6332 відвідувача онлайн

Норвегія виділяє ще 415 млн євро на закупівлю артилерійських боєприпасів для України

норвегія,гар,стере

4 млрд норвезьких крон виділяє Норвегія на чеську ініціативу з купівлі артилерійських боєприпасів для України, та ще мільярд – на такі самі  потреби через механізми Європейського фонду миру: загальна сума становить понад 400 млн євро.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду", про це повідомило видання NRK.

Зазначається, що Норвегія надає 4 млрд крон – приблизно 332 млн євро – на чеську ініціативу з купівлі артилерійських снарядів для України по всьому світу. Також Норвегія виділяла кошти на чеську ініціативу і у 2024 році.

Прем’єр Норвегії Йонас Гар Стере наголосив, що це одна з ключових потреб для української армії, тому Норвегія робить свій внесок.

Ще 1 млрд крон надають для Європейського фонду миру, через який ЄС також фінансує військову допомогу для України – внесок буде використаний також на артилерійські боєприпаси.

Європа має брати на себе більшу відповідальність за підтримку України у її боротьбі за свободу. Наші внески у Європейський фонд миру і наша спільна підтримка чеської ініціативи підкреслюють, що Європа підтримує Україну", – зазначив Стере.

Нагадаємо, норвезький уряд погодився збільшити обсяг підтримки України у 2025 році ще на 50 мільярдів крон (приблизно $4,6 млрд). Відтак загальна сума допомоги становитиме 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).

Також прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що у межах чеської ініціативи у 2025 році в Україну може бути поставлено такий обсяг боєприпасів, який відповідає поставкам 2024 року.

Топ коментарі
+12
Немає слів виразити подяку - я просто скажу: "Норвегія - я тебе люблю"!
показати весь коментар
07.04.2025 19:29 Відповісти
+10
Я в захопленні від друзів норвежців. Люди діла.
показати весь коментар
07.04.2025 19:35 Відповісти
+7
Щиро дякуємо, Друзі.
показати весь коментар
07.04.2025 21:00 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Немає слів виразити подяку - я просто скажу: "Норвегія - я тебе люблю"!
показати весь коментар
07.04.2025 19:29 Відповісти
з чого б це вони так? незапитувався?
• Право на користування надрами мають 2268 компаній і 78 фізичних осіб.

• Кількість чинних спецдозволів на надра - 3 482.

• Видобуток уже здійснюють 502 компанії, які входять до 255 корпоративних груп.

• 15% усіх компаній (351) - іноземні.

• Половина (45%) іноземних компаній - це ОФШОРИ (137 з Кіпру, 13 зі Сейшельських островів, 10 із Белізу).

• Власниками спецдозволів є громадяни з 51 країни світу.

• 34 компанії - з Нідерландів,
24 зі Швейцарії,
23 з Великобританії,
21 з Німеччини,
16 із Чехії,
14 зі США,
13 із Туреччини,
12 з Австрії.

• 16 із 50 найбільш критичних копалин перебувають в руках 39 компаній.

• З них 10 - державні (це чверть), решта - приватні.

• Германій видобувають 7 державних компаній, найбільша з яких (Демурінський ГЗК) до 2023 року належала підсанкційному росіянину Шелкову (№59 найбагатших росіян).

• Видобуток титану контролює азербайджанець Насіб Хасанов (власник Водафону).

• Графіт, цинк, берилій та цирконій належать групі АТБ Геннадія Буткевича (починав як права рука Лазаренка).

• Нікель, хром і тантал оформлені на батька Якименка - нардепа зі слуг народу, очільника Підкомітету з охорони та оптимального використання надр.

• Титан, ванадій, скандій і цирконій видобуває Фірташ (під санкціями США і РНБО).

• Германій також видобувають 3 фірми Ахмєтова.

• Спецдозволи на германій також має Віталій Кропачов (викупив активи Януковича, а в 2023 хотів інвестувати в медія-холдинг Мураєва).

• Титанієві та цирконієві руди - в руках Андрія Бродського.

• Весь літій належить родині Табалових (батько був депутатом від «Батьківщини»).

• Дозвіл на графіт і ніобій мають турки («Онур»).

• Спецдозвіл на графіт має комбінат, зареєстрований на австралійську та словацьку фірму.

• Марганцеві руди добувають Коломойський та Пінчук.

??От і думай тепер: на яких підставах Зеленський у «план перемоги» вносив пункт про розплату цінними надрами - якщо більшість із них уже мають власників?
показати весь коментар
07.04.2025 19:37 Відповісти
Я в захопленні від друзів норвежців. Люди діла.
показати весь коментар
07.04.2025 19:35 Відповісти
Одна нищая Северная Корея поставляет снарядов России больше, чем весь мир поставляет боеприпасы Украине ! парадокс , неправда ли ?
показати весь коментар
07.04.2025 20:27 Відповісти
неправдалі кацап,)
показати весь коментар
07.04.2025 20:40 Відповісти
где вы такие берётесь , такие прям таки "интеллигентные люди" ?
показати весь коментар
07.04.2025 22:23 Відповісти
на китайскій кнопай, рюзьгє не розумію.
показати весь коментар
07.04.2025 23:01 Відповісти
Он прав. Твоя агрессивность необоснованна. Но, надо учитывать, что ыновские боеприпасы это складские залежи его дедушки.
показати весь коментар
08.04.2025 09:45 Відповісти
Щиро дякуємо, Друзі.
показати весь коментар
07.04.2025 21:00 Відповісти