ДОТ Міноборони оштрафував низку постачальників продуктів для ЗСУ на 6 млн грн

У першому кварталі 2025 року закупівельна агенція Міноборони ДОТ наклала штрафні санкції на окремих постачальників продуктів харчування для Збройних сил України на загальну суму понад 6 млн гривень. Причина — виявлення фальсифікованої продукції, зокрема молочних виробів, які не відповідали державним стандартам.
Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт міністерства оборони.
"В I кварталі 2025 року ДОТ законтрактував харчування військовослужбовців на 21.4 млрд грн. Це суттєвий ресурс, і ми не маємо права допустити, щоб жодна гривня була витрачена на неякісну продукцію для ЗСУ. Контроль якості та прозорість постачання – це не лише питання відповідального використання державних коштів, а й безпеки та довіри з боку наших військових. Саме тому оперативно реагуємо на порушення. Ми послідовно формуємо нову культуру відповідальності серед постачальників", – зазначив директор Департаменту політики у сфері закупівель Міноборони України Гліб Канєвський.
Зазначається, що один із ключових напрямів роботи ДОТ – контроль якості та безпечності продукції, яка постачається ЗСУ. У 2025 році, з урахуванням досвіду попереднього року, у контрактах чітко розмежовано поняття "неякісного" та "фальсифікованого" товару. Це дозволило посилити відповідальність постачальників у випадках свідомого порушення умов поставки та використання сторонніх домішок з метою економічної вигоди.
На підставі негативних результатів ДОТ:
- штрафує постачальника
- блокує подальше постачання партії
- повідомляє інших контрагентів про порушення
- забороняє до відвантаження продукцію цієї торгової марки.
"Ми розглядаємо контроль якості не як формальність, а як інструмент реального впливу на безпеку та довіру до системи постачання. Якщо продукт не відповідає стандартам або містить ознаки фальсифікації – він не має споживатись військовими. Усі порушення фіксуються, а постачальники несуть відповідальність", – зазначає директорка програми харчування ДОТ Галина Літош.