7185 відвідувачів онлайн

Електронне голосування на виборах дискредитувати значно легше, ніж традиційне паперове, - ЦВК

Чи можливе електронне голосування на виборах в Україні

Електронне голосування на виборах в Україні можливе за двох умов: коли є достатній рівень розвитку технологій у країні, і коли є достатній рівень свідомості виборців й усіх учасників виборчих процесів.

Про це заявив голова ЦВК Олег Діденко в інтерв'ю УП, інформує Цензор.НЕТ.

"В Україні, мабуть, немає цих умов зараз. Натомість додаються великі ризики кіберзагроз, втручання з боку агресора.

А електронне голосування – це система, яку дискредитувати значно легше, ніж традиційне паперове. Тому що голосування відбувається в неконтрольованому середовищі, ніхто не бачить, де і як голосують. Неможливо забезпечити таємницю волевиявлення, щоб спостерігачі чи хтось міг переконатися, що виборець віддає свій голос вільно, без чийогось впливу. Неможливо, наприклад, коли є спір, взяти і перерахувати голоси", - пояснив він.

Діденко зазначив, що повоєнні вибори – це не місце для експериментів.

"Повоєнні вибори будуть дуже відповідальними і чутливими. Якісь необережні рухи, а тим більше зловживання, можуть спровокувати внутрішні конфлікти. А вони можуть мати дуже негативні наслідки, особливо зважаючи, що у наших виборців після війни буде, з одного боку, загострене почуття справедливості, а з іншого – багато зброї. Важливо, щоб ми не отримали внутрішній конфлікт зі ще гіршими результатами, ніж поразка у війні.

Всі учасники виборчого процесу, всі суб'єкти політичного процесу повинні усвідомлювати цю відповідальність. Це все дуже небезпечна історія. Вибори – це в першу чергу про довіру, а не про технології", - наголосив голова ЦВК.

Топ коментарі
+11
Хто контролює сервен, той контролює результат.
показати весь коментар
31.03.2025 09:43 Відповісти
+5
Федоров і його потужна команда діджіталізаторів дасть потрібний результат - 73 відсотки і не менше, чи можливо навідть 93% щоб Лукашенко позаздрив і нервово накручував вуса
показати весь коментар
31.03.2025 10:01 Відповісти
+4
Отже зелень таки працює над виборами у віртуальній реальності, де результати є такими ж віртуальними і де Фьодоров зробить Зєлю президентом? 🤔От Діденко розуміє. А Зєля розуміє?
показати весь коментар
31.03.2025 09:49 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Головне щоб зі сторони сервера не було накруток (адмінресурс), а людей шо так шо так за гречку куплять. Тоді буде по чєснаку!!!
показати весь коментар
31.03.2025 09:39 Відповісти
показати весь коментар
31.03.2025 09:41 Відповісти
Хто контролює сервен, той контролює результат.
показати весь коментар
31.03.2025 09:43 Відповісти
Це як в казіно. Воно завжди в виграшу.
показати весь коментар
31.03.2025 09:47 Відповісти
Кацапи?
показати весь коментар
31.03.2025 09:47 Відповісти
А давай уявимо, що контролю з боку сервера не буде. Що по ту сторону "дроту" сидять чесні і незаінтересовані люди. Це ж буде імба. Не треба дільниці організовувати, не треба папір той друкувати срані бюлетені, шалені кошти тратити на вибори
показати весь коментар
31.03.2025 10:11 Відповісти
А давай уявимо що під час голосування той сервер виходить з ладу. Горить синім полум'ям.
Або орки знову ламають квартальну дію.
показати весь коментар
31.03.2025 10:17 Відповісти
Це технічні моменти, які перед голосуванням можна вирішити. Було б бажання
показати весь коментар
31.03.2025 10:19 Відповісти
Навіть в США не придумали голосувати в додатку для телефона.
Почитайте як там працює електронна система.
показати весь коментар
31.03.2025 10:20 Відповісти
Краще вже уявити, що люди перестали бути тупити і воювати один з одним.
показати весь коментар
31.03.2025 10:19 Відповісти
Кому війна а кому вибори...
показати весь коментар
31.03.2025 09:44 Відповісти
Отже зелень таки працює над виборами у віртуальній реальності, де результати є такими ж віртуальними і де Фьодоров зробить Зєлю президентом? 🤔От Діденко розуміє. А Зєля розуміє?
показати весь коментар
31.03.2025 09:49 Відповісти
А електронне голосування - це система для фальсифікацій!!
показати весь коментар
31.03.2025 09:51 Відповісти
Дайош вибори в ДІЇ, а кращи вибары в "резерв+"
показати весь коментар
31.03.2025 09:52 Відповісти
Опять даёте бронь и я голосую за Зе...против...
показати весь коментар
31.03.2025 10:09 Відповісти
Да хоть в Дие,резерве или мрие- на что надеется Зеленский?
показати весь коментар
31.03.2025 10:14 Відповісти
Він не сподівається, він знає.
показати весь коментар
31.03.2025 10:20 Відповісти
І підробити значно легше. Кучма з Підрахуєм у курсі.
показати весь коментар
31.03.2025 09:54 Відповісти
Раніше тільки говорили,що влада готується до виборів,потім що зачищають виборче поле від опозиції,тепер підпряглася ЦВК.Виходить що правда.Не дай Боже що шобло ЗЕлених знову буде лізти до кормушки.Наразі чому лізтеме,важко буде відірвати від бюджетних"ясел".
показати весь коментар
31.03.2025 09:55 Відповісти
А люди типа не понимают и не знают,что обосравшийся квартал готовит махинации.
показати весь коментар
31.03.2025 09:57 Відповісти
"... додаються великі ризики кіберзагроз, втручання з боку агресора."

На Банковій (і не тільки) сидять свої "агресори", які як ніхто зацікавленні в збереженні влади.
показати весь коментар
31.03.2025 10:01 Відповісти
Федоров і його потужна команда діджіталізаторів дасть потрібний результат - 73 відсотки і не менше, чи можливо навідть 93% щоб Лукашенко позаздрив і нервово накручував вуса
показати весь коментар
31.03.2025 10:01 Відповісти
То в нас люди не свідомі? Чи Украіна не світових лідерах по цифровизаціі? Та тільки за такі висловлювання на)(уй послати.
Тримається посади з мега грошовим забезпеченням.
показати весь коментар
31.03.2025 10:04 Відповісти
Прошу вибачення за помилки.
показати весь коментар
31.03.2025 10:13 Відповісти
Утром 31 марта из болота успешно вытащили затонувшую американскую бронемашину.
показати весь коментар
31.03.2025 10:07 Відповісти
Вибори в інтернеті це добре. Всі біженці жінки і пенсіонери за кордоном проголосують, а також ухилянти, що втікли. А головне проголосують військові, прямо з окопа, головне шоб інет був. Це ж вихід і панацея. Чого ві скіглітє?
показати весь коментар
31.03.2025 10:09 Відповісти
Ну с окопа,может и проголосуют,но не думаю ,что за Зеленского...
показати весь коментар
31.03.2025 10:11 Відповісти
Правильно - потрібно чекати справедливий мир . Тоді нарешті замість сонцесяйного монарха тимчасового виконуючого обовя'зки президента Зеленського 5 можна буде чесно проголосувати....
показати весь коментар
31.03.2025 10:21 Відповісти
Не сотвори себе кумира-помните об этом,когда будете голосовать,выборы думаю будут летом..
показати весь коментар
31.03.2025 10:16 Відповісти
Только конченые идиоты или провокаторы могут говорить об электронном голосовании в Украине!
показати весь коментар
31.03.2025 11:09 Відповісти
Чого варта "безпечність" цифрових інструментів навіть на найвищому рівні ми всі добре побачили на тому тижні, коли атакували УкрЗалізницю. Стратегічний об'єкт, до речі. Особливо під час війни. В ПЕРЕЛІКУ усіх стратегічних цифрових об'єктів уже, мабуть, не залишилось не атакованих росіянами за минулий і цей рік хоч би по одному разу. Хакнули практично все. ВИСНОВОК: якщо аж так топлять за електронне голосування, то зе-ХТОСь розраховує на втручання раші як на позитивну історію в плані результатів виборів для себе.
показати весь коментар
31.03.2025 12:29 Відповісти
Цей "хтось" зелебухи на чолі з боневтіком та Федоровим, котрі роздавали вовину крадену у нас тисячу, вносячи усі дані до реєстру і таким чином БЕЗ УЧАСТІ куплених дурників вирішити питання виборів на свою користь.
показати весь коментар
31.03.2025 18:32 Відповісти