9435 відвідувачів онлайн

Україна має менше шансів на тверді гарантії безпеки від США, - Туск

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Україна нині має менше шансів на отримання твердої безпекової підтримки від США, ніж раніше.

Про це він заявив у Сеймі під час виступу щодо міжнародної ситуації і безпеки Польщі після саміту Євроради і зустрічі лідерів низки країн у Лондоні, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ

"Надія на те, що Україна найближчим часом отримає тверді гарантії безпеки з фізичною присутністю США щодо забезпечення цих гарантій на сьогодні здається менш правдоподібною", - зазначив Туск. Він наголосив, що гарантії безпеки для України означають також гарантії для Польщі.

Польський прем’єр підкреслив, що в країні зберігається політичний і суспільний консенсус щодо підтримки України у війні з Росією. За його словами, результат ефективної боротьби України вплине на безпеку всієї Європи.

Туск також застеріг від ідеї прийняття умов перемир’я, які можуть послабити суверенітет України та спростити Росії контроль над нею. Він наголосив, що Польща наполягає на принципі "нічого про Україну без України" у будь-яких переговорах.

Окремо Туск звернув увагу на необхідність більшої відповідальності Європи за безпеку континенту. Виділені 150 млрд євро країни ЄС мають використати на зміцнення оборонних можливостей, зокрема ППО, артилерійських систем, дронів і кібербезпеки.

Він також наголосив, що Європа має активно працювати з США, щоб її позиція була врахована у можливих мирних переговорах.

"Позиція Європи буде складнішою, але вся Європа має активно працювати і пояснювати нашим найбільшим партнерам, зокрема США, що з точки зору стабільності і майбутнього миру Європа має бути залучена до мирного процесу", - додав Туск.

Топ коментарі
+13
наразі безпеку рудий донні гарантує лиш @уйлостану
хєровато це все
показати весь коментар
07.03.2025 16:15 Відповісти
+9
Та які безпекові гарантіі - США про це навіть не заікались - тільки мінерали
показати весь коментар
07.03.2025 16:17 Відповісти
+7
Після В'єтнаму, Будапештського меморандуму та Афганістану гарантії США нічого не вартуюють, як і москальськи. Тільки ядерна зброя, навіть брудна, фюрери хотять жити вічно і не бажають померти від радіації....
показати весь коментар
07.03.2025 16:28 Відповісти

Завантаження...