8927 відвідувачів онлайн

Франція, Велика Британія та Німеччина намагаються арештувати російські активи на 200 мільярдів євро, - Financial Times

Шукають способи використати заморожені активи РФ

Франція пропонує заарештувати заморожені у Європі російські активи у цінних паперах, якщо Москва порушить потенційне перемир'я.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише  Financial Times, посилаючись на трьох людей, які поінформовані про переговори.

Зазначається, що Франція та Німеччина, які тривалий час виступали проти повномасштабного арешту активів, що зберігаються в ЄС, наразі обговорюють з Великою Британією та іншими країнами способи їх використання. Арешт може торкнутись активів на понад €200 млрд. 

Двоє ознайомлених з пропозицією Франції людей розповіли, що інші європейські країни добре її сприйняли, але цей варіант далекий від узгодження. Прессекретар президента Франції Емманюеля Макрона відмовився коментувати цю інформацію. Макрон під час переговорів з президентом США Дональдом Трампом 24 лютого заявляв, що питання грошей може бути "частиною переговорів наприкінці війни".

Як повідомила знайома з питанням людина, майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц казав про те, що розгляне можливість підтримати пропозицію про арешт активів.

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер 3 лютого заявив, що використання російських активів є "дуже складним питанням". На відміну від доходів, які вони приносять.

"Це непросто. Але я вважаю, що нам потрібно зробити більше, і ми докладаємо більше зусиль, щоб разом з іншими країнами принаймні дослідити можливості", – сказав Стармер.

Як стверджує FT, прибічники угоди про припинення вогню розглядають арешт як спосіб змусити Росію дотримуватися будь-якої угоди та надати Україні гарантії.

"Дедалі більше країн готові використовувати  заморожені активи як важіль впливу", – сказав співрозмовник FT.

Переговори щодо долі російських активів відбуваються на тлі розробляння мирного плану для України, яке очолюють Франція та Велика Британія.

Близько €300 млрд активів Центрального банку Росії були заморожені членами G7 після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Більшість активів – на суму в близько €190 млрд – є в центральному депозитарії цінних паперів Бельгії Euroclear. Також менші суми зберігаються у Франції, Великій Британії, Японії, Швейцарії та США.

Наразі дохід від активів у вигляді переважно державних облігацій та готівки використовується країнами G7 для погашення позик Україні на $50 млрд. Досі самі активи не зачіпались, хоча Україна, Польща та країни Балтії давно наполягають на їх арешті.

 
Топ коментарі
+4
Намагайтеся, ми почекаємо. Навіщо поспішати?
показати весь коментар
04.03.2025 09:09 Відповісти
+2
Намагаються арештувати, але проти передачі їх Україні..
показати весь коментар
04.03.2025 09:15 Відповісти
+2
Что бы не произошло завтра или потом--- навсегда коллективный запад теперь и на всегда будет самым гнусным кодлом для многих поверивших и не только в Украине!
показати весь коментар
04.03.2025 09:21 Відповісти

Завантаження...