5685 відвідувачів онлайн

Затримали 14-річну школярку, яка за гроші підпалила електропідстанцію на Одещині

Затримали школярку, яка підпалила електропідстанцію

Дівчина виконала завдання, яке отримала в одному з месенджерів. За скоєне їй загрожують примусові заходи виховного характеру.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомили в ГУНП Одеської області.

Що скоїла школярка?

Повідомляється, що минулого тижня ввечері в одному з сіл Березівського району, дочекавшись, коли на вулиці стемніє, зловмисниця пішла до трансформаторної підстанції, облила її легкозаймистою рідиною і підпалила. Процес вона зафільмувала на телефон для підтвердження замовнику виконаної "роботи".

Селяни, які проживають неподалік, одразу помітили пожежу, загасили її та повідомили в поліцію. На щастя, ніхто з людей не постраждав.

Слідчі та оперативники оперативно встановили, що до події причетна 14-річна місцева жителька.

Що спонукало дівчину до таких дій?

Дівчина під час пошуку "легкого" заробітку в одному з каналів телефонного месенджера погодилася за грошову винагороду здійснити підпал об’єкта електроенергетики.

Поліцейські вилучили з місця та у неповнолітньої речові докази причетності до злочину, зокрема пляшку з-під легкозаймистої рідини, ганчірку, коробку від сірників, мобільний телефон із листуванням із так званим куратором та ін.

Слідчі розпочали провадження за ч. 2 ст. 194-1 (умисне пошкодження об'єктів електроенергетики) Кримінального кодексу України. 

Як покарають школярку?

До суду буде скеровано клопотання щодо застосування примусових заходів виховного характеру стосовно правопорушниці, оскільки вона не досягла віку, з якого настає кримінальна відповідальність за скоєний нею злочин.

Засторога від правоохоронців

Правоохоронці закликають молодь уникати сумнівних спілкувань у соціальних мережах. Ті особи, які втягують людей у злочинну діяльність, після виконання одного "завдання" починають погрожувати завербованим громадянам та шантажувати їх, втягуючи тим самим до вчинення інших злочинів.

"Звертаємося також до батьків та осіб, які їх замінюють: контролюйте дозвілля дітей і пояснюйте їм наслідки протиправних вчинків", - наголосили правоохоронці.

Топ коментарі
+14
Йшов третій рік війни... Отаке у нас "патріотичне виховання".
показати весь коментар
19.03.2025 10:15
+14
от ми сміємося з болотних, що вони з садика та молодших класів ведуть патріотичне виховання, записуються в юнармію і т.п , а у нас що? вони роблять свою роботу і є результат - щомісяця десятки тисяч з радістю їдуть за гроші вбивати українців. А у нас елементарного патріотичного виховання нема....І владі пофіг...
показати весь коментар
19.03.2025 10:22
+12
Патріотичне виховання в Україні здійснюють тік-ток і "рускій матєрний реп".
показати весь коментар
19.03.2025 10:19
Коментувати
Сортувати:
зрада не має віку..
показати весь коментар
19.03.2025 10:15 Відповісти
На ноль ее бы в окопы на бригаду отработала бы вину с запасом...
показати весь коментар
19.03.2025 10:34 Відповісти
Йшов третій рік війни... Отаке у нас "патріотичне виховання".
показати весь коментар
19.03.2025 10:15 Відповісти
от ми сміємося з болотних, що вони з садика та молодших класів ведуть патріотичне виховання, записуються в юнармію і т.п , а у нас що? вони роблять свою роботу і є результат - щомісяця десятки тисяч з радістю їдуть за гроші вбивати українців. А у нас елементарного патріотичного виховання нема....І владі пофіг...
показати весь коментар
19.03.2025 10:22 Відповісти
Не можу не погодитися...
показати весь коментар
19.03.2025 10:23 Відповісти
Таке лайно виховати у пошані до України іще навряд чи і вийшло б , а от під кацапські речівки, як зараз на оркупованих територіях відбувається , крокувати вони починають швидко .
показати весь коментар
19.03.2025 10:28 Відповісти
чому ??? "бітіє опріделяєт сознаніє человека" - колись нам казали червоножопі комуно-нацисти, окупанти України !!!
показати весь коментар
19.03.2025 11:21 Відповісти
Тобто виховувати патріотизм потрібно "бітієм" ? (( Проблема у тому що як не здійснюй патріотично -виховну роботу , але коли дитина поверається додому під вплив ватно-совкової родини ,якій все акакаяразніца , то результати такого виховання викликатимуть сумнів (( Що казати про патріотизм , коли навіть сьогодні величезна кількість батьків із своїми дошкільнятами спілкується на кацапському суржику ( саме кацапському і саме суржику , бо чисто кацапською це важко назвати ).
Ось таке малолітнє чмо , що намагалося вивести з ладу підстанцію від якої власне житло енергію отримувало , думаєте, отримає якийсь осуд у родині чи поміж знайомих ? Про школу промовчу взагалі , бо ненароком хтось там це засудить - мамця всім очі видере що її вилупка піддають булінгу ((
показати весь коментар
19.03.2025 12:03 Відповісти
дрючком по хребті.. і сознаніє дуже швидко міняється..
це бітіє, чи ні?
показати весь коментар
19.03.2025 12:04 Відповісти
четвертый
показати весь коментар
19.03.2025 10:43 Відповісти
Щоб зупинити цю гидоту, влада давно мала заборонити "телеграм" і ввести мобілізацію з вісімнадцяти років!

показати весь коментар
19.03.2025 10:17 Відповісти
Твоя думка із Франції для нас дуже важлива
показати весь коментар
19.03.2025 10:53 Відповісти
На хрєна я тоді воюю, щоб мого сина мобілізовували?
показати весь коментар
19.03.2025 11:07 Відповісти
якщо буде перемога зараз,
то не буде мобілізації для дітей.. завтра..
показати весь коментар
19.03.2025 12:07 Відповісти
За правилами, встановленими, зеленими пацюками, є інший варіант: якщо я загину, мій брат і син отримають відстрочку…
показати весь коментар
19.03.2025 12:58 Відповісти
вмирати не треба..
нехай краще вмирають московські загарбники та їх посіпаки..
показати весь коментар
19.03.2025 14:38 Відповісти
Черговий "совок". Та не переймайтеся, скоро будете як в КНДР стройовим кроком ходити. Ідіть дивіться "марафон"
показати весь коментар
19.03.2025 11:36 Відповісти
в селі вона та ії родичі стануть ізгоями,можуть і ряху батькам почистити за яскраве виховання негідниці
показати весь коментар
19.03.2025 10:17 Відповісти
Так, батькам всіх злочинців "чистять" ряху. В якому дрімучому "совку" ми живемо
показати весь коментар
19.03.2025 11:37 Відповісти
Відправити до орків в тил,там переиховають.
показати весь коментар
19.03.2025 10:19 Відповісти
Патріотичне виховання в Україні здійснюють тік-ток і "рускій матєрний реп".
показати весь коментар
19.03.2025 10:19 Відповісти
Самі мусора таких для плана знаходять, щоб показувати , що не даремно їм зарплату підняли.
показати весь коментар
19.03.2025 10:21 Відповісти
Батькам - компенсувати вартість обладнання в 5-кратному розмірі, а її - до виховного інтернату закритого типу.
показати весь коментар
19.03.2025 10:28 Відповісти
оооо, це такий приємний заклад.... працюю у освіті... гірше колонії, там хоч якісь тормоза є, у спецшколах т т.і. - немає...
показати весь коментар
19.03.2025 10:42 Відповісти
А не простіше було б на час воєнного стану вимкнути ті месенджери?
показати весь коментар
19.03.2025 10:29 Відповісти
Неповнолітня особа (у віці від 14 до 18 років) відповідає за завдану нею шкоду самостійно на загальних підставах (ст. 1179 ЦКУ).
Разом з тим, в разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування шкоди, її відшкодовують батьки (усиновлювачі) або піклувальники за принципом додаткової субсидіарної відповідальності.
показати весь коментар
19.03.2025 10:29 Відповісти
Батьки, скоріше за все, алкашня. Так що, доведеться їй у спецПТУ на наступний навчальний рік.
показати весь коментар
19.03.2025 11:02 Відповісти
Для начала нужно стерилизовать эту гниду, чтобы не наплодила себе подобных, а потом в колонию, вместе с родителями, лет на 20,с полной конфискацией.
показати весь коментар
19.03.2025 10:30 Відповісти
****
показати весь коментар
19.03.2025 10:40 Відповісти
тупорила коза.. покоління кварталовець..
показати весь коментар
19.03.2025 10:46 Відповісти
Батьки мають нести повну відповідальність за всі дії своїх неповнолітніх дітей. Чому за врізку в газову трубу штрафи досягають мільйона гривень і газ всій родині з маленькими дітьми відключають, а за знищення "дєточкою" енергетичних державних обєктів і нанесення колосальних збитків які навіть порівнювати не можна з річною кубатурою газу на опалення!!!, батьки не несуть відповідальності такого масштабу щоб опинитись на вулиці з голою дупою разом з їх "дєточкою"? Непокарані злочини завжди будуть повторюватись. Треба міняти законодавство. Якщо родина прокацаплена, то після повної конфіскації всього майна таких виродків потрібно депортувати в ********* і назавжди позбавляти права вїзду в Україну.
показати весь коментар
19.03.2025 11:47 Відповісти
маленька, а вже *****...
показати весь коментар
19.03.2025 12:11 Відповісти
Дорослі гамадрили самі навчили дітей цинізму, обсираючи все і вся. Вже багато років куди не зайди в iнтернеті тільки пронос і срач. Це відображення суспільства.
показати весь коментар
19.03.2025 12:12 Відповісти
наскільки розумію, обіцяні гроші не великі
чому б не зробити так, що просто при отриманні пропозицій людина йде до поліції і отримує невеличку премію (процент від обіцяного) за здачу замовника?
а при згоді розвести куратора і попрацюватина СБУ трошки більшу (най буде до 100% від обіцяного гадами)?
показати весь коментар
19.03.2025 12:15 Відповісти
РОЗСТРІЛЯТИ разом з батьками, все майно конфіскувати - це єдиний шлях викорінити ворогів