10462 відвідувача онлайн

Комісар ООН з прав людини Тюрк засудив удар РФ по Кривому Рогу: Невибіркові атаки можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини

Ракетний удар РФ по Кривому Рогу

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк засудив атаку російських збройних сил на місто Кривий Ріг, у результаті якої загинули 18 людей, зокрема дев'ять дітей.

Про це повідомляє пресслужба Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, передає Цензор.НЕТ.

Як зазначається, команда Місії відвідала місце атаки в суботу, зафіксувала масштаби руйнувань та встановила імена убитих дітей. Ця атака стала найбільшою за кількістю загиблих дітей внаслідок одного удару.

"Цей жах неможливо уявити – дев’ять дітей загинули, більшість – під час гри у парку, коли військовий боєприпас розірвався шрапнеллю прямо над ними. Один вибух обірвав 18 життів теплого п'ятничного вечора в Кривому Розі, коли сім’ї відпочивали поблизу дитячого майданчика, ресторану та житлових будинків", - зазначив Тюрк.

Він наголосив, що використання РФ зброї із широкою зоною ураження в густонаселеному районі за відсутності будь-якої підтвердженої військової присутності – свідчить про повну зневагу до життя цивільних осіб.

Також наголошується, що значна частина жертв сталася на дитячому майданчику. Управління ООН з прав людини підтвердило багато жертв, зокрема особи всіх загиблих дітей, і продовжує збирати дані для перевірки інформації щодо інших жертв.

Під час візиту на місце атаки спеціалісти Управління ООН з прав людини зафіксували сліди від сотень уламків на будівлях, гойдалках, дитячих гірках, деревах і на землі.

У той час як влада Російської Федерації стверджувала, що метою нападу була група військових, місцеві жителі, представник бізнес-асоціації та співробітники ресторану розповіли спеціалістам Управління ООН з прав людини, що незадовго до нападу десятки жінок і чоловіків, які працюють у сфері краси, відвідували галузевий форум, організований місцевою бізнес-асоціацією в ресторані. Про захід було заздалегідь повідомлено в Інтернеті. Усі свідки стверджують, що під час обстрілу в ресторані та в районі не було військової присутності.

"Міжнародне гуманітарне право вимагає, щоб сторони конфлікту використовували такі засоби або методи ведення бойових дій, які за існуючих обставин не можуть вражати військових і цивільних осіб без розрізнення. Від сторін також вимагається вживати всіх можливих запобіжних заходів для мінімізації шкоди цивільним особам, в тому числі шляхом перевірки того, що об'єкти, на які спрямовані удари, є не цивільними, а військовими цілями, і вибору тактики і зброї, які дозволять уникнути або, принаймні, звести до мінімуму випадкові жертви серед цивільних осіб", - додав Тюрк.

Комісар наголосив, що навіть якщо російська влада мала інформацію про те, що на об'єкті можуть бути присутні військовослужбовці, спосіб і обставини нападу можуть свідчити про невибірковий характер атаки.

"Невибіркові атаки заборонені міжнародним гуманітарним правом, і якщо вони являють собою атаки, спрямовані проти цивільних осіб, то можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини", зауважив Тюрк.

Верховний комісар закликав до швидкого, ретельного і незалежного розслідування цієї атаки.

Ракетний удар РФ по Кривому Рогу 4 квітня

Нагадаємо, що 4 квітня РФ завдала ракетного удару по Кривому Рогу. Загинуло 18 осіб, серед них 9 дітей, десятки постраждалих.

Вночі 5 квітня 2025 року було завершено пошуково-рятувальну операцію.

7, 8 та 9 квітня 2025 року у Кривому Розі Дніпропетровської області буде оголошено дні жалоби за загиблими внаслідок терористичних атак РФ на місто.

Крім того, міста та села України оголосили 6 квітня Днем жалоби за жертвами атаки в Кривому Розі.

Топ коментарі
+20
та бл.... не можуть бути, а повинні бути кваліфіковані як воєнні злочини.
показати весь коментар
06.04.2025 14:57 Відповісти
+10
До сраки твоє занепокоєння. ООН являється таким же співучасником злочину так як Сосія це член ООН. Чому Сосію ще не виключили з цієі організації, так як вона не має права там знаходитись ні юридично ні морально?
показати весь коментар
06.04.2025 15:08 Відповісти
+7
оон іді нхй
показати весь коментар
06.04.2025 15:00 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
та бл.... не можуть бути, а повинні бути кваліфіковані як воєнні злочини.
показати весь коментар
06.04.2025 14:57 Відповісти
Да що не ясно?Зливають Україну пуйлу по договорняку,який ще десятки років тому був задуманий,коли видирали у нас ядерку.
показати весь коментар
06.04.2025 15:08 Відповісти
та не думаю, що зливають. якщо зіллють, то вони наступні. тому вони будуть і далі підтримувати нас ( у такому ж піпєточному темпі, без різкої ескалації, щоб цапи часом не кинули ядрьону бімбу) поки лаптєстан не погодиться на заморозку війни, або поки нас не стане і вони за цей час підготуються хоч самі до війни з ордою.
показати весь коментар
06.04.2025 15:17 Відповісти
та не думаю, що зливають. якщо зіллють, то вони наступні.
Третя світова у планах глобалистів,вона буде 100 процентів,а населення України хочуть зменшити до 5 лямів.Це вам для загального розвитку.Тому і підкидують нам допомогу,щоб ми швидко не схлопнулися,а захищалися і не здалися,попутно знищуючи кацапів,бо то є план обоюдного знищення українців та русні.
щоб цапи часом не кинули ядрьону бімбу
я вас мабуть здивую,але у русні ядерки немає,то все пугалки для світу.Тепер обосную.
Нагадаю,як Єльцин виступав на Конгресі США у 1992 році,ось уривок виступу.
https://www.youtube.com/watch?v=UE3PHz9Xzq8
показати весь коментар
06.04.2025 16:39 Відповісти
теорії, конспірології, заговори... а істина, вона десь на поверхні. тож не варто себе вантажити тою дичиною про двійників і прочу чуш. ще тут про того соловья згадайте і про те як хутін лежить в морозильнику на Валдаї. )) є двійники у хутіна? звісно. проте вони лише для показухи. ніхто не довірить двійнику вести переговори з лідерами інших країн. двійник може поїхати тільки в Курську область чи у Севастополь, пострибати з бтра, на якусь зустріч з челяддю в регіони поїхати. от і вся його робота. і це здоровий глузд і ніякої конспірології. конспірологія - це платівка гебні і чекістів.
глобалісти, лепрекони... війна 3 Світова буде між Китаєм з його коаліцією диктатур і Штатами з їхньою коаліцією демократичних країн.
показати весь коментар
06.04.2025 17:25 Відповісти
не варто себе вантажити тою дичиною про двійників і прочу чуш.
Хто давав інтерв'ю Такеру Карлсону-сам Путлер чи двійник?
показати весь коментар
06.04.2025 19:44 Відповісти
та пофіг хто. для нас, українців, абсолютно пофіг. навіть не варто таке обговорювати. бо для нас, українців, що пу йло, що двійник, що трійник, що патрушев, що чемезов, бортніков, наришкін, медвєдєв, *********, соловйов і проча та вся чекістсько-імперська біомаса, то всі вони для України є абсолютне зло і вороги, які мають бути знищені фізично... ось головне, про що нам варто знати.. а на рахунок Такера.. хм.. писали, що те інтерв'ю довелось перезнімати, бо з першого разу не вийшло. тому припускаю, що інтерв'ю Такеру давав "васіліч". але то все покуй.. і ви не переймайтеся цією маячнею.
показати весь коментар
06.04.2025 20:44 Відповісти
У другій частині цього відео явний двійник Єльцина(оригінал помер від інфаркту) передав владу пукіну.
Рашка тоді була під ковпаком США,всі дії рашки узгоджувались з Америкою,про це прямо зізнався депутат Федоров. https://youtu.be/oSlgDWv3k-w?si=ar4ai2bFnIya13y_&t=932
показати весь коментар
06.04.2025 16:45 Відповісти
щоб цапи часом не кинули ядрьону бімбу
Ось натяк,що уся ядерна зброя кацапіїї спалена у ядерних реакторах американських АЕС.
https://zn.ua/WORLD/rossiya-prodala-ssha-uran-iz-20-tysyach-yadernyh-boegolovok-132918_.html Россия продала США уран из 20 тысяч ядерных боеголовок
Що ви думаєте,коли рашка стояла на колінах перед США при Єльцині,Америка не подумала про те,щоб розброїти кацапів,щоб вони більше не розмахували "ядерною палицею",як це робив Хрущов?
показати весь коментар
06.04.2025 16:49 Відповісти
на яких колінах стояла? ніжки Буша - це всього лише гуманітарка, ядерну зброю за це не віддають. США Україні пропонували 100 лярдів доларів за переробку ядерних боєголовок, які лишились в Україні після розвалу совка. і в Україні на час падіння совка ядерних боєголовок було набагато менше, ніж у кацапні. тому тих 17 лярдів доларів, які американці дали русні за передачу американцям ядерних боєголовок свідчать лише про те, що то тільки застарілі уже боєголовки цапи продали американцям. тож ядерна зброя у них є. в якому вона стані - це питання. проте вона у них є. тому світ і підсцикає з величезними поставками зброї в Україну. це найбільш тверезе пояснення, без конспірологій.
показати весь коментар
06.04.2025 17:33 Відповісти
Вообще наплевать что там говорит ООН. Если украинцы считают резолюции ООН по действиям израиля в Газе нападением на права евреев - то действия русни в Украине тоже правильные с точки зрения украинского народа. Наполовину беременным невозможно быть.
показати весь коментар
06.04.2025 15:51 Відповісти
кацап, тут для тебя водкі нєт. брись отсєда. с точки зрения украинского народа, действия русни в Украине есть геноцидные. а нападение хамаса при помощи кацапских инструкторов вагнеровцов на Израиль - это террор. и Израиль врубил ответку.
показати весь коментар
06.04.2025 16:14 Відповісти
Передайте комиссару ООН - это именно избирательные атаки против мирного населения! По простому -террор!
показати весь коментар
06.04.2025 15:57 Відповісти
та це не терор - це свідомий геноцид українського народу. бо це не тільки ракети, це і розстріли мирних цивільних мешканців у Бучі, Ізюмі та інших містах і селах України. це примусова, часто з тортурами, фільтрація українців на окупованих територіях, щоб вони перестали себе називати і вважати українцями. це свідома депортація і переселення українців у Сибір, як це робили їхні предки совкових і імперських часів.
показати весь коментар
06.04.2025 16:22 Відповісти
Може то натяк на те, що є якась особа, від якої залежить можуть бути, чи будуть кяаліфіковані? Це Трамп, чи сам Тюрк? А звідси і друге питання: що треба зробити, щоб кваліфікація була потрібною? Тобто ціна питання?
показати весь коментар
06.04.2025 15:59 Відповісти
особа там одна - це кацапи, які мають в Радбезі право вето і заблокують будь-яку резолюцію, яка буде суперечити їхній пропаганді.
показати весь коментар
06.04.2025 16:16 Відповісти
Навіть ялова ООН висловилась. Тільки рудого миротворця заціпило...
показати весь коментар
06.04.2025 15:00 Відповісти
оон іді нхй
показати весь коментар
06.04.2025 15:00 Відповісти
Ключеве слово "можуть". ***** зашле бабло і вже не зможуть. Сцуки, шоб вашим дітям та онукам так саме прилітіло.
показати весь коментар
06.04.2025 15:03 Відповісти
Хоч одна особа з мокшандії реально засуджена за весь час "невібіркових" злочинів після другої світової? отож... без реальних піз@юлин то не більше, ніж ввічливо просити додіка не срати в загальному під'їзді...
показати весь коментар
06.04.2025 15:03 Відповісти
а може і ні, в залежності від розміру подарунків в.в.ху
показати весь коментар
06.04.2025 15:04 Відповісти
До сраки твоє занепокоєння. ООН являється таким же співучасником злочину так як Сосія це член ООН. Чому Сосію ще не виключили з цієі організації, так як вона не має права там знаходитись ні юридично ні морально?
показати весь коментар
06.04.2025 15:08 Відповісти
Так не тільки в цьому нікчемному ооні, а ще в їхньому радбезі, якщо рашка і досі там, то особисто для мене цей оон є посібником терористів та воєнних злочинців ...нехай беруть приклад з Ліги Націй ...
показати весь коментар
06.04.2025 15:42 Відповісти
До речі цей чувак повинен знати, що сама по собі Агресія - найтяжчий міжнародний злочин ...
показати весь коментар
06.04.2025 15:50 Відповісти
Ну, після такого ПРОТОКОЛЬНОГО засудження, прутін, повіситься від страху!!
показати весь коментар
06.04.2025 15:09 Відповісти
а вибіркові бомбардування України - це для ООН нормас?
показати весь коментар
06.04.2025 15:10 Відповісти
І від цього легше стало?!
показати весь коментар
06.04.2025 15:15 Відповісти
Слово ж яке знайшли - "невибіркові"... Ага, невибіркові викрадення тисяч українських дітей.
показати весь коментар
06.04.2025 15:19 Відповісти
Відбув номер та й поїхав в ресторан. Нажаль такі зараз реалії.
показати весь коментар
06.04.2025 15:21 Відповісти
Трамп? Цей козел? Не смішно навіть.
показати весь коментар
06.04.2025 15:47 Відповісти
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк засудив атаку російських збройних сил на місто Кривий Ріг

Я аж вижу, как сейчас заметались в Кремле..
показати весь коментар
06.04.2025 15:37 Відповісти
Найбільше дратує оця кваліфікація загарбницького нападу однієї країни з більшою армією, площею, населенням на іншу як - "конфлікти", і при цьому така собі "турбота " про мирне населення. І це організація, яка мала би сповідувати рівність, справедливість, свободу різних народів і націй, яка б мала стояти непохитно на недопущенні повторення світових воєн, імперських амбіцій і загарбницьких апетитів країн, які в 21 столітті ще не позбулися Середньовіччя. На жаль, нинішня влада країни, яка колись вважалася захисником демократії, сьогодні перетворюється на повну протилежність. Замість того, щоб дійсно бути ініціатором перезапуску цієї імпотентної організації під назвою ООН, нинішня трампо-масківська тусовка сприяє захисту антидемократичних режимів у всьому світі і їхній безкарності.
показати весь коментар
06.04.2025 15:44 Відповісти
чому ж невибіркові? Дуже вибіркові- по дітях!
показати весь коментар
06.04.2025 15:47 Відповісти
З 2014 року, московської війни, проти Мирної України, в ООН так і не КВАЛІФІКУВАЛИ убивство Українців, прутіним, як Злочин??
Ну і нащо, таку немічну структуру, УТРИМУВАТИ і ОПЛАЧУВАТИ??
показати весь коментар
06.04.2025 15:48 Відповісти
Це просто пздць. Просто слів немає інших.
показати весь коментар
06.04.2025 15:48 Відповісти
Израиль с Россией. Вперед русские евреи, покажите всему миру, что вы имеете права от Бога. Яхве на вашей стороне.
показати весь коментар
06.04.2025 15:52 Відповісти
Можно просто русские.
показати весь коментар
06.04.2025 16:51 Відповісти
Судя по тому кто в РФ с экранов к геноциду украинцев призывает - то не просто русские.
показати весь коментар
06.04.2025 19:16 Відповісти
Можуть бути?
Эта мрaзь террористическая ежедневно все существование ИГИЛ переплевывает.
Тут о городах которые они уничтожают уже даже не пишут..
"1984" слишком ванильный был.
показати весь коментар
06.04.2025 16:00 Відповісти
Засудив і що далі?
показати весь коментар
06.04.2025 18:03 Відповісти