10223 відвідувача онлайн

ЄС вивчає способи допомогти Україні замінити Starlink, - Politico

У ЄС хочуть допомогти Україні замінити Starlink

Єврокомісія з'ясовує, як можна допомогти Україні у забезпеченні супутникового зв'язку. Це відбувається на тлі повідомлень про можливе припинення Ілоном Маском доступу України до Starlink.

Про це пише Politico, передає Цензор.НЕТ.

Системи супутникового зв'язку є критично важливими для України, проте незрозуміло, чи продовжить Ілон Маск надавати послуги Starlink в умовах війни.

Минулого року Україна заявила, що в країні працює близько 42 000 терміналів Starlink, близько половини з яких фінансуються Польщею.

Речник ЄК Томас Реньє заявив про "зацікавленість" Києва у тому, як він зможе використовувати Govsatcom - об'єднану мережу існуючих національних урядових супутникових систем ЄС – та IRIS², нове сузір'я, яке має запрацювати лише у 2030-х роках.

"Комісія продовжуватиме свої контакти з Україною в цьому напрямку", - сказав він.

Видання нагадало, що минулого тижня депутат Європарламенту від Франції Крістоф Ґрудлер написав листа до виконавчої влади ЄС, закликавши терміново "оцінити всі можливі альтернативні супутникові рішення, які ЄС може запропонувати Україні" замість Starlink.

Іншими варіантами є використання потужностей супутників Eutelsat, Hispasat або SES, які вже знаходяться на геостаціонарній орбіті, або сузір'я OneWeb.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що чиновники США обговорюють можливість відключення України від супутникової інтернет-системи Starlink, що належить Ілону Маску, якщо Київ відмовиться від запропонованої угоди про корисні копалини.

Своєю чергою у Польщі заявили, що супутникові інтернет-системи Starlink для України придбали вони і не можуть уявити, що хтось може розірвати угоду, стороною якої є Польща.

Згодом американський мільярдер та очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск назвав брехнею інформацію Reuters про погрози США відключити Україні Starlink, що належить йому.

Топ коментарі
+6
Це потрібно робити негайно. Вже є "досвід Криму", коли Маск відключив Старлінк під час атаки на русню. Він в будь який момент може це повторити.
показати весь коментар
03.03.2025 12:28 Відповісти
+3
Це гроші, жмотяра маск від грошей не відмовиться
але варіант на прозапас потрібно мати
показати весь коментар
03.03.2025 12:31 Відповісти
+2
У будь-якому разі треба замінювати Старлінки на європейську альтернативу. Маск працює на кремль - це вже очевидно.
показати весь коментар
03.03.2025 12:39 Відповісти

Завантаження...