Транзит газу до Калінінграду варто продовжити, щоб не провокувати РФ, - президент Литви Науседа

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що варто продовжити контракт на транзит газу для Калінінградської області Росії.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ЄП.
"Я не думаю, що ми повинні провокувати Росію тут, тому що нам потрібно вирішувати питання транзиту, які виникли природним чином – природний газ, пересування людей і товарів – щоб забезпечити нормальне сполучення з Калінінградом", - пояснив литовський лідер.
За його словами, створення штучних криз у цій ситуації лише спровокує конфлікт та ескалацію кризи.
Цьогоріч Вільнюс проводитиме переговори з РФ та ЄС про продовження контракту на транзит природного газу через Литву до Калінінградської області.
10-річний контракт на транзит газу, підписаний між оператором газотранспортної системи Литви Amber Grid і російським газовим гігантом "Газпром" наприкінці грудня 2015 року, закінчується наприкінці 2025 року.
Попередній контракт був підписаний наприкінці 1999 року. У квітні 2022 року Литва повністю припинила імпорт російського газу, за винятком транзиту через свою територію до Калінінграда.