9328 відвідувачів онлайн

Транзит газу до Калінінграду варто продовжити, щоб не провокувати РФ, - президент Литви Науседа

Науседа хоче продовження транзиту газу до Калінінграда

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що варто продовжити контракт на транзит газу для Калінінградської області Росії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ЄП.

"Я не думаю, що ми повинні провокувати Росію тут, тому що нам потрібно вирішувати питання транзиту, які виникли природним чином – природний газ, пересування людей і товарів – щоб забезпечити нормальне сполучення з Калінінградом", - пояснив литовський лідер.

За його словами, створення штучних криз у цій ситуації лише спровокує конфлікт та ескалацію кризи.

Цьогоріч Вільнюс проводитиме переговори з РФ та ЄС про продовження контракту на транзит природного газу через Литву до Калінінградської області.

10-річний контракт на транзит газу, підписаний між оператором газотранспортної системи Литви Amber Grid і російським газовим гігантом "Газпром" наприкінці грудня 2015 року, закінчується наприкінці 2025 року.

Попередній контракт був підписаний наприкінці 1999 року. У квітні 2022 року Литва повністю припинила імпорт російського газу, за винятком транзиту через свою територію до Калінінграда.

Топ коментарі
+14
Да, потужні у нас союзники, нічого не скажеш
показати весь коментар
03.03.2025 16:00 Відповісти
+13
Все правильно - навіщо європейцям війна у Європі. Може українці трохи подорослішають, виростуть з дитячого "весь світ з нами" і зрозуміють, що кожен в світі сам за себе. І нікто заради когось іншого підставлятися не буде.
показати весь коментар
03.03.2025 16:05 Відповісти
+12
Литва- 3 млн населення. Ваша ординія- 140. Трумп союзник вашого уйла, Європа - імпонетнта у військовому аспекті. Навіщо Литві створювати привід, щоб ваші ординці туди вторглися?
показати весь коментар
03.03.2025 16:12 Відповісти

Завантаження...