02.2025 15:44 Відповісти
Тим часом Трамп розповідає американцям, як він добре розуміе свого друга тупіна
показати весь коментар
10.02.2025 15:46 Відповісти
Найбільш огидна в світі так звана держава це фашиська росія ,дикий шовінізм ,несприйняття інших народів ,ця варварська орда ментально живе десь в середньовіччі ,будь ти проклята навіки імперія зла.
показати весь коментар
10.02.2025 16:02 Відповісти
рашисти - зло..
показати весь коментар
10.02.2025 16:27 Відповісти
Трамп - я люблю росіян вони прекрасні люди !!!
показати весь коментар
10.02.2025 17:17 Відповісти
якщо дослівно-"Я не хочу нанести вред россии. Я люблю русский народ и всегда имел очень хорошие отношения с путиным."