3669 відвідувачів онлайн

МЗС про ідею Італії поширити на Україну дію 5 статті НАТО: Перебуваємо на зв’язку, щоб з’ясувати конкретику

МЗС підтримує ідею поширити на Україну 5 статтю НАТО

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що перебувають на зв’язку з італійськими партнерами, щоб з’ясувати конкретику ідеї прем’єр-міністерки Італії Джорджі Мелоні щодо поширення на Україну дії статті 5 НАТО.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив речник МЗС Георгій Тихий на брифінгу.

Так, зазначається, що українська сторона вітає заяву прем’єр-міністерки Італії як частину дискусії про надання Україні дострокових безпекових гарантій і гарантування загалом безпеки та миру для України.

"Ми перебуваємо на зв’язку з італійськими партнерами, щоб з’ясувати конкретику цієї пропозиції. Вона зараз пролунала як загальна ідея. Ми хочемо зрозуміти, що саме мається на увазі більш детально, більш конкретно під цією розмовою", - сказав Тихий.

За його словами, Україна вважає, що де-факто вже є частиною колективної безпеки євроатлантичного простору, тому "занепокоєння і страхи, які стосуються інтеграції України в НАТО", були і залишаються перебільшеними.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні запропонувала поширити на Україну дію 5-ї статті НАТО про колективну безпеку без членства в Альянсі.

Топ коментарі
+10
Конкретика буде : Ви не так зрозуміли...

І я якщо чесно нем розумію , а яка різниця. Якщо не бояться москалів то беріть в Нато , а якщо бояться то яка 5 стаття ?
показати весь коментар
07.03.2025 14:33 Відповісти
+10
Все як завжди - шось ляпнула, а потім скаже, що її неправильно зрозуміли.
показати весь коментар
07.03.2025 14:35 Відповісти
+4
американцы оказались самым слабым звеном цивилизованного мира и не просто капитулировали перед варварами первыми, но стали пресмыкаться, как последний банановый зоопарк тем самым добровольно покинув цивилизованный мир...
показати весь коментар
07.03.2025 14:54 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Конкретика буде : Ви не так зрозуміли...

І я якщо чесно нем розумію , а яка різниця. Якщо не бояться москалів то беріть в Нато , а якщо бояться то яка 5 стаття ?
показати весь коментар
07.03.2025 14:33 Відповісти
Конкретика -ДЕМАГОГІЯ,СКАЗАЛА ГУЧНО І ЗБУЛАСЯ, Головне, щоб НАТО бодай збереглося .
показати весь коментар
07.03.2025 14:47 Відповісти
а тут в точку,если трумпель выйдей из организации организирующих пенсионеров,эта шарашкина контора рассыплется без какой либо помощи извне,а так как у рыжего таракана все в жизни=бабло этот миг близок
показати весь коментар
07.03.2025 15:06 Відповісти
Никуда он не выйдет. Все эти пугалки только что ты Европа прочухалася.
показати весь коментар
07.03.2025 15:14 Відповісти
уверен??а я нет,идет новый передел мира и силам которые его ведут не нужны ни конкуренты ни слабые союзники,и слабые нахлебники
показати весь коментар
07.03.2025 16:05 Відповісти
Пока хероватый передел. А США ни за какие куличики не откажется от кучи баз по всему миру.
показати весь коментар
07.03.2025 16:13 Відповісти
не тештесь иллюзиями,главные войны не связаны с кровью,обычными деньгами и ресурсами можно задавить быстрее и легче и при том любого.глупый мир считал деньги и сильно любит халяву,и передали свои источники на производство другим,что станет с страной когда просто перекрыть пути к этим производствам???чем сейчас и заняты китай,сша и кацапы???
показати весь коментар
07.03.2025 16:43 Відповісти
Все як завжди - шось ляпнула, а потім скаже, що її неправильно зрозуміли.
показати весь коментар
07.03.2025 14:35 Відповісти
давайте моделювати.
скільки потрібно, кацапам та бєлорасейцам, часу окупувати країни балтії?
три дні? тиждень?
скільки члєни нато будуть координувати свою п'яту статтю? місяць? пів року?
орбан? фіцо?
поляки встигнуть збігти за віслу?
показати весь коментар
07.03.2025 14:44 Відповісти
Польща мобілізує місцевих українських ухилянтів
показати весь коментар
07.03.2025 14:57 Відповісти
українців голими руками не візьмеш! і хитрістю не обманиш.
нас рідне тцк спіймати не може.
показати весь коментар
07.03.2025 15:04 Відповісти
Белоруси старый совок, не шибко желающие умирать в окопах и слышат жужжание дронов над головами.
показати весь коментар
07.03.2025 15:16 Відповісти
Голова Американської торгівельної палати зустрівся з бізнесом РФ: які санкції хочуть скасувати

https://epravda.com.ua/authors/667ada2107e49/ Олексій Артемчук- 7 березня, 14:10
показати весь коментар
07.03.2025 14:49 Відповісти
https://www.nato.int/cps/uk/natohq/topics_110496.htm Стаття 5

«Сторони погоджуються, що збройний напад на одну або кількох із них у Європі чи у Північній Америці вважатиметься нападом на них усіх: і, відповідно, вони домовляються, що в разі здійснення такого нападу кожна з них, реалізуючи своє законне право на індивідуальну чи колективну самооборону, підтверджене Статтею 51 Статуту Організації Об'єднаних Націй, надасть допомогу тій Стороні або Сторонам, які зазнали нападу, і одразу здійснить, індивідуально чи спільно з іншими Сторонами, такі дії, які вважатимуться необхідними, включаючи застосування збройної сили, з метою відновлення і збереження безпеки у Північноатлантичному регіоні.

Про кожний такий збройний напад і про всі заходи, вжиті у зв'язку з ним, буде негайно повідомлено Раду Безпеки ООН. Такі заходи будуть припинені після того, як Рада Безпеки вживе заходів, необхідних для відновлення і підтримання міжнародного миру та безпеки».

Де тут гарантії безпеки? Де тут конкретні кроки для захисту сторони, що зазнала нападу? Де тут обов'язок одного члена альянсу воювати за іншого? Суцільний триндьож.
показати весь коментар
07.03.2025 14:50 Відповісти
американцы оказались самым слабым звеном цивилизованного мира и не просто капитулировали перед варварами первыми, но стали пресмыкаться, как последний банановый зоопарк тем самым добровольно покинув цивилизованный мир...
показати весь коментар
07.03.2025 14:54 Відповісти
Они не капитулировали.
показати весь коментар
07.03.2025 15:18 Відповісти
А як це називається? Це ще гірше - перешли на сторону ворога. Це моральна катастрофа.
показати весь коментар
07.03.2025 16:34 Відповісти
Ідея прем'єр-міністерки Італії Джорджі Мелоні щодо поширення на Україну дії статті 5 НАТО схоже ідеї польоту прем'єр-міністерки на Марс.
показати весь коментар
07.03.2025 15:20 Відповісти
Стаття 5 ніяк не конкретизує участь кожної країни НАТО у війні. Допомога країні, на яку напали, може бути будь-якою. Цікаво, а якою бачить Мелоні допомогу Україні саме від Італії? Невже справді направить свої війська? Чи просто пришле 5 тисяч касок?
показати весь коментар
07.03.2025 15:24 Відповісти
5 стаття навіть на вас працювати не буде, не те що на нас! Досі мнетесь, як дівка коло печі…🌚🌚🌚